Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Uhh ci motocyklisci!! :)


blade

Rekomendowane odpowiedzi

Jakoze dzis w calej Polsce po mszach swieca pojazdy, umylem wczoraj swoje auto i pojechalem na msze. 5 minut przed koncem pod kosciol podjechal kolo na motocyklu.(Nie bede pisal jakim i skad). Ksiadz szedl droga koscielna i swiecil pojazdy, a jakies 15m za nim szedl ministrant i zbieral oplate za swiecenie (tzw. ofiare)... Kiedy nadeszla chwila poswiecenia motocykla, kierowca Âładnie sie przezegnal, odpalil maszyne i ogien:) Nawet nie rzucil tej zlotowki na ofiare. Oczywiscie babki dewotki to podsumowaly - "O! A tyn nawet nie zaplacil ino pojechol"... Ale sie usmialem:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co to qrwa obowiÂązek na tacke dawaĂŚ
No nie obowiazek, ale troche glupio nie dac... Ja sobie odzalowalem kilka piw i dalem. W koncu to jest raz w roku...
stare pudernice jak majÂą za duzo to niech rzucajÂą  nam lepiej do baku wlac
Pudernice zawsze dajÂą A kolo przyjechal na prawde dobrym sprzetem, wiec mysle, ze kasa nie stanowi dla niego problemu... A moze chociaz troche zmienilby wizerunek motocyklisty:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy - ale placenie za to ze jest sie wierzacym to przegiecie . Kosciol to nie jest miejsce modlitw tylko zbiorka darow. U nas w kosciele ogloszenia parafialne na koncu mszy trwaja dluzej niz kazanie - a w nich tylko ze kasa potrzebna na to , ze to i tamto trzeba kupic... A co do tego kolesia to jak nie chce placic firmie pod nazwa "kosciol" to niech nie korzysta z jej uslug.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeej, temat ucieka... Nie gadajmy tu o tym, ze Kosciol jako intytucja jest dobry czy zly... Chodzi o to, ze wszyscy rzucili cos na tace, ktora przeznaczona jest na srodki transportu dla misjonarzy a tylko MOTOCYKLISTA sie wybil i nie dal:) I znowu ludzie mysla jacy to ci motorzysci sa bandyci itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest obowiazkiem placenie i nikt tego nie mowi, ale jest taki zwyczaj ze "co Âłaska" na ofiare sie daje i juz. Skoro tak robi sie od pokolen to dla czego my akurat jak to niektĂłrzy mowia "mlodzi gniewni" mamy to zmieniac. nic ci sie nie stanie jak rzucisz zeta na tacke. a smiesza mnie texty pt

