Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Problem z SHL- dmucha paliwem do gaźnika!!!!!!!!!!!!


marcinus

Rekomendowane odpowiedzi

Cze, Niedawno postanowilem odrestaurowac stara SHL. Mam spory klopot gdyz chodzi sÂłabo.To znaczy zdarzaja sie momenty ze chodzi bardzo dobrze a innym razem ledwie pod gorke mozna podjechac. To co jest najdziwniejsze to to ze kiedy jest na wolnych obrotach i "wcisnĂŞ" peÂłny gaz to wchodzi bardzo wolno na obroty, ryczy tak dziwnie i "pluje" paliwem do tyÂłu, do filtru. Czasami dmucha z gaznika bardzo mocno! KIedy juÂż sie rozbedzi to idzie nawet nawet ale przyspieszenie ma sÂłabe.Regulacja zapÂłonu troszke pomaga ale nie wiele. PodkreslĂŞ ze czasami chodzi bardzo dobrze, ale bardzo Âżadko. Cylinder jest po szliwfie , a silnik po remoncie! MoÂże ktoÂś spotkal sie z podobnym problemem. DziĂŞki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc. Ja tez mam ten cudowny pojazd i choc nie jest on juz moim pojazdem podstawowym, cos niecos w nim podlubalem. Jedyne rzeczy jakie mi sie nasuwaja, to zaplon i gaznik , czyli wszystko co moze sie skopac w dwusuwie. Zakladajac, ze zaplon masz ustawiony idealnie, cewke i swiece dobra, no i zakladajac ze na stacji nie oszukali cie na paliwku, to pewnie bedzie wina samego gaznika. Zupelnie jakby silnik dostawal za duzo paliwa. Sprawdz, czy przypadkiem nie zawiesza ci sie plywak i czy jest dobrze ustawiony, albo zaworek zamykajacy doplyw paliwa nie jest juz zuzyty. Sprawdz tez dysze, czy nie ma aby za duzej srednicy.Daj znac co wyniklo z twojego grzebania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.