Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

lancuch


Tytus

Rekomendowane odpowiedzi

Do sprawdzania luzu najlepiej jest miec moto w pionie, czy to stopka czy stojak, mozesz dowoli obracac tylnym kolem i prawidlowo wycentrowac kolo przy naciaganiu lancucha by moto nie sciagalo w czasie jazdy. Do smarowania lancucha taki stojak tez przydatny niestety tez mam tylko boczna podporke i smarowanie jest troszke uciazliwe :? wiec mam w planach zrobis sobie taka automatyczna oliwiarke A luz powinien byc napisany w serwisowce, ja zawsze ustawiam na oko. Pozdrawiam- Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 dni temu zdaÂłem wewnĂŞtrzny egzamin z teorii wiĂŞc mam najÂświeÂższe informacje Wg podrĂŞcznika H.PrĂłchniewicza "PodrĂŞcznik motocyklisty A" str. 20:JAK NACIÂĄGNÂĄĂ ÂŁAĂCUCH- Motocykl powinien staĂŚ na podpĂłrce. Odci¹¿one tylne koÂło nie moÂże dotykaĂŚ podÂłoÂża.- Po uprzednim poluzowaniu nakrĂŞtki na osi tylnego koÂła nakrĂŞcamy rĂłwnomiernie na przemian naprĂŞÂżacze ÂłaĂącucha, aby tylne koÂło pozostawaÂło dokÂładnie w linii przedniego.- Oznakowania na obu naprĂŞÂżaczach powinny byĂŚ identyczne.- W podpartym motocyklu i przy obci¹¿onym ÂłaĂącuchu, ÂłaĂącuch powinien poruszaĂŚ siĂŞ w gĂłrĂŞ i w dó³ na gruboœÌ kciuka.Tyle teoria. Dzisiaj zacz¹³em pierwsze jazdy i instruktor zacz¹³ od naciÂągu ³¹ùcucha. RobiÂł to dokÂładnie tak jak jest napisane w tej ksi¹¿ce. Na przemian krĂŞciÂł nakrĂŞtkami naprĂŞÂżaczy o taki sam kÂąt po lewej i prawej. W prawdzie ³¹ùcuch i tak potem poruszaÂł siĂŞ o 3 albo i 4 kciuki w gĂłrĂŞ i w dó³ ale powiedziaÂł, Âże mogĂŞ jechaĂŚ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.