Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Przerejestrowanie Motoru


L_O_R_D

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Mam problem z moim motorem a to dla tego ze chcialbym go przerejestrowac namnie leczmoj dziadek nie zyje od 6 lat i wlasnie jakie bede mial problem i co zrobic by go przerejestrowac bo niespislalem z nim zadnej umowy itp ?? mam z niego papiery Pozdrawiam i dziekuje za wszelka pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mozesz sobie go po prostu przywlaszczyc...teorytycznie prawo do niego ma ktorys z Twoich rodzicow i to on powinien wystapic do notariusza/sadu o prawo do niego:)nie wiem czy mozesz zrobic to w ten sposob, by na podstawie aktu zgonu wyrejestrowac go, a nastepnie zarejestrowac na siebie... popytaj w UM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xavi ty to już lepiej koledze nie doradzaj Jak sprzęt jest zarejestrowany na dziadka, który umarł to trzeba założyć sprawę w sądzie o nabycie spadku po nim ( z reguły jak nie ma testamentu to dziedziczy małżonek i dzieci). Od tego roku także u notariusza można ten papier załatwić jak wszyscy spadkobiercy są zgodni i nikt się nie stawia . No i jak juz będzie postanowienie o nabyciu spadku to z niego się dowiesz z kim masz spisać umowę. Do przerejestrowania idziesz z dowodem rej.(z ważnym przeglądem), tablicą, oc (jak nie ma to wykup już na siebie), postanowieniem z sądu i z umową. Inna możliwość to spisać umowę z dziadkiem, podpisać się za niego i już, ale tu uważaj żeby nikt z rodziny sie o ten sprzęt nie upomniał bo sprawa się rypnie i będzie prokurator.Innych możliwości nie ma. pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakbys zauwazyl to juz dawno mu napisalem o notariuszu i sadzie kolega szuka innej metody to tez mu mowie, gdzie jeszcze moze zapytac...Inna możliwość to spisać umowę z dziadkiem, podpisać się za niego i już, ale tu uważaj żeby nikt z rodziny sie o ten sprzęt nie upomniał bo sprawa się rypnie i będzie prokurator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HejkaOpcja z umową będzie chyba najprostrza, ale jak pisał kolega jeżeli w rodzinie jest ktoś kto może mieć chętkę na motorek dziadka i obczai czita to możesz mieć problemy i to dość spore ( fałszowanie dokumentów itp) Uważaj na daty jakie piszesz na umowie.Co do postępowania spadkowego, ( o ile się nie mylę ) to lepiej iść do sądu z tym, pieniądze chyba nie są duże a osoby które mają prawo do spadu a się nie pojawią na rozprawie chyba tracą swoje udziały na rzecz zainteresowanych. W sądzie przynajmniej dowiesz się komu i co musisz potem zapłacić, bo twój rodzic może mieć tylko jakiś udział w spadku i resztę udziałów wypada wykupić. Nawet jeżeli jakiś tam wujek ciotka powiedzą Ci że nie chcą tego motorku to warto z nimi podpisać jakiś papier, np że się ich spłaca za symboliczną złotówką. A cha i jeżeli się motorku pozbędziesz w ciągu 5 lat to chyba jais podatek od wzbogacenia się płaci ale ja jeszcze do tego etapu nie doszedłem.Wszystko co napisałem jest moim przypuszczeniem. W tej chwili moja narzeczona boryka się ze spadkiem więc co nieco liznąłem tematu ale expertem w tym nie jestem.Pozdro i napisz jak załatwiłeś sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mialem juz przygode ze spadkiem i zalatwiania w sadzie jest sporo...nie wiem czy moze isc do notariusza skoro nie zostal spisany testament notarialnie:)kwestia ile dzieci mieli Twoi dziadkowie... jezeli 1 to bez problemu;)jezeli wiecej to pewnie podczas rozprawy o przyznanie spadku, sedzia bedzie nalegal, zeby stawila sie pozostala rodzina i powiedziala, ze nie ma nic przeciwko:)U mnie bylo tak, ze dopoki nie stawila sie inna rodzina (blizsza niz ja) to sedzina nie chciala zakonczyc sprawy, dopiero przyjechala cala rodzina, powiedzieli, ze nie maja nic przeciwko i poszlo... fakt, ze to oni byli blizsza rodzina niz ja, ale testament byl na mnie wiec to strasznie zagmatwane tam jest:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nr dowodu na umowie nie jest potrzebny, spisz na karteczce imię, nazwisko i adres dziadka i starczy, swoje dane tak samo + dane moto (nr ramy, rejestr. marka, model , rok prod. np.)Z tym postępowaniem spadkowym to koledzy niestety piszą częściowo bajki, ale to dlatego że nie wiedzą a i temat jest raczej trudny. Mogę tu jeszcze długo teoretyzować ale po co, być może zdecydujesz się na tę umowę i będzie po krzyku, a jak to nie wchodzi w gre to napisz to będziemy dalej ciągnąć temat. Ja trochę znam problem bo bo niedawno magisterke zrobiłem w temacie, a i z racji zawodu też mam z tym do czynienia. Napisz może jeszcze co to za maszyna, jaki rocznik, itp. ?pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.