Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

cbr600 czy hornet600


speedmat

Rekomendowane odpowiedzi

witam planuje kupic nowy sprzecik i nie wiem co wybrac moze ktos z was mnie przekona do konkretnego modelu zastanawiam sie nad cbr600 98r albo nad hornetem600 obie hondy ale czym sie roznia?? ktora wybrac??? to bedzie moj 3 sezon 1 jezdzilem na gs, w tym sezonie byla dr650 a w przyszlym chce honde tylko nie wiem ktora lepsza :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba motocykle maj¹ ten sam silnik. Wybór miêdzy jednym a drugim zale¿y chyba tylko i wy³¹cznie od twoich preferencji, czyli czy wolisz motocykl sportowy posiadaj¹cy plastiki, troszke lepsze hamulce i kilka kucy wiêcej, czy mo¿e nowsz¹ rocznikowo "okrojon¹" wersjê tego motocykla. Ja osobiœcie wybra³bym CBR'e ale tylko dlatego ¿e dla mnie plastic jest fantastic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pali wiecej Hornet....
nie zgadzam siê,kolega z katowic który ma horneta z 2001r,mówi³ mi (mo¿liwe ¿e to nieprawda) ¿e hornet ma elektroniczne zamykanie dysz paliwa przy hamowaniu silnikiem(a jak wiemy to podczas dynamicznej jazdy albo siê przyspiesza albo hamuje), iwtedy do silnika nie jest dostarczane paliwo (albo w bardszo ubogiej dawce) i dlatego hornecikiem mo¿na spokojnie zejœÌ poni¿ej 5litró,ale powtarzam ¿e to s³ysza³em z raczej pewnego Ÿród³a ale sam tego nie sprawdzi³em.co do motocykli to siê nie wypowiadam.pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowszy Hornet nie odcina paliwa przy hamowaniu silnikiem tylko przy wylaczonym zaplonie.Czyli takim nowszym Hornetem nie postrzelasz z wydechu :wink: A na zuzycie paliwa nie ma to zadnego wplywu.Hornet moze palic wiecej tylko dlatego ze jest mniej aerodynamiczny (brak owiewek) ale niekoniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hornet pali wiêcej przy prêdkoœciach autostradowych. Wiem bo doœwiadczy³em tego na w³asnej skórze. Rok temu wracaj¹c z Bielawy z koleg¹ MAC i jeszcze TDM'¹ 850 na autostradzie brak³o paliwa w szerszeniu. Tankowaliœmy na tej samej stacji, ja dodatkowo mia³em pasa¿era. Kiedy on mia³ suszê w zbiorniku ja jeszcze nie prze³¹czy³em siê na rezerwê. Fakt jest faktem ¿e Mac kilkukrotnie sprawdza³ vmax odje¿d¿aj¹c nam troche ale niewydaje mi siê ¿eby to mog³o doprowadziÌ do spalenia dodatkowych 6 litrów. Dodam jeszcze ¿e nasza prêdkoœÌ na autostradzie wacha³a siê w granicach 170-200 ( metrów na godzine oczywiœcie :wink: ) Co do wygody to modele F2 i F3 s¹ wed³ug mnie udanym kompromisem miêdzy wygod¹ a sportem. Siedzi siê w miarê wyprostowanym, a owiewki daja doœÌ dobr¹ ochronê przed wiatrem. Co do Horneta jak i innych "golasów" to wszystko jest fajnie do prêdkoœci 120-130, a powy¿ej niej jest to ju¿ walka z wiatrem i oporem powietrza, ale t¹ opiniê tylko zas³ysza³em, sam nie jeŸdzi³em golasem z takimi prêdkoœciami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.