Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Rumunia Macedonia Albania 2021


Piotrek.

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, powolny napisał:

Szacun Piotrze , tyle czasu w drodze ,samemu . Mnie to po tygodniu tak się już wszystko opatrza ,że wpisuję "dom" w GPS-a . Jutro tnę na polską Toskanię sprawdzić kondycję ,a za tydzień ... , q-wa ,nie wiem liczę ,że coś się wykluje ,ale na dupie nie usiedzę . Pozdro dla wszystkich w Drodze .

Dzięki Powolny. Ja też trochę mam podobnie. Po paru dniach to dobrze byłoby sobie z kimś pogadać. Np. Sytuacja z przedwczoraj przy noclegu. Ja spik inglisz, szprechen dojcz, parlo italjano, gawarit pa ruski a babka tylko po ichniejszemu ale kartka, długopis i hieroglify w ruch i dil zrobiony. Wszystko jest ładnie i pięknie na zdjęciach ale takie długie wypady to są poświęcenia. Szczególnie jak jesteś odparzony, leje ci się pot po całym ciele, masz przyklejone ubranie i stoisz w korku którego nawet motorkiem nie można ominąć. A tęsknota za domem co jakiś czas się odzywa. No cóż, czasami bywa lepiej a czasami gorzej ale nie ma nic za darmo, jak chce się coś widzieć i przeżyć to zaciska się zęby i jedzie ? Pozdrawiam i powodzenia przy Twoim tripie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj udało mi się przejechać całą pętlę Theth. Podjeżdżałem od wschodu szutrowo kamienistą drogą. 60 kilometrów wertepów. Nie spotkałem ani jednego motocyklisty. Dopiero w Theth jechał nasz krajan Transalpem. Jak na razie była to najbardziej extremalna droga jaką jechałem. Prawdę mówiąc to się bałem że się wypier…. bo dużo gleb jest stamtąd na YT. Na szczęście się udało bez takich przeżyć, ale 3 razy mi zgasł na podjeździe. Podjazd zajął mi około 4 godzin. Były też dwa małe brody.

6A2431B8-B246-4B64-880C-7DB659641EA2.jpeg

79A666EC-9593-4B63-9FCB-72D0288A901C.jpeg

23D30893-1B4A-40CB-B7D1-1FEFF3CB1F70.jpeg

25753CEA-B8BD-41D8-830C-09A2B7F0A444.jpeg

5FFAE345-CB9B-495A-B081-1980A99C29F0.jpeg

96AAF3B8-C87B-4B5D-ABE5-C8F0BF56034B.jpeg

B4173807-D74A-437B-919D-ED9E06E1CF0F.jpeg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.07.2021 o 21:25, Wicher napisał:

Właściwie wszędzie gdzie ląduję to mi się podoba i nie chcę wracać :) 

Mam tak samo, ale może dlatego, że nie jeżdżę solo.

Jedyny "czynnik" który dwa razy w życiu, skrócił mi urlop/wyjazd, to temperatura (ponad 40°:()- to już dla mnie przyjemne nie jest.

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą pętlą  Theth ,to poszedłeś , a raczej pojechałeś po bandzie . Tym bardziej ,że nie widzę u Ciebie typowej " kostki" na laczku . podobno pogoda w danym dniu ma tam duże znaczenie . Ja rypnąłem szybkie Bieszczady ,wczoraj wyjazd i objazd ,dzisiaj powrót . Co roku tak sprawdzam czy jeszcze "mogę " ;) , się pobawić ,czy trzeba rzucić tarczę . Szerokości i dobrej zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, powolny napisał:

Z tą pętlą  Theth ,to poszedłeś , a raczej pojechałeś po bandzie . Tym bardziej ,że nie widzę u Ciebie typowej " kostki" na laczku . podobno pogoda w danym dniu ma tam duże znaczenie . Ja rypnąłem szybkie Bieszczady ,wczoraj wyjazd i objazd ,dzisiaj powrót . Co roku tak sprawdzam czy jeszcze "mogę " ;) , się pobawić ,czy trzeba rzucić tarczę . Szerokości i dobrej zabawy.

Przed wyjazdem założyłem Haidenau K60 Scout. Według mnie najlepszy kompromis pomiędzy off road i asfalt. Zanim się dotarły to mocno bujało mi maszyną na winklach. Poprzednio miałem Metzeler Tourance, na asfalt świetne, bez problemu je zamknąłem ale w cięższy teren niestety nie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, grzesiek_73 napisał:

Jeśli przebywasz w okolicy Kotoru i P1, to polecam Mauzoleum Niegosza

Wysokość coś około 1600 m n.p.m. Można chwilkę odetchnąć od tropików

No chyba że już byłeś, to nie ma tematu.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Mauzoleum_Piotra_II_Petrowicia-Niegosza

Dzięki za sugestię, byłem już ostatnio ? ale faktycznie jest to miejsce do polecenia a różnica temperaturowa do zatoki Kotorskiej jest mocno odczuwalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przekraczałem granicę z Serbią i Bośnią. Po raz pierwszy na bośniackiej granicy ktoś się mnie zapytał o cel wizyty. Powiedziałem że zaszczepiony i tylko z daleka pokazałem certyfikat. To w zupełności wystarczyło. Z ciekawych zdjęć dnia dzisiejszego to kanion Uvac w Serbii.

4E730170-BDA0-495E-BD25-F2397BAFF502.jpeg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meandry jak z katalogu :) .Ale by tam można było na spalince popływać . Swoją drogą twoje zdjęcie potwierdzają ,to że pasma górskie zawsze się od siebie różnią (wiadomo budowa ,struktura itp. ) . Jednak w górach Bałkanów jest coś ... dzikiego , surowego ? Może dla tego było już tyle wojem "bałkańskich" i tak na prawdę sami nie znali powodów ich wybuchów . Kiedyś spałem na campie w Rumunii i w oddali ktoś puszczał ichniejszą muzykę ludową ? . W połączeniu z przygnębiającą posępnością ich gór = mieszanka wybuchowa . Mój nr 1 ,to na razie Dolomity . Spokojnego powrotu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wróciłem do domu. Przez 16 dni przejechałem 11 krajów nie licząc Polski z czego 4 potraktowałam jako tranzyt. W sumie wyszło mi 6710 km, i jak na razie jest to moje „the best”. Z tematów covidowych tylko przy wjeździe do Bośni mówiłem że jestem zaszczepiony. Na reszcie granic nikt się o nic nie pytał. Na jedną rzecz chciałem zwrócić uwagę: w Rumunii i w Bośni zdarzają się psy goniące za motocyklem. Trzeba na to zwracać uwagę, bo były to duże psy pasterskie a ich celem nie było obszczekanie tylko atak na drajwera. Na szczęście wystarczyło mocno przyśpieszyć i nie trafiały z atakiem. Może te moje wypociny komuś się na coś przydadzą, ja też często korzystam z tego co ktoś wklei. Życzę wszystkim szerokości i udanych wyjazdów. Sezon w pełni więc jest jeszcze okazja wyskoczyć gdzieś dalej.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.