Jump to content
Forum Śląskich Motocyklistów

Silesianka - szlakiem wież widokowych


Wicher
 Share

Recommended Posts

Witam.
Temat podrzucił mi zapalony rowerzysta. Wydaje mi się, że ten projekt jest właśnie bardziej skierowany do rowerzystów i turystów pieszych. Jednak kto zabroni kreatywnemu motocykliście wyłuskać z tego coś dla siebie ;)
Nie jestem specjalnym fanem wież widokowych, zwłaszcza tych w naszym regionie i u pepików, bo zazwyczaj g*wno z nich widać(15-30m), ale może jakąś traskę z uwzględnieniem kilku wież i punktów w ich okolicy ukręcę.
Podrzucam potencjalnym zainteresowanym. Może jest to jakaś opcja dla kogoś kto w weekendowe popołudnie nie wie co począć ze sobą i swoim motocyklem ;)
https://www.polskieszlaki.pl/szlak-silesianka.htm?fbclid=IwAR2RbOREky0mv8emRfsUsvn8IVUqYW4d7qdjPGDCbs_vN8BAa4gHzu9akB0

https://www.frantkiwedrowniczki.pl/2021/04/szlakiem-wiez-widokowych-silesianka.html?fbclid=IwAR34RILknBns7gXEqwtcs4slxj355ygMedr8IivJtVkW2uBtIwmSMGi9Urw

https://www.facebook.com/Silesianka-108172180668006/?ref=page_internal

Byle do wiosny :D 

Link to comment
Share on other sites

Może być ekstremalnie jak zacznie wiać; mojej bym tam nie wciągnął a i sam z pełnym pampersem i na kolankach ;) Ale niedaleko od mojej tradycyjnej "orbitki" kawowej więc kto wie. Z tym, że na początku zapewne będzie ekstremalnie oblegany.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, ste-fan napisał:

Jeżeli zapuścicie się w te rejony- a warto- to polecam Jaskinię Niedźwiedzią w Kletnie. Do jaskini nie można niestety wejść bez wcześniejszej rezerwacji.

http://jaskinianiedzwiedzia.pl/

Była tam jeszcze klimatyczna knajpa motocyklowa ale już podobno zamknięta na stałe.

 

W Kletnie podobała mi się kopalnia uranu😁W tej jaskini nie byłem, więc tym bardziej jest powód, żeby jechać w tamte rejony😁

1 godzinę temu, MikiZ75 napisał:

Może być ekstremalnie jak zacznie wiać; mojej bym tam nie wciągnął a i sam z pełnym pampersem i na kolankach ;) Ale niedaleko od mojej tradycyjnej "orbitki" kawowej więc kto wie. Z tym, że na początku zapewne będzie ekstremalnie oblegany.

Ja tam zaciągnę moją małżonkę i jeszcze rozhuśtam tą konstrukcję, żeby była adrenalinka😁

A co to masz za mejscówkę na kawę? Trzeba by się może tam zgadać na małe espresso😁

Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, Wicher napisał:

A co to masz za miejscówkę na kawę? Trzeba by się może tam zgadać na małe espresso😁

Polecam "Białą lokomotywę" w Nowej Rudzie, której właścicielem jest Leszek, który co drugą niedzielę wystawia duży ekspres z darmową kawą dla motocyklistów. Ale dla ochłody koniecznie trzeba spróbować kawy macerowanej z dodatkiem prażonych żołędzi. Poza tym to człowiek z pasją i serwuje nie tylko kawę ale też bogate opowieści a siebie nazywa "kaworobem" ;) Poszukajcie na YT umieszczony ponad 30 min. filmik "kaworób". Z tym, że w sezonie wakacyjnym u Niego polowanie na miejsca i godzinne oczekiwanie na kawę więc żałujemy ale często jedziemy dalej.

Lądek Zdrój "Kawiarnia Artystyczna Dom Klahra" - tutaj cisza i spokój.

No i przy okazji polecam malowniczą trasę, od Waszej strony: Nysa - Złoty Stok - Lądek Zdrój - Stronie Śl. - Bystrzyca Kł. - Kłodzko - wersja A: Nowa Ruda (przez Ścinawkę), wersja B: Kudowa - Nowa Ruda - Bielawa. - My na ogół robimy "orbitkę" w przeciwnym kierunku często lądując w Mosznej po miodek ;)

Wiem, że obiecałem trochę w sezonie 2021 opisów ale wstyd się przyznać ile kilometrów zrobiłem. A espresso jak najbardziej :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.