Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

zbudowanie szosowego quada


DAN

Rekomendowane odpowiedzi

ta myœl pulsuje mi w mózgownicy od jakiegoœ czasu. Najwiêkszy wg mnie problem to koszty. Budowa³ ktoœ kiedyœ takiego coœ? Silnik bym zdoby³, ko³a, uk³ad hamulcowy, rama, osprzêt itp to nie problem. Ale zawieszenie, amortyzatory i przeniesienie napêdu(skrzynia, ró¿nicówka, wsteczny) to dla mnie problem. Naj³atwiej by³oby kupiÌ - ale nowe kosztuje... a nawet jeœli kupowaÌ to co?? Co by³oby najlepsze?? Co mo¿na wzi¹Ì z czêsci samochodowych a co z motocyklowych?? A mo¿e ktoœ chcia³by te¿ cos takiego zrobiÌ? Jestem otwarty na propozycje. Co prawda to dwuœlad ale ma coœ z ducha motocykli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szosowy quad? Pomys³ dobry. Widzia³em w prasie fajnego ¿ó³tego sprzêta na silniku z BMW. GoœÌ sam robi³ wszystko, nawet dyfer. On mia³ za co i mia³ gdzie. Te¿ myœle nad takim projektem i ostatnio mysla³em o napêdzie ³aùcuchem i mechaniŸmie ró¿nicowym wewn¹trz ko³a zêbatego (pierœcienia). Wsztstko mo¿na by zrobiÌ tylko materia³u nie mam i maszyn. Amortyzatory mo¿esz zastosowaÌ z jakiegoœ seryjnego quada, lub nawet z popularnego w naszych stronach 126p :wink: (mog¹ byÌ zbyt twarde). Przy amorach ze 126p zosta³by jeszcze problem samrgo resorowania - sprê¿yna czy dr¹¿ek skrêtny? No i jak to zrealizowaÌ?Potrzeba jest matk¹ wynalazków.Mo¿emy siê kiedyœ zgadaÌ i wspólnie coœ 'wymodelowaÌ' Pomys³y rodz¹ siê co chwilê!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyœ chcia³em zbudowaÌ trajkê Trochê myœlami oddali³em siê od Mojego pomys³u, ale mo¿e w tym roku go wdro¿ê, jak sytuacja finansowa siê poprawi Zaplecze sprzêtowe jest i materia³ te¿, tak¿e nic tylko rozpoczynaÌ walke, bo marzy mi siê jakaœ super szybka i wœciek³a trajka, albo kupiÌ jakieœ sponiewierane miêcho za grosze i zrobiÌ streeta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gabryœ gdyby, to wszystko by³o takie proste i ³atwe, to juz bym dawno zrealizowa³ wszystkie moje plany. Ostatnie dwa lata Mojego niebywale nudnego i nieciekawego ¿ycia, to jedno wielkie pasmo pora¿ek, komplikacji i pewnych wyrzeczeù na korzyœÌ osób trzecich.A wszystko zaczê³o siê od sprzeda¿y nieszczêsnego GSXR-a, poprzez kilka innych wydarzeù, o których pisaÌ nie bêdê, bo to sprawy osobiste Chyba, ¿e postawisz skrzynkê piwa i napijesz siê ze mn¹, to wtedy bede móg³ Ci wszystko rozjaœniÌ ¯ycie, to nie jebajaka i nie g³aszcze po jajkach. Jednak wszystko jest na dobrej drodze i mo¿e w koùcu siê wybijê z do³ka Co do samej trajki, to moge coœ takiego zacz¹Ì stawiaÌ w ka¿dej chwili, jednak narazie chcê kupiÌ motocykl, ale pewne sprawy mnie powstrzymuj¹ Bydzie giciol 8) Pozdrawiam :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyda³yby siê jakieœ ksia¿ki ze schematami, przekrojami - mo¿e wiecie gdzie takie zdobyÌ? W necie na razie nie zdo³a³em znaleŸÌ tej o budowie gokarta. Znajomy goœÌ z s¹siedztwa zbudowa³ sobie trajke na bazie garbusa, jego syn replikê cobry, a teraz podobno robi quada... ciekawe czy mu wyjdzie... spróbujê siê z nimi skontaktowaÌ. Co do prop. wspó³pracy - chêtnie, im wiêcej napaleùców tym lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra - do tego zawieszenia trzeba mi "tylko" wymyœleÌ ró¿nicówkê, tarcze ham. siê wyrzuci 8) i wciœnie do kó³ek no i przyda³by siê jakiœ prezent w postaci wstecznego biegu do motocyklowego silnika... i tu mo¿e byÌ lekki zonk. Ale i tak nie jest Ÿle. Jak mówi mój brat - zawsze do przodu, po co siê cofaÌ :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.