Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Brak oleju sprzegla. Shovel 82r.


Dyrda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, jestem Tomek i mam dysleksje. 

Od niedawna jestem posiadaczem Harleya FXRS rocznik 82. To mój pierwszy tak bliski kontakt ze starszym HD, wcześniej miałem TC 88 oraz  Vroda ale do rzeczy... chciałem powymieniać oleje, po odkreceniu Korka spustowego kapy sprzegla zaskoczył mnie brak oleju. Zdiolem dekiel inspekcyjny, sprzęgło wygląda na standardowe, mokre. Po wniknięciu w te wszystkie przewody olejowe nasowa mi się myśl że sprzeglo smarowane jest olejem silnikowym. Czy mam rację? Czy ktoś może mi wytłumaczyć jak to sprzeglo jest smarowane? Jak to działa? I czy napewno pod deklem nie powinno być oleju? Może coś sie zatkało? 

Dziękuję i pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dostaniesz tu jednoznaczną odpowiedź. Z tego co piszesz to nie Twój pierwszy H-D więc na pewno wiesz zdecydowanie więcej ode mnie na ich temat.

Moim zdaniem raczej powinno być mokre. Z tego co "wyguglałem" to widzę, że w H-D sprzęgło i skrzynia są zalane tym samym olejem a silnik osobnym; jak w silnikach samochodowych. Więc tak jakbyś nie miał oleju w skrzyni ??? Nie sądzę, żeby aż tak bardzo zmieniała się konstrukcja silnika w H-D a raczej sposób smarowania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedzi MikiZ75. Ja też znam modele w których sorzeglo i silnik zalane są różnymi olejami. Tak mialem w TC88. U mnie oleju brak gdyż jak mi się wydaje olej przepływa przewodem olejowym z silnika do sprzegla gdzie jest kierowany bezpośrednio na łańcuch sprzęgłowy który dalej tworzy mgiełkę olejową w której pracuję sprzeglo ,nadmiar oleju wraca drugim przewodem olejowym do silnika. Nie wiem czy mam rację, może się mylę ale w tej niepewności przejechałem już prawie 500km i sprzeglo działa prawidłowo. Jeśli nie mam racji proszę niech mi ktoś kto ma pojęcie o modelu FXRS z silnikiem Shovelhead ,rocznik 82 to objaśni. Lub potwierdzi czy dobrze rozumuje tą koncepcję techniczną. 

Pozdrawiam 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dyrda napisał(a):

Jeśli nie mam racji proszę niech mi ktoś kto ma pojęcie o modelu FXRS z silnikiem Shovelhead ,rocznik 82 to objaśni. Lub potwierdzi czy dobrze rozumuje tą koncepcję techniczną. 

Pozdrawiam 

Tomek

 

Sprobuj skontaktowac sie z kolega  DANVIELD-em z tego forum.

https://www.motocykle.slask.pl/profile/187680-danvield/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.