Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Gdzie na kawę, herbatę i ciacho...? Czyli miejsca, które znacie i polecacie.


MikiZ75

Rekomendowane odpowiedzi

Zainspirowany wczorajszą rozmową z Wichrem postanowiłem założyć dwa nowe posty. Ten jako pierwszy (drugi o żarciu) gdyż jako nałogowy kawosz zazwyczaj obieram azymut na jakąś dobrą kawę i nie ważne, że jest to 100 km od domu. No i nikt nie powiedział, że trzeba tam jechać bezpośrednio. Natomiast lubię w połowie dnia lub trasy usiąść i posiorbać małą czarną. Jako, że forum w przewadze z Górnego Śl. to chętnie poznam Wasze miejsca co by sobie odległość do kawiarni zwiększyć. Jakieś linki do g.maps, tripadvisor mile widziane.

Jako, że zacząłem to powtórzę się ale polecam:

1. "Biała Lokomotywa" - Nowa Ruda. [maps: https://g.page/bialalokomotywa?share ]

Kawiarnia, wydaje mi się, że jest bardzo znana wśród motocyklistów dolnośląskich bo z polecenia do niej trafiłem i się nie zawiodłem.

Co do zalet i minusów:

+ właściciel, pasjonat, który zawsze opowiada ciekawe historie więc warto usiąść w środku. Co prawda ze względu na ilość gości nie zawsze się udaje to udaje.

+ ciekawe smaki.

- brak menu oraz cennika więc nie do końca wiesz ile zapłacisz.

- w sezonie na kawę trzeba poczekać nawet do 1h ale oczekiwanie wynagradzane jest małym lodem waniliowym nie wspominają o podanej kawie i deserach.

- stosunkowo mała więc czasami trzeba poczekać na wolny stolik.

p.s. Ostatni artykuł o kawiarni: https://dziendobry.tvn.pl/styl-zycia/leszek-kopcio-kolekcjonuje-lyzeczki-od-40-lat-5565076?fbclid=IwAR3HnbEx1RounQR0cFYqNOiUeRN3NP_cVWAbaTmNTIJw53A3UPEnN-ndJo4

 

kawa 1.jpg

kawa 2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne moje miejsce kawowe tym razem na północ od Wrocławia i zdecydowanie bliżej. Tu jadę ze swoją połówką na kawę jak mamy mniej czasu a jednak gdzieś chce się za miasto na chwilę wyskoczyć. Tu też mam albo większą albo mniejszą orbitkę. 

Krótka (ok. 150 km) to Wrocław - Trzebnica - Milicz - Żmigród - Wrocław, dłuższa (ok. 230 km) to za Miliczem - Krotoszyn - Rawicz i znów powrót na Żmigród.

Kawiarnia położona jest w samym centrum Milicza. Nie jest to oficjalny rynek miejski ale trochę tak wygląda. Sama kawiarnia również jest ewenementem ponieważ należy do znanej we Wrocławiu sieciówki "Piekarnia Familijna" gdzie kupuje się przede wszystkim wypieki. W Miliczu zrobili jednak to w innym stylu i podejrzewam, że 80% obrotów tego miejsca to kawiarnia. https://goo.gl/maps/8FWr7R21W6Dyrdrp7

Jeśli chcielibyście obejrzeć to Street View to zdecydowanie dużo się zmieniło, bo właśnie sam jestem w szoku; tam zdjęcie jest z 2012 i jest już mocno nie aktualne.

Jest to częsty postój różnej maści motocyklistów bo obok są dwa parkingi a obok okazały kościół z pruskim murem.

glA20Raqf2eidQwdt9QZoacFc0lsf4T5x2hjvEe-cqS9aNoRSwFqSBPgmWpqip8wmsEoB8NNpmyXoXPVn1LcZdobh-Luyr1WZGc0cXUZXgP_rvVawzxyHstMLF5BeigJnoLOsppbLZHE_3_PC44SMji5V22hY5LJ_wa1X39Hh9JwWyL4sA-VWEewkt7iMwDfQQR1fyI2neXORj2wbkKHb9ZS4qxvxXXtey6EbcLCfqWdkY3Ksvtm47_lwe_a0lmIrq-amLFQp45NdNSqSXbUUxdliCWy5tpoM22n3AmJUax3IJFVfOwUl5P6m6_Qaq8N2k_kA0YBMWdzXdIehXyX4g6eLeT0ZmfvjNaHodasz7JyZ1uSjlAr4ZUUb_Vmg8WPBxXwNsclJceaxvbQdwEVPmlkqjZldd0akYhOniTjrV9G9UjZx6K_xCa2YiIKGJO4w4Mi_ImsgI5N_XFzGyWIeQwpzyqNFyIWHQKQzjnry81TDD28MSMbKZlc9KmTCdX98t7D5p7lLKvRgf1DJZkSAkViPpCq_fGZtqcYEIwOALb9vd-Hjw-h_Xf0LdGmjpGpEsQfYUtJhVFpqj4L16kYy9Y4fLyYEPKxuxc4L0OtdRTKrgzpQgwHJ1Lz8-MYTBqh6lBLcpNflzNyjBNC9JSRkEfhbnnGaVwH0TwhZut2x1VTOOThw0RSS2HFl4IgZ3cYD3KGK7iUeunEFraCM2R8pHE4=w1239-h929-no?authuser=0

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Ja chcę dorzucić do mojego turystycznego ekwipunku kawiarkę, żeby na miejscach postojowych móc delektować się kawą :)

Używacie, polecacie jakiś model?? 