placenie za to ze jest sie wierzacym to przegiecie
nikt ci nie kaze za to placic ale jest to objaw dobrych obyczajow. 5z³ raz w roku chyba nie nadwyr꿹 za ostro twojego bud¿etu. bez urazy ale zupe³nie sie nie zgadzam z tym co mowisz. Chyba po prosu nie wiesz o co chodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej ej spokojnie ch³opaki. Ustalmy kilka faktów: :wink: Ksi¹dz to "powo³anie" koœció³ to "instytucja" ect. ,ale ¿yÌ z czegoœ musz¹. :?: Po za tym ksi¹dz to kap³an który za swoj¹ "pracê" te¿ bierze jakieœ tam wynagrodzenie i dobrze ¿e jest to "co ³aska" bo nie chcia³bym, ¿eby by³o nas na przyk³¹d tak jak w niemczech i ¿eby paùstwo odprowadza³o czêœÌ mojego podatku na koœció³. Ka¿dy daje wedle uznania, ale jak ju¿ wspomniano po prostu glupio trochê tak nic nie daÌ. Nie wypada.Jeœli facet przyjecha³ poœwiêciÌ sprzêt to widocznie coœ to musi dla niego znaczyÌ i jeœli przyjecha³ do koœcio³a i do ksiêdza to niech ma dla niego i jego pracy trochê szacunku.PS: oczywiœcie mowi¹c o Ÿród³ach finansowania koscio³a pomijam wszelkie przypadki nieuczciwoœci( bo pewnie zaraz odezw¹ siê glosy jakie to ksie¿a wa³ki robi¹)POZDRO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest obowiazkiem placenie i nikt tego nie mowi, ale jest taki zwyczaj ze  "co Âłaska" na ofiare sie daje i juz. Skoro tak robi sie od pokolen to dla czego my akurat jak to niektĂłrzy mowia "mlodzi gniewni" mamy to zmieniac. nic ci sie nie stanie jak rzucisz zeta na tacke. a smiesza mnie texty pt  
placenie za to ze jest sie wierzacym to przegiecie
nikt ci nie kaze za to placic ale jest to objaw dobrych obyczajow. 5z³ raz w roku chyba nie nadwyr꿹 za ostro twojego bud¿etu. bez urazy ale zupe³nie sie nie zgadzam z tym co mowisz. Chyba po prosu nie wiesz o co chodzi.
Bardzo ciekawe , bo u mnie w kosciele trzeba placic 35 zl miesiecznie na ogrzewanie ( przez caly rok), 10 za lawke, 15 za utrzymanie cmentarza + OBOWIAZKOWO 25 zl na remont !!! Jest to kwota na jedna rodzine !!! I nie mow ze nie wiem o co chodzi bo te podatki kazdy musi placicswoja droga ci co nie placa sa wywieszani na liscie w gablotce z prosba o uiszczenie oplat !!!A co do pokolen to te oplaty sa gora od 7 lat wiec to chyba juz nie jest tradycjapozdr dla tego co nie zaplacil ani grosza !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie mow ze nie wiem o co chodzi bo te podatki kazdy musi placic
Jak to MUSI ??Na prawdê nie rozumiem Ciê mariopres, .Przecie¿ mamy wolny rynek, demokracja, nie chcesz nie chodz do koscio³a i po sprawie, nie bedziesz p³¹ci³ bo nie masz za co p³aciÌ.
placenie za to ze jest sie wierzacym to przegiecie
Nikt nie karze pÂłaciĂŚ za to ze wierzysz. PrzecieÂż moÂżesz wierzyĂŚ w domu.PÂłacisz za pracĂŞ ksiĂŞdza j.w. KiedyÂś na odpuÂście trzeba byÂło pÂłaciĂŚ grubÂą kasĂŞ Âżeby sie wyspowiadaĂŚ i co ?? i ludzie palcili i sie spowiadali A tak zupeÂłnie na marginesie to temat moÂżna urwaĂŚ jednÂą kwestiÂą: MOÂŻE FACET PO PROSTU NIE MIAÂŁ ANI ZÂŁOTĂWKI BO NA PRZYKÂŁAD ZGUBIÂŁ PORTFEL HEHEH I TYLE. KONIEC KROPKA 8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo u mnie w kosciele trzeba placic 35 zl miesiecznie na ogrzewanie ( przez caly rok), 10 za lawke, 15 za utrzymanie cmentarza + OBOWIAZKOWO 25 zl na remont !!! Jest to kwota na jedna rodzine !!! I nie mow ze nie wiem o co chodzi bo te podatki kazdy musi placic
Nie ma takiej mozliwosci zeby ksiadz kazal ci placic (czytaj wypowiedz dohana) a jesli cie wywiesz w gablocie to mozesz poprosic o zdjecie i ksiadz nie ma wyjscia (ochrona danych osobowych itp) tak wiec po sprawie. Jednak nadal widze ze nie zaqmaÂłes. to jest gest dobrej woli i obyczaju a nie przymusu.(mowie o dawaniu na tacke)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy sie ten... lansuje sie chÂłopak pod koÂścioÂłem.
A nawet nie do konca sie lansuje, bo przyjechal w trakcie mszy pod kosciol, ale przejezdzajac wzdluz placu koscielnego zgasil moto i po cichaczu przejechal jakies 50 metrow po czym schowal sie miedzy ustawionymi autami i czekal na ksiedza w tym ukryciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.