Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Kontakt kierowcy motocykla z kierowcą samochodu


Piotr89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów 🙂

W tym roku zaczynam swoją przygodę z motocyklem dlatego postanowiłem znaleźć miejsce w którym będę mógł poradzić się w tematach motocyklowych.

Mam pytanie odnośnie kontaktu pomiędzy jadącym motocyklem i samochodem. Planuję w tym roku(jeśli się uda) wyjazd na Węgry. Ja na motocyklu, a żona samochodem. Mój interkom to Cardo Scala Rider Q2 Pro. W jaki sposób mogę się połączyć z kierującym pojazdem. Wiem, że mógłbym zwyczajnie zadzwonić i być cały czas na linii ale to chyba nie na tym polega... Radio samochodowe zwykle, stare, bez wejścia AUX. Zwykle telefon łączę z radiem poprzez transmiter FM 😛

Jak to powinno wyglądać w sposób profesjonalny? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli intercomy spinają się po bluetooth, to może być trochę niebezpiecznie. Standardowa, a może najczęściej używana klasa gwarantuje łączność na odległość do ok. 10 m.

W specyfikacji bluetooth jest klasa 1, w której odległość wzrasta do 100 m, ale jednocześnie powoduje to wzrost mocy nadawania do 100 mW. Niby niewiele, ale trzymać to w uchu przez kilkanaście godzin to nie wiem, czy bym chciał. Daleko mi do srebrnych aluminiowych 'czapeczek', ale zdaję sobie sprawę z tego, że nie pozostaje to bez wpływu na zdrowie. Mój dziadek całe życie pracował z radarami (był inżynierem konstruktorem), moja dziewczyna studiuje fizjoterapię i osteopatię. Wychodzę z założenia, że bezpieczniej mieć nadajnik/odbiornik w uchwycie, a słuchawkę z mikrofonem po kabelku w / przy uchu.

I tu ciekawostka, Twój interkom ma bluetooth właśnie w klasie 1, z następującym teoretycznym zasięgiem (przynajmniej w specyfikacji na stronie jednego ze sklepów):

Bluetooth: wersja 2.0, class 1

Komunikacja poprzez interkom pomiędzy motocyklistami w odległości do 700 metrów na otwartym terenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.