Nie jestem miłośnikiem kawy. Po prostu ją lubię i nie ufam ludziom, którzy jej nie piją ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, victoryMP napisał:

Kiedyś byłem nałogowym kawoszem, ale od kiedy mam problem z żołądkiem to pije tylko ta z M.D. ( z mlekiem)

Zrobimy ci lepszą jak z MacShitu?

13 godzin temu, Taurus napisał:

Na jednodniowy wypad sprawilem sobie maly zestaw turystyczny t.s.z. termos , dwa termo kubki , dwa poj. na mleko i cukier + dwie lyzeczki.Super sprawa.A na dluzsue wypady mam moj zestaw gazowy.Dla mnie kawa to tak jak szprit do mojego motorka.Bez tego ani rusz :)

Termos z kawusią i kabanoski, to podstawowy zestaw komandosa?

Od zeszłego roku kuchenkę wozimy ze sobą niemal zawsze?

12 godzin temu, mototurysta napisał:

Ciekawie by było sie zgadać w plenerze na piknik kawowy ?

Jak będzie okienko w harmonogramie, tonchętnie zapiszę się ja szkolenie u kawoszy?

12 godzin temu, Taurus napisał:

A no ,byloby  ciekawie .Normalnie ja na jakas kawe i na oplerek 300 km+ w jedna strone to normalka dla mnie.Jednak prawie tysiac km ? Hmmm.Obawiam sie ze jednego dnia moze mi braknac :)

 

Dasz radę. W piątek po południu startujesz i późnym wieczorem już bimbrezka w Polandii?

11 godzin temu, mototurysta napisał:

No to trza się zgadać np pod Dreznem ?

I wtedy można zaatakować jakiś cel w okolicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.02.2022 o 20:17, Wicher napisał:

Ja chcę dorzucić do mojego turystycznego ekwipunku kawiarkę, żeby na miejscach postojowych móc delektować się kawą :)

Używacie, polecacie jakiś model??

Ja kupiłem aeropress, jeszcze nie wykorzystywałem na moto ale mogę polecić - prawie nic nie waży (plastikowe), zajmuje niewiele miejsca a kawa wychodzi bardzo dobra.

Do tego oczywiście trzeba jakiś palnik z kartuszem, garnuszek do zagotowania wody, jest trochę ale za to kawa w jakimś miejscu widokowym musi smakować wybornie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, staszek_s napisał:

Ja kupiłem aeropress, jeszcze nie wykorzystywałem na moto ale mogę polecić - prawie nic nie waży (plastikowe), zajmuje niewiele miejsca a kawa wychodzi bardzo dobra.

Do tego oczywiście trzeba jakiś palnik z kartuszem, garnuszek do zagotowania wody, jest trochę ale za to kawa w jakimś miejscu widokowym musi smakować wybornie :)

Staszku, to jakiś zaparzacz czy kawiarka??
No bo do kawiarki wlewasz wodę do podstawki i podgrzewasz na palniku. Woda pod wpływem ciśnienia przepływa przez sitko z kawą i wpada do komory, z której wlewasz sobie ją do kubeczka ;)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, victoryMP napisał:

Widze ze z wy to jesteście koneserami kawusi.

Ja to bym siebie koneserem nie nazwał . Z racji tego że kawa u mnie działa notorycznym napełnianiem pęcherza i z tego powodu znam większość parkingów w opolskim i na jurze + parę innych , to raczej pasuje " filtr do kawy "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, staszek_s napisał:

To taka szpryca + papierowe filtry, zalewa się wrzątkiem i przeciska tłokiem przez kawę, przykładowo tu widać

https://www.konesso.pl/product-pol-5411-Aeropress-GO-zaparzacz-do-kawy.html

Oki. Mam cos takiego, tylko nie ma filtrów no i szklane. Na moto tak średnio?

Godzinę temu, mototurysta napisał:

Ja to bym siebie koneserem nie nazwał . Z racji tego że kawa u mnie działa notorycznym napełnianiem pęcherza i z tego powodu znam większość parkingów w opolskim i na jurze + parę innych , to raczej pasuje " filtr do kawy "

Filtrowanie, to też ważna i potrzebna fucha ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.