Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Nordkapp 2022


Piotrek.

Rekomendowane odpowiedzi

W tym roku chciałbym pojechać do Skandynawii. Może znalazłby się ktoś kto nie wie co zrobić z zaległym urlopem i też chciałby powłóczyć się trochę po fiordach? Wstępny plan mam na czerwiec/lipiec i tutaj trochę będę się kierował pogodą. Przynajmniej w jedną stronę chcę pojechać lądem przez Danię. Sama Norwegia to głównie wybrzeże ze wszystkimi znanymi trasami motocyklowymi, Lofoty i Nordkapp. Trasa powrotu do ustalenia. Biorę 4 tygodnie urlopu i namiot. W związku z tym że nie chcę wydawać na to milion pieniędzy, częściowo zamierzam spać na dziko. Oczywiście wszystko zależy od sytuacji na świecie, jeżeli będą konieczne jakieś kwarantanny i tym podobne to cały plan bierze w łeb. Trip jest dość poważny i wymaga wcześniejszych przygotowań choćby z zaplanowaniem urlopu więc piszę odpowiednio wcześniej. Miłych przemyśleń ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze piekielnie ci zazdroszczę i tej ilosci urlopu i kraju, w który chcesz odwiedzić.
Zapewne słyszałeś o tym projekcie(a może i nie), ale naprawdę warto. Nie sprawdzałem osobiście, ale znajomi zrobili chyba trzy trasy z osiemnastu i byli bardzo zadowoleni.
Świetnie jest to podobno zorganizowane. Pojeździsz, pochodzisz i odpoczniesz jak należy.
www.nasjonaleturistveger.no/en/

Życze powodzenia w realizacji tego zacnego przedsięwzięcia :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Piotrku, znalazłem jeszcze coś takiego.
Nie wiem czy znasz te treści, ale jeżeli nie, to może znajdziesz tam coś dla siebie.
https://screwitletsride.com/skandynawia-2021/?fbclid=IwAR0Y3eocfjI3oWWWWbsvZ5VmBJIDctvFulUg0yL1ATM6Ebd6sE57Lp5UcIc

W zakładkach znalazłem jeszcze:

http://aktywnie.mberkan.pl/2015/07/28/nordkapp-na-motocyklu/

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wicher, temat zgłębiam i jak na razie to doszedłem do wniosku że skupię się głównie na Norwegii i to na północnej części kraju. Spodobała mi się perspektywa 18 dróg widokowych z Twojego poprzedniego posta i tak sobie planuję że postaram się przejechać jak najwięcej z nich, tym bardziej że większość założonych przeze mnie wcześniej miejsc i tak się z nimi pokrywa. Im bardziej wchodzę w temat tym bardziej myślę że na jednym wyjeździe się nie skończy bo nie chciałbym przelecieć tych miejsc jak na wyścigach tylko trochę tam pobyć i zapamiętać jak najwięcej z podróży. Zdaję sobie też sprawę z tego że lekko pewnie nie będzie bo według założeń ma to być mój najdłuższy trip a dobrze pamiętam jak czułem się po poprzednim pomimo spania w łóżku pod dachem a nie w warunkach polowych ? Biorąc pod uwagę to że chętni na tripa jak zwykle walą drzwiami i oknami, namiot pozostaje najtańszą opcją a do jazdy samemu na szczęście zdążyłem już przywyknąć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norwegia to temat nie do przejeżdżenia, ale tak doświadczony wyjadacz jak ty wciągnie to, jak małe pyfko przed śniadaniem?

Kurcze tak mi zabiłeś klina tym wyjazdem i faktem, że temat dróg scenicznych ci podszedł, że ja bym wszedł w ten temat bez namaczania... 

Jednak w tym roku chyba ogólnie będę musiał zmodyfikować plany urlopowe i raczej 3 tygodnie odpadną, gdyż księżna Wichrowa chyba zmieni księstwo pracy na inne i bal będzie, ale raczejtylko w sierpniu?

Nakreśl dobrą trasę, żebym miał od kogo zgapić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

8B1E0151-18D0-4779-B41A-3445D56035B2.jpeg.17b5fedcbf65245e75a8cb4081e649ab.jpegWygląda na to że ze względów losowych wyprawę na Nordkapp będę musiał przełożyć na kolejny rok. Po prostu mogę nie mieć tak długiego urlopu jak to sobie wcześniej zakładałem. Samej Norwegii nie zamierzam jednak odpuścić i być może pogonię tylko na południową część kraju. Na południu drogi już teraz są przejezdne. Informacje mam z pierwszej ręki bo właśnie jestem w Norwegii, niestety bez motocykla. Na zachętę wklejam fotkę z drogi zrobioną wczoraj jakieś 100 km od Bergen ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty to twardy jesteś ,u nas powolutku ,ale wiosna przychodzi ,a ty w krainie śniegu :o . Bergen i okolice upodobał sobie Pilipiuk w swoich książkach ,teraz już wiem dlaczego były takie ponure ;) . Czerwiec się zbliża ,ja liczę na ciepełko wśród czerwonych gór .

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
16 godzin temu, Liściasty napisał:

Witam 

 ale nie chcę się ścigać tylko bawić mam stare bmw gs i dużo wolnego czasu 

Czyli Norwegia jest idealnym kierunkiem dla Ciebie. Nie pościgasz się, bo limit prędkości to 80 km/h. Poza tym wyścigi tam słono kosztują. Jednak przekłada się to na niskie spalanie maszyn i niebywałą możliwość kontemplacji niesamowitej norweskiej natury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym że w ostatnim czasie przebywam więcej za granicą niż w kraju, ja temat Norwegii w tym roku odpuszczam. Po spędzeniu prawie miesiąca w tym kraju stwierdziłem że jestem źle przygotowany do wyprawy a zrobienie całego planu w tak krótkim czasie jest po prostu nierealne. Co do Norweskiej natury to ste-fan ma całkowitą rację. Ten kraj trzeba objechać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.