Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

(Sprzedam)Garmin Zumo 595LM


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Garmin Zumo 595 LM. Jest opcja wyboru krętych tras dla motocykla i takie tam inne, się nie znam, ale fajnie prowadzi, sprawdzałem dzisiaj :D 
Jedynym mankamentem jest słaba bateria w związku z tym cena odpowiednio obniżona. Bateria Garmin około 200 zł, zamiennik około 140zł.

 

IMG_20210912_204739-crop.jpg

IMG_20210912_205022.jpg

IMG_20210912_205012.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena bdb w stosunku do zakupu nowej więc nawet przy zakupie baterii nadal to połowa ceny. W moim przypadku bateria i tak nie ma znaczenia ze względu na gniazdo zasilania. Tylko tak się zastanawiam czy jeszcze mają rację bytu niezależne nawigacje w dobie smartfonów z google maps. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma jakieś swoje upodobania i przyzwyczajenia. Wiem, że jest grono zagorzałych fanów nawigacji GPS. Wśród znajomych mam miłośników tego typu rozwiązania.
Ja wolę nawigować z telefonem z google maps, zwłaszcza podczas wycieczek weekendowych. Jednak czuje pewien niedosyt przy planowaniu trasy i późniejszym nawigowaniu przy wyjazdach na dwa, trzy tygodnie, gdzie robisz 3, 5 albo i nawet 8 tys.km lub więcej. Tutaj nawigowanie google nieco kuleje zwłaszcza w kwestii punktów pośrednich i braku np internetu....
Wydaje mi się, że dobrze mieć dwa rozwiązania :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z googl-a możesz pobrać i zapisać mapy aby później korzystać z nich off-line. Jeździłem tym sposobem po Izraelu gdzie na internet w roamingu trzeba zastawić hipotekę. Oczywiście wówczas korzystasz jedynie z trasy offline nie uwzględniając zmian, natężenia ruchu itp. ale to chyba podobnie jak w przypadku nawi. Działało to dobrze, szczególnie jak zostawiłem samochód na dzikim parkingu i wracając nocą okazało się, że to dzielnica czarnych i prostytutek ? ale udało mi się bezpiecznie wrócić i odnaleźć auto.

Swojej żonie kupiłem kiedyś Garmin-a i używała przez ...hmm... tydzień/miesiąc ? Z fonem szybciej i łatwiej ale...

Co prawda mój GL wygląda już prawie tak:

nawi.jpg.240a6419e4b318a532251c8f425cd72b.jpg

ale pomyślę o Twojej ofercie przy nadwyżce środków, bo na tą chwilę zabrałem się za inną "inwestycję". Poza tym priorytetowo i tak myślę o rejestratorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też korzystam z google maps,ale kurde ile tam jest punktów pośrednich możliwych do dodania? 6-8? Trochę mało jak na większy wypad. Muszę tworzyć kilka tras, jedna na każdy dzień, często po kilka punktów pośrednich. Często trasa zaplanowana na kompie, po zrzuceniu na telefon nieco odbiega od pierwowzoru. Oprócz tego google często samo zmienia trasę. Chwila nieuwagi i już masz wytyczoną inną trasę do celu. Zjeździłem z google trochę europy, daje to radę, ale będę musiał pomyśleć nad jakąś alternatywą.

Natomiast bardzo sobie chwalę googla przy takich wycieczkach jednodniowych. Szukam opuszczonej miejscówki, pyk znajduję, a jak nie to po zdjęciach satelitarnych precyzuję lokalizację, to jest fajne moim zdaniem. 

Już kiedyś miałem Garmina. Tego dostałem z motocyklem. Nie jest to zła navi, ale routing jest naprawdę popie*dolony. 

Wykupiłem kiedyś licencję na TomToma na smartfona bodajże i chyba to spisywało się najlepiej.....muszę trochę posiedzieć nad tematem. 

