Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Tor Kraków


Tazzman

Rekomendowane odpowiedzi

Jeden z grupy południe wziął się ostro za temat. - Jak y się udało nawet za kilka lat... dla mnie bomba Źródło:http://www.grupa-poludnie.info/viewtopic.php?t=9926Cyt pilot:Jak już kilka osób wie jest duża szansa, że w Krakowie powstanie tor motocyklowy. Aktualnie w imieniu Stowarzyszenia wystąpiłem do Urzędu, o WZZiT. Jest wielu ludzi niezwiązanych z motocyklami, którzy popierają pomysł, aby taki tor powstał, co daje duże szanse, że pomysł zostanie zrealizowany i każdy z nas będzie miał gdzie doskonalić swoje umiejętności. Zamiesczam też zarys toru poniewż niektóre osoby chciały zobaczyć jego zarysy.Co do toru:1) docelowo ma to być tor asfaltowy.2) będą tam: tor gokartowy, motocyklowy, crossowy, off-roadowy, oraz plac do stuntu ( długość toru asfaltowego może mieć nawet około 2300 m, czyli prawie 3 raz większy od Lublina)3) oprócz torów mają być boksy, salon motocyklowy, warsztat (hamownia), grill bar,4) dla celów ogólno rozwojowych pole paintball, ścianka wspinaczkowa, ścieszka zdrowia. 5) mam info, że MPO może być przeniesione (dostałem taką informację).6) To jest jedyny teren, który można w ten sposób wykorzystać w tych okolicach. ( mnie też się marzył większy),Jeśli są chętni do pomocy w tym przedsięwzięciu to proszę na PM z określeniem jakiem pomocy możemy się spodziewać a pracy będzie dużo ja tylko urzędy popatrzą na nas przychylnie.Dla uspokojenia tematu i was wszystkich powiem, że przedstawiając projekt powstania takiego obiektu musiałem przedstawić formy zabezpieczenia przed hałasem i przedstawić, jaki będzie pożytek z powstania takiego toru. Przychylne sa Rady Dzielnicy, Rady Miasta, ZIS i kilka innych instytucji, którym też zależy na tym, aby takie obiekty powstawały. We wcześniejszym poście pisałem, że dużo zależy od postawy nas samych jak nas będą ludzie postrzegali a takie imprezy jak Mników, Mikołaje i inne pokazują, że my motocykliści nie jesteśmy bandytami i dawcami organów. Więc jako osoba prywatna i członek stowarzyszenia dołażę wszelkich starań, aby pomagać organizatorom tych imprez w ich organizowaniu. Pokazujemy, że umiemy się zorganizować i działać w szczytnym celu i robić dobre rzeczy, więc i tu mam nadzieję, że i tu znajdzie się kilka osób, które pomogą w powstaniu tego toru.Rysunek pokazuje tylko główne zarysy toru a nie ma szczegółów. Poza tym to jest założenie końcowe, jeśli uzyskamy na nie pozwolenia. Napisałem też, że złożyłem wniosek, o WZZiT a na co osoby wydadzą zgodę to sie okaże i na to wpływu nie mamy chodź możemy dużo w tym kierunku zrobić. Nie piszę tutaj, że oczekuję od was pieniędzy tak jak nie, którzy sugerują tylko pomocy w znalezieniu takich funduszy, ale to dopiero wtedy jak będziemy mieli konkretne wiadomości, co do terenu. Więcej bieżących wiadomości chcę umieszczać na stronie Stowarzyszenia i do tego na razie potrzebuję pomocy, aby ktoś się tym zająłpost-2452-1261117682.jpgpost-2452-1261117692.jpgpost-2452-1261117705.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lokalizacja toru byłaby lepsza na pustostanach przed lotniskiem Balice ,dojazd "darmową A4",blisko z Krakowa i z aglomeracji śląskiej.Mogłby powstać tor do poważnych zawodów ,jak i mniejsze dla zapalenców.Ale czy w Kaczogrodzie to możliwe ,myślę że na gadaniu się skończy chyba że urodził sie już u nas nowy Valentino a moto Gp zostanie sportem narodowym Polaków!