Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Moto z germanii


Arczi

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio przegl¹da³em sobie www.mobile.de i zauwa¿y³em coœ, co mnie zaintrygowa³o . WiêkszoœÌ 600 (przegl¹da³em g³ównie SRAD i ZXR) maj¹ t¹ sam¹ moc 98 kucy. Czy przypadkiem w Niemczech nie ma obowi¹zku "kastrowania" maszyn, w celu np. op³acania ni¿szego ubezpieczenia :?: Wyjaœnijcie mi to, albo poprawcie jeœli siê mylê

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zdziwiÂło to, Âże wszystkie GSX 600 F majÂą tam 77 KM a nie 86 jak u nas. Czy one sÂą dÂławione? Nie widzĂŞ sensu dÂławienia moto o te 9 KM. A moÂże tu chodzi o kasĂŞ? RĂłznice w stawkach podatkowych albo ubezpieczeniowych. Wtedy nie liczy siĂŞ o ile mniej KM majÂą ale ile Euro wiĂŞcej im w kieszeni zostaje. To tylko moje domysÂły. MoÂże ktoÂś zna odpowiedÂź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unich jest inne prawo i dlatego tak pisza azeby nieplacic duzych kosztow za opaty , bodajze tez jest cos takiego jak uprawnienia do jakis tam mocy silnika.
Racja! Tam uprawnienia do kierowania moto robi sie stopniowo. U nas jak sie zda prawko kat.A to teoretycznie od razu mozna smigac na kazdym motocyklu, a w rajchu musza zaczynac chyba od motocykla zdlawionego do 34 KM ( moge sie mylic z moca), nastepnie dalsze etapy "wtajemniczenia" :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moto Christo zada³ niezwykle istotne pytanie, na które niestety nie pad³a odpowiedŸ. Czy te motocykle s¹ faktycznie d³awione, czy s¹ d³awione tylko w papierach :?: Jak wygl¹da póŸniejsze odd³awianie sprzêtów i czy jest ono oczywiœcie mo¿liwe :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sa dlawione ale duzo z nich jezdzi juz oddlawionych ale w papierach nadal maja mniejsza moc.Sposobow na blokowanie jest duzo np. poprzez komputer,zwezki w kanalach dolotowych,inne walki rozrzadu (w CBR1000) itd.Najpopularniejsze i najtansze w oddlawieniu to zwezki w dolotach,wystarczy je usunac,zalozyc inne dysze,przeregulowac gazniki i juz jest pelna moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.