Wymieniłem pomarańczową bestię na Beemwju i w tej beemce jest uchwyt do BMW Navigator(garmin) . Zastanawiam się czy nie dokupić tego Navigatora V jako uzupełnienie Google. Navigator współgra z multikontrolerem w manetce motocykla, może pełnić też funkcję komputera pokładowego..... 

Kurde zobaczymy.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Wicher napisał:

Wymieniłem pomarańczową bestię na Beemwju

Już ? Nie nadążam ;)

Ostatnio "bestia" mnie objechała (wracałem samochodem z Kudowy Zdrój) i jednak to nie mój typ moto ale podoba mi się multi funkcyjny wyświetlacz (to widziałem na internetach) no i ta przednia lampa, która kojarzy mi się ze stalówką.

Z nowości nie podoba mi się natomiast H-D Pan America, który próbuje znaleźć się w gronie enduro a mi przypomina przednia lampa robota sprzątającego z bajki WALL-e ;) No ale marudzę, bo ten typ to jednak nie moja bajka.

image.jpeg.7d515642a176e247e04590f78d43f63e.jpeg vs obraz.png.34b3f3b6f278ec1fc1718e9ad41f2ac6.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MikiZ75 napisał:

Już ? Nie nadążam

Tak. Walnąłem tak na szybko nieco ponad tysiąc km. Niestety zderzenie z rzeczywistością zburzyło mi obraz tego motocykla. Jedno jest pewne. Podwozie, w kwestii pewności prowadzenia, jak dla mnie jedno z lepszych, a może najlepsze? Nieco za lekki przód, tutaj jazda na multistradzie enduro bardziej mi się podobała, ale ducati weszło w segment Adv ze stricte szosowych/sportowych motocykli, natomiast Ktm z motocykli terenowych/dakarowych i być może stąd inne podejście do tematu czucia przodu ;) Komfort dla mnie zaledwie przeciętny niezależnie od nastawów zawieszenia, plomby wylatują, obiad od turka miętoli się we flakach jak brudy w pralce. W/g mnie to motocykl sportowy w obudowie Adv. Motocykl do szybkiej jazdy w sportowym stylu, mrugający do ludzi, którzy chą czasem wybrać się na wycieczkę i raczej po dobrych asfaltach.... Kapitalny silnik V2, najlepszy moim zdaniem jaki można sobie wymarzyć w tego typu sprzęcie. 

Mówiąc krótko, stanąłem przed ścianą, wybór zawęził mi się właściwie do gs-a, którego filozofii jestem wybitnym antyfanem?

Cóż, tylko krowa nie zmienia poglądów, a w okolicach czterdziestki, to podobno z człowiekiem różne dziwne rzeczy się dzieją więc w pewnym sensie czuję się usprawiedliwiony w kwestii wyboru motocykla...... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
6 godzin temu, staszek_s napisał:

Do GS'a można kupić ramkę, dzięki której do tego uchwytu na nawigację pasuje telefon, takie rozwiązanie ekonomiczno - elastyczne :)

Cześć :)
Dzięki za sugestię. Widziałem gdzieś takie rozwiązanie. Chciałbym kupić taką ramkę do telefonu, wkładaną w oryginalny uchwyt bmw. Jednak w przypadku poszukiwań zapomnianych miejsc googlowanie sprawdza się u mnie najlepiej.



 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam konkretnego linku ale trzeba w Ali szukać GS phone holder,

coś takiego przykładowo (jak to na Ali trzeba poprzeglądać):

http://pl.aliexpress.com/item/4000380929922.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.2007321cSmHpyJ&algo_pvid=6e2be425-12d4-4e9e-b55b-3a2fff98f024&aem_p4p_detail=202109290052431046250210117150023688628&algo_exp_id=6e2be425-12d4-4e9e-b55b-3a2fff98f024-24&pdp_ext_f={"sku_id"%3A"10000001556329064"}

Pewno na forum GS'a będą sprawdzone informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.