Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Konserwacja podwozia


Semy

Rekomendowane odpowiedzi

Przyjaciele, potrzebuje pomocy. Puszka moja jest zjadana przez rudą od spodu i w związku z tym poszukuję czarodziejów mechaniki który znają się na solidnym zabezpieczani podwozi. Pytałem u kilku blacharzy i każdy mówił że tego nie robi bo te substancje wchodzą w reakcje z lakierem i mogą popsuć takowy nanoszony. Gugiel znalazł mi jednych w Chorzowie ale może ktos już ma sprawdzonego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik tu raczej nie pomoze.Ewentualnie zaklad lakierniczy albo blacharski

Troche od sebie.Moze sie przyda.

Zalatw sobie takie cudo.(Rostumwandler-konwerter rdzy) w stanie plynnym albo spray.Miejsca  ktore rdza nawiedzila z grubsza szabrem (skrobak do rdzy)   a nastepnie szczotka stalowa wyczyscic (nie powinno byc do golej blach).Po tym przetrzyc scierka namoczona dynaturatem , alkoholem itp. po osuszeniu nanies roztwor (konwerter rdzy) w te miejsca z dwa razy z okolo 30min przerwa pomiedzy pierwszym a drukim naniesieniem  roztworu.Zostaw stac przez noc.Zardzewiale miejsca zabarwia sie na kolor fioletowy.Nastepnie ponownie miejsca przetrzec scierka namoczona alkoholem , osuszyc i nastepnie nanies  na te miejsca lakier podkladowy (haftgrundierung) zostawic przez noc do calkowitego wysuszenia podkladu , i na samo zakonczenie calej OP. nanies lakier bitumiczny (Unterbodenschut) (ja polecam w sprayu) do podwozi samochodowach.

Tak na wszelki wypadek 

Ja uzywam te srodki.

Rostumwandler-konwerter rdzy

Rostumwandler Nigrin 200 ml

(haftgrundierung) lakier podkladowy

51gY+ary++L._AC_SL1280_.jpg     

 

 (Unterbodenschut )  lakier bitumiczny 

 

shopping?q=tbn:ANd9GcRhCQwSUrhP_RiKgcfzcQMIVhWH5SjFBYbijUTxc0JlcYUAL2JMqf6g51Fy9MrRWUbjWwtYIswiB7K-NeLHjwaQSIDTmRk7kdfJaKazMnktPjMeVN2mwqajWA&usqp=CAE

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.