Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Co sądzicie o CBR 1100 XX ?


MikiZ75

Rekomendowane odpowiedzi

Naszło mnie sentymentalnie i chodzi mi po głowie ponowny zakup Black Bird-a. Miałem, jeździłem i mój były motorek nadal lata po Gliwicach wożąc 150 kg "Zwierzaka" ;)

Jako, że mnie naszło to się rozglądam i zastanawiam nad zakupem. Motocykl znam dosyć dobrze więc nie chcę się pytać o osiągi itp.

Moje pytanie brzmi; czy to jest jeszcze moto "trendy" czy już raczej oldtimer ?

Skąd takie pytanie ? - nie wiem czy to tylko sentymentalna zachcianka i w przyszłym sezonie nie wystawie na sprzedaż, bo jednak przyjdzie rozczarowanie a jeśli tak będzie to chciałbym sprzedać a nie zostawić sobie "na pamiątkę". Miałem rocznik 2001 ale to było trzynaście lat temu a widzę, że cenowo nie wiele się zmieniło.

Myślę o roczniku powyżej 2001 czyli wtrysk i ciekłokrystaliczny wyświetlacz, bo takim właśnie latałem (poniżej moja była):

image.thumb.jpeg.46698695b95aacc38fd75a66ed8d1e2e.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję się przejechać trochę kilometrów. Zamieniliśmy się z kumplem. Po przesiadce z hajki to tak jakbym do limuzyny wsiadł ? Mi się kiedyś marzyła jej poprzedniczka CBR1000f, ale niestety nawet nie miałem okazji się nią przejechać. A co do Blackbirda to dzisiaj wybrałbym go zamiast Hayabusy. Jest dużo wygodniejszy,   świetnie winkluje a osiągi prawie te same. Z resztą przy motocyklach w granicach litra to wszystko zależy od kierownika, no chyba że jedziemy po pasie startowym ?. Mi się akurat podoba, a przy podwyższeniu kierownicy to uważam że jest to świetny turystyk do asfaltowych dystansów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Piotrek, Hayabusą nie miałem przyjemności. Co do robieniem z XX-a turystyka to dla mnie tylko solo; jeździłem trochę ze swoją żoną i przy przyśpieszaniu mnie dusiła a przy hamowaniu mnie dociskała do zbiornika mimo iż jest szczupłą babeczką. Zresztą do turystyki mam "skrzydło" a tu chciałem trochę kawalerskiej przyjemności. Dla mnie to moto uniwersalne i uwierzycie lub nie ale ixem latałem w terenie; nawet jazdę po polach zaliczyłem, bo kumpel miał Transalpa w tym samym czasie. Ale nie ma jak trochę płaskiego i 270 km/h ;) chociaż teraz już pewnie bym sobie na takie coś nie pozwolił ? Możliwości XX-a znam bdb bo miałem przez 2 czy 3 sezony.

Nadal jednak nie o to pytam - pytam czy Waszym zdaniem jeszcze jest sens się wbijać w takie moto [ rocznik / ceny ] ? Swojego XX-a z 2001 w 2008 sprzedałem za 12,5 tyś. - teraz widzę, że ten rocznik to nadal 12k ale to był wówczas 7-letni moto a teraz 2001 to już pełnoletni.

Bo to trochę jak z GL 1500, że ładny klasyk (moim zdaniem ładniejszy od 1800) ale już to się nie sprzedaje, bo konstrukcja stara; stalowa rama, gaźniki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Fajny motorek , ale tak jak piszesz ludzie gonią za nowinkami .Może się okazać że dłużej go będziesz sprzedawać niż jeździć ? Tych właścicieli xx-a co znam to mają motorki od lat . Natomiast nie słyszę by ktoś chciał kupować , jak ktoś zmienia maszynę to jednak na nowszą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki mototurysta.

Właśnie wróciłem z delegacji, z Torunia i miałem w bagażniku wszystko aby wrócić na dwóch kołach z Włocławka, bo tam upatrzyłem XX-a ale...odpuściłem sobie to całkowicie.

- przez te dwa tygodnie żadnych "ruchów" na wystawionych XX-ach nie było,

- swoją miałem naście lat temu i to już nigdy nie będzie to samo. Te roczniki, ktoś przez te naście lat posiadał i kilkadziesiąt km wykręcił a to jeszcze nie classic aby bawić się w generalne remonty silników.

A tak zwyczajnie, emocje opadły, dopuściłem do głosu zdrowy rozsądek i tyle; faktycznie już chyba nie warto się cofać w tak odległe roczniki w przypadku ścigaczy a te nowe jakoś zbyt dla mnie futurystyczne. Zostaje na razie monogamistą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.