Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Problem z rozrusznikiem VF1000F


Dawcaorg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!JAk w temacie,ju¿ opisuje problem.Wiêc kupi³em nowy rozrusznik bo myœla³em ¿e stary pad³ ze staroœci a tu siê okazuje ¿e chyba jednak nie.Za³o¿y³em nowy i pojeŸdzi³em mo¿e dzieù...jak by³ moto zimny to pali³ bez problemu,ale jak siê zagrza³ to stawia³ opory,a na drugi dzieù ju¿ wogule nie odpali³,robi takie wra¿enie ¿e rozrusznik nie ma na tyle mocy aby obruciÌ silnikiem(bo coœ chce ale nie mo¿e ) Rozrusznik rozbiera³em i wszystko wydaje siê ¿e jest w nim ok.(ale podejrzewam ¿e motor mo¿e mi przypalaÌ rozrusznik...tylko nie wiem w jaki sposób!?!?!),ju¿ silnik nawet rozgrzeba³em bo myœla³em ¿e coœ go tam trzyma a tu nic!!Na krutko te¿ próbowa³em podpi¹Ì i dalej to samo!!Nie mam pomys³u przez co to mo¿e byÌ spowodowane,jeœli ktoœ na coœ wpadnie to proszê POMOCY!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze miales pecha i kupiles rozrusznik w takim samym stanie.Moim zdaniem jezeli na zimno dziala bez zarzutu a na cieplo prawie wogole to stawiam na wyrobione tuleje w rozruszniku.Tuleje sie nagrzewaja i troszke powiekszaja przez co wirnik traci osiowosc i nie moze obrocic(mialem taka sytuacje w mojej starej hondzie,) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde ten stary to na bank siĂŞ rozlutowaÂł i jeszcze coÂś mu siĂŞ na dodatek porobiÂło(juÂż wczeÂśniej zawoziÂłem do elektryka).A nowy jest ok.kupiÂłem go od VFR750 i na poczÂątku ÂśmigaÂł czy zimny czy ciepÂły....caÂły jeden dzieĂą:D,a potem to opisaÂłem wczeÂśniej,rozbieraÂłem go wczoraj o 2 w nocy i wydaje siĂŞ ok.no chyba Âże te tuleje wyrÂżniĂŞte to lipa...mam pecha jak sk.....yn:].Ehhh......bede siĂŞ musiaÂł bawiĂŚ ale jak ktoÂś by jeszcze na coÂś wpadÂł to prosze o pomoc.DziĂŞkiPs. "kudÂłaty bytom" a masz moÂże w swojej VF-ce takie stuki w silniku??szczegulnie jak siĂŞ zagrzeje??podkreÂślam Âże to nie zawory bo byÂły regulowane,ktoÂś mi na jakimÂś zlocie teÂż mĂłwiÂł ze mu stuka ale juÂż jakieÂś 20tys.km zrobiÂł i nic siĂŞ nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak za³o¿y³eœ z 750, to poprostu nie wytrzyma³, to w koùcu wiêkszy opór w 1000co do stuków, to coœ niby stuka jak siê zagrzeje, ale nie zauwa¿y³em, aby siê nasila³o i tylko w niskim zakresie s³ychaÌ (potem, to ju¿ pêd powietrza), a najlepiej nalej sobie loleju, przestanie stukaÌ cokolwiek zauwa¿y³em, ¿e jak mi jest za g³oœno, to mam minimum, lejê na pó³ stanu i cichutko jak w nówce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zaÂłoÂżyÂłeÂś z 750, to poprostu nie wytrzymaÂł, to w koĂącu wiĂŞkszy opĂłr w 1000
nie robi sie wielu typów rozruszników-jeden ten sam model czasem jest montowany do 10 ró¿nych modeli i to innych marek,i obojêtnie czy 1000 czy 600.rozruszniki s¹ produkowane przez poddostawców,ze wzglêdu na koszty.Wiêc jeœli ten rozrusznik pasowa³ to napewno nie zepsu³ siê przez wiêkszy opór!!!!!!!!!!!!hehe :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wydaje ci siĂŞ Âże jak teraz pale:D:DjeÂździĂŚ trzeba puki sÂłoĂące z rozrusznikiem czy bez:].Jak zimny to troche siĂŞ upcham ale odpale ale jak ciepÂły to nie ma szans Âżeby go na pych ruszyĂŚ...dziwne?!Co do rozrusznika to raczej na bank padÂł bo byÂłem u kumpla i sprawdziÂłem z jego(VFR 750)i rysnoÂł z oporem ale odpaliÂł.....jeszcze musze przegrzebaĂŚ istalacje czy nie ma zwarcia gdzieÂś i za maÂło prÂądu podaje na rozrusznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz dlaczego ciep³y nie zapala na pych? nawet nie wiesz na czym jeŸdziszca³a seria VF by³a wyposa¿ona w sprzêg³o z antyhoppingiem, czyli sprzêg³o jednokierunkowe, które przy hamowaniu silnikiem siê 'w³¹cza³o' i tylko czêœÌ tarcz przenosi³a moment - dlatego na pych siê œlizga kiedy ciep³e, a na zimnym lekko sklejone daje radêrób rozrusznik, bo szkoda sprzeg³a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.