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet nie warto czegokolwiek oczekiwać bo i tak nic nie wybudują, za blisko zabudowań,sprawa wychodzi na pyzach gdzie tam są zabudowania a juz komuś za głosno jest , z planu wydaje sie ze zbudynki stoja jeszcze blizej, no chyba ze na rowerach czy elektrycznych moplikach typu zero!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla uspokojenia tematu i was wszystkich powiem, że przedstawiając projekt powstania takiego obiektu musiałem przedstawić formy zabezpieczenia przed hałasem i przedstawić, jaki będzie pożytek z powstania takiego toru. Przychylne sa Rady Dzielnicy, Rady Miasta, ZIS i kilka innych instytucji, którym też zależy na tym, aby takie obiekty powstawały. We wcześniejszym poście pisałem, że dużo zależy od postawy nas samych jak nas będą ludzie postrzegali a takie imprezy jak Mników, Mikołaje i inne pokazują, że my motocykliści nie jesteśmy bandytami i dawcami organów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewelacyjny pomysl i chcialbym pomoc w nim jak najbardziej. W nastepnym sezonie chce walczyc o maly tor pod treningi SM u nas w Rudzie Slaskiej dlatego tym bardziej mi sie to podoba. Niestety wyjechalem do anglii, zaczela sie uczelnia i trzeba napisac prace mgr dlatego w tym roku musialem spasowac, ale sa zainteresowani, min. Dynotech i inni na Supermoto. Nic wielkiego ale zawsze to lepsze niz ulica.Kiedys jadac do Krakowa zaciekawilo mnie jedno miejsce. Jest tuz obok autostrady, 300 metrow do najblizszych zabudowan, las i nieuzytki obok, ale NAJWAZNIEJSZE ze jest juz troche wylanego betonu. Rzucilo mi sie to tylko i wylacznie dlatego ze kiedys tam byl zajazd, zamkneli zajazd, postawili barierki i zostal sam asfalt pod parking, myslalem zeby to wysprzatac i pocwiczyc jazde na SM ale widze ze moze byc z tego dobry potencjal.http://maps.google.pl/ - wklej te wartosci " 50.089539,19.586549 "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://maps.google.pl/maps?f=q&source=...mp;t=h&z=15to tak dla porownania gabarytow. jeden z torow we Francji. Zobaczcie na jakim zadupiu sie to lokalizuje i ile % powierzchni calego zalozenia zajmuje sam tor.W tym przypadku polaczono to jeszcze z polem golfowym aby zmultiplikowac funkcje.Do tego nikt inwestorowi nie doplaci a garstka amatorow pragnacych posmigac nie utrzyma takiej inwestycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem w skrocie - niewykonalne w tym miejscu (praktycznie centrum). wszystko pieknie ladnie ale takie tory nie moga byc blisko centrow duzych miast (a my tu mowimy o krakowie! ), raczej na uboczach z dorym dojazdem. Pierwsze to cena, nie sadze by koszty metra kwadratowego w poblizu zakopianki sa choc trocha rozsadne ;) Drugie to same zgody ekologow, papiery itd Po trzecie kto niby to wybuduje i za co? ;)Taki tor w pionkach (ogolnie zadupie ;) ) jest juz 2 lata budowany a wsyztsko jest , pieniadze, maszyny, caly plan itd a mecza sie z jakimis papierami tyle czasu... to wystarczy by nie podniecac sie krakowskim torem hehe ;)Mysle ze nowy tor to moze powstac w Polsce ale najwczesniej po euro 2012 heh Obym sie mylil i Pionki beda otwarte przed ta data Patrze z optymizmem w przyszlosc... Tytus ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.