Jump to content
Forum Śląskich Motocyklistów

SIMSON SZCZYRKA

Recommended Posts

Wczoraj poskładałem simosna od podstaw i po jeździe próbnej słyszałem dziwne szczyrkanie w cylindrze tłok jest nowy cylinder też głowica też.

ostatnim razem jak tak sczyrkało to zatarłem silnik także boję się teraz na nim zapierdalać

2 godziny temu, barisolo napisał:

boję się teraz na nim zapierdalać

I widzisz...

To jest bardzo zdrowy odruch.

A co do szyrkania, to radzę rozebrać i sprawdzić poprawność złożenia wszystkich nowych elementów, bo nowe, nie zawsze znaczy, dobre.

6 godzin temu, Taurus napisał:

A co jest z walem korbowym?Powiedzialbym luzy na korbowodzie.Normalnie przy wymianie tloka , cylindra i glowicy powinno wymieniac sie wal korbowy.

luzów nie ma i nie powinno być bo simosnm ma 3 miesiące a pierdoli się codziennie po 2 razy

spytałem się kolegi który miał podobny problem i powiedział że jemu się sprzegło sepsuło i tak szczerkało a to byłobyprawdopodobne bo sprzegło u mnie czasem łapie podczas jazdy i puszcza gdy mam 1 i stoję w miejscu ale może to też kwestia dotarcia ale nie mam już sił do niego bo składałem go z najlepszych i najdroższych wzmacnianych czesci na hamowni wypluł 18km tylko się psuje co dziennie

Oszczędź waści słów wulgarnych gdyż nie przystoi a niektóre jegomoście zgorszyć wszakże możesz - na forum nie używamy wulgarnego języka.

Motocyklista nie musi kląć, pić i palić aby udowodnić "cóś" światu. Co do Twojego "3-miesięcznego" Simsona to jakoś trąca mi to prowokacją.

• Like 1