Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

kompresja czy cĂłs takiego


_Łukasz_

Rekomendowane odpowiedzi

Kompresji czyli stopnia sprezania ...
W jakich jednostkach jest mierzona kompresja, a w jakich stopieĂą srĂŞÂżania?Nie sÂą to dwie inne sprawy czasem? :wink: A co do remontu, to na pewno jak bĂŞdzie to robiÂł ktoÂś nieodpowiedni, to moÂże potem byĂŚ sÂłaba kompresja itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to w zwiÂązku z tym na co zwrĂłciĂŚ uwage przykupnie motocyklu po remoncie silnika..?
1. czy zapala bez problemów (niezaleznie od temperatury)2. czy trzyma równo wolne obroty3. czy na zamkniêcie gazu podczas jazdy hamowanie silnikiem jest jak kopniak w ty³ek i nadgarstki ma³o Ci nie wchodz¹ w przedramiê 4. rachunki z serwisu (najlepiej potwierdzona ich prawdziwoœÌ przez ten ze sewris)5. odrobina szczêœciaa reszte dopowiedz¹ koledzy forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie siĂŞ wydaje, Âże kompresja to to samo co ciÂśnienie sprĂŞÂżania, wyraÂżamy jÂą w barach i mierzymy przyrzÂądem, a stopieĂą sprĂŞÂżania jest bezwymiarowy, bo to stosunek objĂŞtoÂści (kaÂżdy wie jakich).Moze mnie Âźle w szkole nauczyli no ale nie o to tu chodzi, waÂżne, zeby motocykle jeÂździÂły, a ich wÂłaÂściciele mieli -> na twarzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

WitamNie wiem czy dobrze rozumuje, ale z tego, co wiem, to:1. Stopien sprezania to stosunek objĂŞtoÂści cylindra w gĂłrnym poÂłoÂżeniu tÂłoka do jego objĂŞtoÂści w dolnym poÂłoÂżeniu; podawany w jednostkach, np. 1:8,6.2. Kompresja to szczelnosc tloka/pierscieni do przepuszczania mieszanki miedzy gladzia cylindra. I jest ona podawana w atmosferach, np. 7,5 atm.Czy dobrze rozumuje :?: Dylus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moÂże ktoÂś mi wyjaÂśni o jaki remont chodzi?Kto w naszym kraju robi remont silnika japoĂąca?MoÂże macie na myÂśli bezpodstawne a popatre tylko ciekawoÂściÂą rozbieranie silnika na drobne i ponowne jego skÂładanie na silikon?W tym przypadku kompresja drastycznie spada a u niektĂłrych to i stopieĂą sprĂŞÂżania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.