Jump to content
Forum Śląskich Motocyklistów

Silesianka - szlakiem wież widokowych

Wicher
 Share

Recommended Posts

Witam.
Temat podrzucił mi zapalony rowerzysta. Wydaje mi się, że ten projekt jest właśnie bardziej skierowany do rowerzystów i turystów pieszych. Jednak kto zabroni kreatywnemu motocykliście wyłuskać z tego coś dla siebie ;)
Nie jestem specjalnym fanem wież widokowych, zwłaszcza tych w naszym regionie i u pepików, bo zazwyczaj g*wno z nich widać(15-30m), ale może jakąś traskę z uwzględnieniem kilku wież i punktów w ich okolicy ukręcę.
Podrzucam potencjalnym zainteresowanym. Może jest to jakaś opcja dla kogoś kto w weekendowe popołudnie nie wie co począć ze sobą i swoim motocyklem ;)
https://www.polskieszlaki.pl/szlak-silesianka.htm?fbclid=IwAR2RbOREky0mv8emRfsUsvn8IVUqYW4d7qdjPGDCbs_vN8BAa4gHzu9akB0

https://www.frantkiwedrowniczki.pl/2021/04/szlakiem-wiez-widokowych-silesianka.html?fbclid=IwAR34RILknBns7gXEqwtcs4slxj355ygMedr8IivJtVkW2uBtIwmSMGi9Urw

https://www.facebook.com/Silesianka-108172180668006/?ref=page_internal

Byle do wiosny :D 

Może być ekstremalnie jak zacznie wiać; mojej bym tam nie wciągnął a i sam z pełnym pampersem i na kolankach ;) Ale niedaleko od mojej tradycyjnej "orbitki" kawowej więc kto wie. Z tym, że na początku zapewne będzie ekstremalnie oblegany.

1 godzinę temu, ste-fan napisał:

Jeżeli zapuścicie się w te rejony- a warto- to polecam Jaskinię Niedźwiedzią w Kletnie. Do jaskini nie można niestety wejść bez wcześniejszej rezerwacji.

http://jaskinianiedzwiedzia.pl/

Była tam jeszcze klimatyczna knajpa motocyklowa ale już podobno zamknięta na stałe.

W Kletnie podobała mi się kopalnia uranu😁W tej jaskini nie byłem, więc tym bardziej jest powód, żeby jechać w tamte rejony😁

1 godzinę temu, MikiZ75 napisał:

Może być ekstremalnie jak zacznie wiać; mojej bym tam nie wciągnął a i sam z pełnym pampersem i na kolankach ;) Ale niedaleko od mojej tradycyjnej "orbitki" kawowej więc kto wie. Z tym, że na początku zapewne będzie ekstremalnie oblegany.

Ja tam zaciągnę moją małżonkę i jeszcze rozhuśtam tą konstrukcję, żeby była adrenalinka😁

A co to masz za mejscówkę na kawę? Trzeba by się może tam zgadać na małe espresso😁

Godzinę temu, Wicher napisał:

A co to masz za miejscówkę na kawę? Trzeba by się może tam zgadać na małe espresso😁

Polecam "Białą lokomotywę" w Nowej Rudzie, której właścicielem jest Leszek, który co drugą niedzielę wystawia duży ekspres z darmową kawą dla motocyklistów. Ale dla ochłody koniecznie trzeba spróbować kawy macerowanej z dodatkiem prażonych żołędzi. Poza tym to człowiek z pasją i serwuje nie tylko kawę ale też bogate opowieści a siebie nazywa "kaworobem" ;) Poszukajcie na YT umieszczony ponad 30 min. filmik "kaworób". Z tym, że w sezonie wakacyjnym u Niego polowanie na miejsca i godzinne oczekiwanie na kawę więc żałujemy ale często jedziemy dalej.

Lądek Zdrój "Kawiarnia Artystyczna Dom Klahra" - tutaj cisza i spokój.

No i przy okazji polecam malowniczą trasę, od Waszej strony: Nysa - Złoty Stok - Lądek Zdrój - Stronie Śl. - Bystrzyca Kł. - Kłodzko - wersja A: Nowa Ruda (przez Ścinawkę), wersja B: Kudowa - Nowa Ruda - Bielawa. - My na ogół robimy "orbitkę" w przeciwnym kierunku często lądując w Mosznej po miodek ;)

Wiem, że obiecałem trochę w sezonie 2021 opisów ale wstyd się przyznać ile kilometrów zrobiłem. A espresso jak najbardziej :)