Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Yamaha drag star 650 czy honda shadow 750


Adi majster

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Niedługo mam zamiar zrobić prawo jazdy kategorii a2 i tu zaczyna się mój problem. Od zawsze podobały mi się motocykle typu chopper/cruiser. Nie wiem który motocykl wybrać:shadow 750 czy DS 650. Jak dla mnie Drag star wydaje się większy i ładniejszy że względu na chromy, ale mimo wszystko proszę o opinie na temat tego, który z nich byłby lepszy na początek przygody z motocyklami. Moto miałoby mi służyć głównie do turystyki i dłuższych tras.

Teraz coś o mnie. 180cm, 90kg. 18lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jeździłem Shadow-em ale w Drag Star 650 występują wibracje zaczynające się powyżej 110km/h. Rzekomo ten typ tak ma chociaż dla mnie to trochę dziwne. Kolega kupił ale bał się tym wracać więc wracałem na Jego motocyklu około 100 km i zacząłem się zastanawiać czy coś w nim nie odpadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shadow-ką też nie jeździłem, za to Drag Stara szczerze polecam. Miałem obie wersje, customa i classica. Żadnych wibracji ( wspomnianych przez Miki75 ) nie miałem. Może ten egzemplarz był podrasowany ?przez właściciela (handlarza) Moje kupowałem za zachodnią miedzą z małymi przebiegami, od pierwszego właściciela i w nienagannym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ste-fan napisał:

Żadnych wibracji ( wspomnianych przez Miki75 ) nie miałem.

Egzemplarz kolegi mimo, że ma coś około 10k przebiegu wibruje jak zagęszczarka powyżej 110km/h. Nie jest to powypadkowy składak bo dokładnie go oglądałem.

Kolega sprawdzał na różnych forach i w sumie teraz też zerknąłem, i dużo osób to potwierdza np. artykuł Auto Świat z 27 maja 2015 15:13: (https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/motocykle/uzywana-yamaha-xvs-650-drag-star-maly-wielki-cruiser/qwpehde) "Dokuczliwe są wibracje dwucylindrowca na wysokich obrotach, lepiej ich unikać. " więc chyba coś na rzeczy jest.

Być może jak ktoś lubi V-ki to i jest bardziej tolerancyjny dla wszelkich wibracji a ja większość życia latałem na rzędówkach stąd np. mimo iż H-D mi się podobają to niestety nie jest to moto dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kilka lat temu też stanąłem przed identycznym wyborem i po wypróbowaniu obu maszyn wybór padł na Hondę. Może faktycznie patrząc z boku jest trochę mniej "chromowana", ale za to nie jest taka przymulona jak Yamaha i jak dla mnie była bardziej poręczna, lepiej i łatwiej mi się nią jeździło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.