Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Ave motocykliści!!!


kelner

Rekomendowane odpowiedzi

Cieœ wszystkim!!! Jestem zarejestrowany na forum dopiero od wczoraj i tak sobie powoli œledze wszystkie posty z tego wzglêdu i¿ nadszed³ i na mnie czas. Co za tym idzie? Rozpocz¹³em kurs prawa jazdy kat. A. Przyznam siê bez bicia, ¿e do tej pory nie mia³em zbyt du¿o do czynienia z motocyklami. W "œwiat motocyklowy" wci¹gn¹³ mnie FUNIO, którego zapewne znacie z tego¿ oto forum a którego i ja serdecznie pozdrawiam. Ale do rzeczy. Chcia³em Was prosiÌ o pewnego rodzaju pomoc. Jako, ¿e robie "prawko" mam nadziejê, ¿e udzielicie mi jakiejœ pomocy zwi¹zenej z w/w. Wszystkie rady mile widziane.Z góry dziêkujê i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum. Ja te¿ jestem w trakcie kursu. A w³aœciwie to 2 dni temu skoùczy³em jazdy. Jutro egzamin wewnêtrzny a potem jadê ustalac termin egzaminu paùstwowego. Chyba nie uda mi siê zdawaÌ przed koncem kwietnia. Podobno czeka sie 2-3 tygodnie. Podczas mojego kursu (i tak jest chyba w wiêkszosci oœrodków) 3/4 godzin jeŸdzi³em ósemki. Do znudzenia. Parê razy przysnê³o by mi siê. Mam nadziejê, ¿e odniesie to skutek bo wiêkszoœÌ zdaj¹cych oblewa w³aœnie na ósemkach. Jesli masz jakieœ konkretne pytania co do kursu to pytaj. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DziĂŞki za tak liczne powitanie 8) Co do tych "Ăłsemek", wydajÂą siĂŞ byĂŚ banalnie proste aczkolwiek mĂłwicie, Âże tkwi w nich jakiÂś "haczyk". MoÂże coÂś wiĂŞcej na ten temat? SÂłyszaÂłem rĂłwnieÂż o czymÂś w rodzaju "nagÂłego hamowania". JeÂśli macie coÂś do dorzucenia to bĂŞdĂŞ dÂźwiĂŞczny.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ósemkami to jest tak, ¿e na kursie po kilku godzinach jazdy robi siê je ju¿ z zamkniêtymi oczami, z przygazówkami i co tylko sie podoba. I zawsze wychodz¹. Potem przychodzi egzamin a wraz z nim stresik, inny motocykl i jeszcze inne niezdefiniowane okolicznoœci i ... klapa. Poza tym jest jeszcze slalom (pamiêtaÌ o kierunkowskazach i obracaniu g³owy za siebie) oraz ruszanie pod górkê (motocykl nie mo¿e siê cofn¹Ì o wiêcej ni¿ 20cm).Chodzi Ci pewnie o hamowanie awaryjne. Polega to na tym, ¿e w jeŸdzie na mieœcie przy prêdkoœci 50 km/h w pewnym momencie us³yszysz polecenie egzaminatora STOP. Wtedy musisz jak najszybciej zachamowac motocykl. Najlepiej u¿yÌ do tego hamulca przedniego pomagaj¹c sobie tylnym. Silnik mo¿e zgasn¹Ì choÌ slysza³em, ze niektórzy tego nie zaliczaj¹. Wtedy ma siê drug¹ próbê. Przy tym manewrze bardzo ³atwo o wywrotkê szczególnie jak zablokujesz przednie ko³o. Co bardziej bojaŸliwi egzaminatorzy czasem rezygnuj¹ z tego manewru albo przeprowadzaj¹ na polu manewrowym przy mniejszej prêdkoœci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.