Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Dysze Dynojet&filtr K&N????


Darek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pare pytaù.Chce za³o¿yÌ filtr K&N i dysze Dynojet do BT 1100 bulldog to taki silniczek jak w w dragstarze 1100.I teraz pytania"1. ile moze wzrosn¹Ì spalanie?2. czy bêdzie lepiej przyspiesza³?bo je¿eli nie to szkoda kasy :? O odpowiedŸ poproszê SDMC lub kogos kto sie na tym zna.Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyda³by siê K&N, zestaw Dyno oraz "sportowe" wydechy oraz odpowiednia regulacja gaŸników. To daje jakieœ podstawy do uzyskania czegokolwiek.W innym przypadku to nie ma sensu siê w to bawiÌ. Jedyne co sobie poprawisz, to samopoczucie i bedziesz cieszy³ sie myœ³¹, ¿e masz zamontowane coœ, co trzeba co ileœ tam tysiecy kilometrów praÌ i nas¹czaÌ specyfikiem, który tez trochê kosztuje, a korzyœci z tego raczej mizerne. :wink: Regulacja w tym przypadku bedzie wa¿na, jak ktoœ ci to poknoci, to efekt bedzie odwrotny.Co do spalania to trudno stwierdziÌ, bo to tez zalezy od typu motocykla i Twojego temperamentu.Musisz jednak siê liczyÌ ze wrzostem od oko³o 0,5 do 1 litra na ka¿de 100 km.Je¿eli dobrze ca³y ten zestaw dostroisz, to moze kilka koników przybêdzie, wzroœnie nieco moment obrotowy, ale nie licz na zbyt piorunuj¹cy efekt :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no na wydechy mnie obecnie nie staÌ :x Wiêc pytam tylko o filtr, dysze, a dostrojony bêdzie w Motor-Beskid, Czechowice-Dziedzice :roll: Tam te¿ mi odblokowywali silniczek i podczas tego manewru sknocili ssanie(wszystkie BT 1100 na rynek Polski by³y zablokowane do 65 KM, po odblokowaniu moc wzrasta do ko³o 70-72KM, przynajmniej mi taki kit sprzedali , a odblokowanie polega³o na wyci¹gnieciu dwóch czarnych plastikowych kr¹¿ków z gaŸników ) ale póŸniej przy nastepnej wizycie wszystko naprawili za free Wiêc myœlê, ¿e sobie poradz¹ z dostrojeniem tak prostych gaŸników jakie ma Bulldog, przecie¿ to nie wtryski R-1 A na efekty pioronuj¹ce nie liczê, tylko na odczuwalne, to nie œcigacz tylko silnik od rututni :roll: Ale je¿eli wogóle siê odczuje wiêksze przyspieszenie to mnie zadowala a jak nie to rezygnuje z wywalania kasy w b³oto zaznaczam, ¿e bez zmiany wydechów.Czekam na konkretne odpowiedzi i POZDRO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek: sprawdzam na stronie DynoJet i jakos nie widze zestawu dysz do BT1100 ? sprawdz sam http://www.dynojet.com/jetkits/motorcycle/...yamaha.php#1100znalazlem tylko filtr powietrza K&N oraz filtr oleju K&Nhttp://www.knfilterchargers.com/search/pro...px?Prod=YA-7585http://www.knfilterchargers.com/search/pro...spx?Prod=KN-145Musze Ci powiedziec ze nie slyszalem o blokowaniu BT1100 na Polski rynek no ale moze zle sluchalem. Zastosowane dysze maja znaczenie dla "oddawania" mocy przez motocykl najlepiej zapoznac sie z wykresami mocy na stronie DynoJet (przyklad: R1 rok 00-01 http://www.dynojet.com/images/pdf.gif ), ktore wszystko wyjasniaja.Gixer ma racje z elastycznoscia. Z reguly moc i moment przesywaja sie bardziej w gorny zakres obrotow. Jezeli chcesz go tunningowac to zacznij od pelnego ukladu wydechowego, pozniej filtr powietrza, a pozniej ewentualnie dysze.Zakupienie samego filtra powietrza oplaca sie jezeli na prawde masz zamiar nakrecac kilometry gdyz nie trzeba go wymieniac tylko sie go czysci i po drugim przegladzie w sumie sie zwraca koszt zakupu u nas usluga czyszczenia kosztuje jezeli dobrze pamietam 10 zl przy normalnym przegladzie jest to gratisowa usluga (uzywamy czysciwa i oleju K&N) oczywscie rabat dla forumowiczow dalej obowiazuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysze Dynojet byÂły na 100% do BT ale mogÂą juÂż nie robiĂŚ tak samo byÂło z wydechami Leo Vinci.DziĂŞki chÂłopaki za konkretne odpowiedzi.Nie bĂŞde siĂŞ w to pchaÂł, bo szkoda mi kasy zwÂłaszcza, Âże moto zawsze moÂżn zmieniĂŚ ale to za jakiÂś czas Pozdro dla Wszystkich ForumowiczĂłw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.