Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

motocykl w garażu


Moto Christo

Rekomendowane odpowiedzi

W dziale Gielda jest oglaszenie o kupnie miejsca w garazu. Przy okazji poruszono sprawe kradzieÂży motorkow z garazow. Nie chcialbym zasmiecac jego watku dlatego zakladam nowy. Poniewaz sam nosze sie z zamiarem kupna lub wynajmu garazu na moim osiedlu chcialbym abyscie sie podzielili doswiadczeniami w tym temacie. Jakie macie zdanie na temat trzymania motocykla w garazu np. daleko od miejsca zamieszkania. Czy moÂże lepiej trzymac na parkingu strzeÂżonym? Gdzie bezpieczniej? Jakie stosujecie zabezpieczenia antykradzieÂżowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie upr¹ to i tak ukradn¹, nawet ze strze¿onego parkingu. Ostatnio czyta³em na necie w jaki sposub koles straci³ swoj¹ CBRke. Przyjecha³ koleœ i powiedzia³ ze chce t¹ cbr kupiÌ. Wzi¹³ zostawi³ swój motor, a CBRk¹ przejecha³ siê na jazde próbn¹ i juz nie wróci³. Koleœ da³ mu nawet dokumenty, bo kupuj¹cy zostawi³ swoj¹ maszynê, jak sie pó¿niej okaza³o, te¿ by³a kradziona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym wyjsciem moim zdaniem jest gara¿. Zawsze mo¿esz w swoim robiÌ co chcesz, pogrzebaÌ przy motocyklu, zaprosiÌ kolegów itd Co do kradzie¿y, to nie ma co siê nad tym zastanawiaÌ.Jak bed¹ chcieli to ukradn¹. U mnie na placu gara¿owym s¹siad trzyma³ przed bram¹ ¿uka, a w gara¿u Opla Kadetta. Z³odzieje przyjechali, przepchnêli ¿uka, wyrwali bramê z futryna, wyjechali kadettem. Nastepnie wstawili bramê, podepchali znowu ¿uka i tyle ich by³o Rano s¹siad przychodzi, wk³ada klucz do bramy, otwiera, auta nie ma.Tutaj nie ma regu³y,jak widzisz:)Ja mam do gara¿u równy kilometr, tak¿e muszê zawsze wychodziÌ nieco wczesniej W³aœciwie to mam dwa po³¹czone gara¿e, co mo¿na w sumie nazwaÌ warsztatem Ahia i ocywiscie polecam gara¿ murowany, zaden blaszak, czy inny domek z palet:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym wyjsciem moim zdaniem jest garaÂż. Zawsze moÂżesz w swoim robiĂŚ co chcesz, pogrzebaĂŚ przy motocyklu, zaprosiĂŚ kolegĂłw itd  Co do kradzieÂży, to nie ma co siĂŞ nad tym zastanawiaĂŚ.Jak bedÂą chcieli to ukradnÂą. U mnie na placu garaÂżowym sÂąsiad trzymaÂł przed bramÂą Âżuka, a w garaÂżu Opla Kadetta. ZÂłodzieje przyjechali, przepchnĂŞli Âżuka, wyrwali bramĂŞ z futryna, wyjechali kadettem. Nastepnie wstawili bramĂŞ, podepchali znowu Âżuka i tyle ich byÂło  Rano sÂąsiad przychodzi, wkÂłada klucz do bramy, otwiera, auta nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Eeee szto Ty gawarisz Bronx ?? Pod jakÂą chmurkÂą ?? U mnie na osiedlu sa trzy parkingi strzeÂżone, w tym dwa majÂą zadaszenia, sÂą hangary, a dla motocyklistĂłw w jednym sÂą takie maÂłe garaze. W drugim sprzĂŞty stojÂą w hangarach :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niach niach Mój stary funfel, jak mieszka³ jeszcze w domku jednorodzinnym, to mia³ gara¿ na swoim terenie Zawsze kiedy do niego podje¿d¿a³em, to pierwsze co, to chcia³o mnie zagryŸÌ dwóch czworono¿nych zabójców mniej wiêcej mojej wagi :mrgreen:Zauwazy³em, ¿e nikt nie chcia³ chodziÌ chodnikiem przy jego posesji :mrgreen: Fajne psiaczki i na kie³base siê nie rzuca³y itd :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak gwizdna ci ze strzezonego mozesz ich oskrzyc i ubiegac sie o odszkodowanie ( o ile w umowie niema inaczej) minus - moto stoi pod chmurka...
Na parkingu na moim osiedlu dostaje siĂŞ tylko Âświstek papieru z datÂą, opÂłaconÂą kwota i numerem rejestracyjnym. Nie wiem czy jest na tym Âświstku jakaÂś pieczÂątka. Czy moÂże on byĂŚ podstawÂą do ubiegania siĂŞ o jakieÂś odszkodowanie do pilnujÂących na parkingu?Zadaszenia nie ma. MyÂślaÂłem o jakimÂś pokrowcu na moto. Czy ktoÂś z Was parkuje w ten sposĂłb motocykl?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w gara¿u alarm z dwoma sygnalizatorami, dwoma czujkami i kontaktronem na dzrzwiach, oprócz tego moto jest zamkniête blokad¹ z alarmem, garaz jest 300 m od mojego domu a 20m od najbli¿szego bloku. Ale mia³em wynajêty gara¿ 100m od swojego bloku i 10m od innego i mi wyci¹gnêli iksa pewnej nocy, barany myœleli ze jak przetn¹ kabelki i je skrêca to odjad¹ (za duzo filmow z Lind¹). Mój b³¹d bo zapomnia³em zamkn¹Ì blokady w motorku i normalnie go wyprowadzili na szczêœcie tylko za garaze i ca³y i zdrowy wróci³ na miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w³asnie czyta³em "¿ycie bytomskie". ktoœ siê pozby³ z ul. alojzjanów motocykla w³aœnie z garazu. nie napisali jakie ("Suzuki). Cholerne kur****!!!! Mnie kiedyœ samochód ukradli wiêc raczej ochotê mam g³ównie na zabijanie jak s³ysze o kradzie¿ach!Nie kupujcie nic kradzionego! radia do samochodu czy tego typu rzeczy! Mój kumpel w³asnie kupowa³ takie rzeczy! A ja mu zawsze: Jak cie lubie tak ci zyczê ¿eby ci to ukradli! hehe! W³amali mu siê 2 razy do auta! WIêcej mia³ szkód ni¿ to by³o warte i juz kradzionych rzeczy nie kupuje! Mo¿e to i naiwnoœc, ale uwa¿am ¿e jeœli ja nie kupiê i np wy wszyscy na tym forum nie kupicie kradzionego radia to przynajmniej z osób które tutaj ktoœ okradnie bêdzie 1 mniej!!! G³upie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.