Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

usuwanie lakieru


nasch

Rekomendowane odpowiedzi

w zephirze masz alu wachacz??ale do tematu-zabezpieczajÂą farbÂą proszkowÂą,ale zawsze alu straci troche ze swego uroku,wiem Âże da siĂŞ takÂże alu pochromowaĂŚ-kosztuje du Âżo ale efekt jest powalajÂący!!!!!!!!ewentualnie nie musisz alu malowaĂŚ-ino co jakiÂś czas przepolerujesz szmatkÂą z pastÂą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki œrodek nazywa siê SCANSOL Dostêpny w dobrych dobieralniach lakierów i kioskach RUCHU-u Mozesz spryskac lub namoczyÌ element, który chcesz polerowac i za jakieœ 5 minut lakier schodzi, a w³aœciwie odkleja sie bez najmniejszych oporów Wtedy masz dobr¹ podstawê do rozpoczecia polerowania, bo nie musisz mêczyc sie ze zdzieraniem lakieru Jak dobbrze wypolerujesz wahacz, to zazwyczaj nie ma koniecznoœci zabezpieczania go lakierem, jednak po jakims czasie go³e alu mo¿e zacz¹Ì sie utleniaÌ, a np. po deszczu sostaj¹ na nim ma³e kropeczki itd;a nie zawsze jest zapa³ i natchnienie do czyszczenia Wypolerowany wahacz mozesz zapezpieczyÌ lakierem bezbarwnym, stosowanym w lakiernictwie smaochodowym, jednak taki lakier delikatnie matowi powierzchniê.Lepszym rozwi¹zaniem jest zastosowanie lakieru bezbarwnego dedykowanego do elementów polerowanych, chromowanych itd Oczywiœcie dostêpne równie¿ w dobrych dobieralniach i kioskach RUCHU-u :mrgreen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to istotne  Stal teÂż moÂżna wypolerowaĂŚ
tak,dla mnie istotne,stal da siĂŞ wypolerowaĂŚ ale wielkim nakÂładem preacy(jest duÂżo twardsza) i BARDZO(!) podatna na rdzĂŞ,a jeÂśli juÂż nawet pomalujesz taki wachacz to czy byÂło to warte zachodu???traci na blasku(duuuÂżo) i ja np wolaÂłbym wypolerowaĂŚ porzÂądnie dekle,albo koÂła.super wyglÂąda polerowany wachacz w Âścigu ale tam tylne koÂło(i tym samym wachacz) jest odkryte i daje to super efekt,natowmiast w nakedzie-klasyku nie jestem pewien czy bedzie zauwaÂżalne to w jakiÂś sposĂłb(biorÂąc pod uwage koszty-montarz demontarz wachacza juz sporo kosztuje-albo czasu albo kasy)oczywiÂście jak ktoÂś chce to niech dopieszcza sobie maszynkĂŞ w kaÂżdym calu,teÂż to lubiĂŞ ale ze wzglĂŞdu na Âśrodki,ja wachacza w zr bym nie polerowaÂł(szczegĂłlnie stalowego) [ Dodano: 2005-10-04, 20:32 ]Arczi popatrz z boku na zdiĂŞciu i powiedz Âże ta polerowanÂą stal byÂłoby widaĂŚ http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=66273622
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypolerowany wahacz mozesz zapezpieczyĂŚ lakierem bezbarwnym, stosowanym w lakiernictwie smaochodowym, jednak taki lakier delikatnie matowi powierzchniĂŞ.
jest na to rozwiÂązanie...Âżeby lakier nie zrobiÂł sie "mleczny" trzeba wypolerowany element lekko podgrzaĂŚ...(lekko!!!) uzywajÂąc np opalarki...i na taki ciepÂły element nakÂładac lakier...teraz bezbarwny jest w sprzeazy rĂłwniez w sprayu...pierwszÂącienkÂą warstwe poÂłozyc na "ciepÂły element"...pĂłzniej w odstĂŞpach czasy 20-30 minut jeszcze 2-3 warstwy...EFEKT BEDZIE SUPER...robiÂłem tak w swoim starym Golfie z deklem zaworĂłw.do usuwania starego lakieru sÂłyszaÂłem ze SCANSOL jest najlepszy i niedrogi...miÂłej zabawy :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypolerowany wahacz mozesz zapezpieczyĂŚ lakierem bezbarwnym, stosowanym w lakiernictwie smaochodowym, jednak taki lakier delikatnie matowi powierzchniĂŞ.
jest na to rozwiÂązanie...Âżeby lakier nie zrobiÂł sie "mleczny" trzeba wypolerowany element lekko podgrzaĂŚ...(lekko!!!) uzywajÂąc np opalarki...i na taki ciepÂły element nakÂładac lakier...teraz bezbarwny jest w sprzeazy rĂłwniez w sprayu...pierwszÂącienkÂą warstwe poÂłozyc na "ciepÂły element"...pĂłzniej w odstĂŞpach czasy 20-30 minut jeszcze 2-3 warstwy...EFEKT BEDZIE SUPER...robiÂłem tak w swoim starym Golfie z deklem zaworĂłw.do usuwania starego lakieru sÂłyszaÂłem ze SCANSOL jest najlepszy i niedrogi...miÂłej zabawy :mrgreen:
A przeczytaÂłes dokÂładnie mĂłj post ??NapisaÂłem tam o lakierze bezbarwnym stosowanym do lakierĂłw akrylowych i metalicznych oraz o takim, ktĂłry jest dedykowany do elementĂłw polerowanych, chromowanych, niklowanych itd.....Niestety tej kowalskiej metody z opalarkÂą nie znam i nie stosujĂŞ, sprayĂłw tez nie uÂżywam, bo uwazam, ze taka technika lakierowania w porĂłwnaniu do lakierowania pistoletem, to naprawde nedza......ale kazda metoda jest dobra, i co kto lubi....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za takie zainteresowanie tematemwahacz jest napewno aluminiowy mozla to stwierdzic po spawach polerowalem ostatno przednie golenie i felgi wyszlo super teraz dla poprawy sprawy zostaje do wyblyszczenia wahacz i bedzie cudnie fakt trzeba po kazdym myciu zastosowac szmatke i automax ale efekt naprawde fajnypozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.