Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Rumunia Macedonia Albania 2021


Piotrek.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od 3.07. wybieram się na Bałkany. Szukam kogoś kto chciałby się ze mną trochę powłóczyć. Słowację i Węgry traktuję tranzytowo, a pierwszy docelowy kraj to Rumunia. Chciałbym zobaczyć błotne wulkany niedaleko Berca, (przejazd przez Sighishoare), potem Transalpina i do granicy z Bułgarią. Następnie przez Widyń i Bełogradczik, przelot do Macedonii. Skopje, Matka, jezioro Kozjak, park Mawrowo, jezioro Ochrydzkie, park Galiczica. Albania - dojazd do Sarandy, Llogara, Theth, SH20, dalej Czarnogóra i Durmitor, kanion Pivy. Potem to już powrót do kraju. Jeżeli będzie się dało to powrót przez Serbię i park Uvac a jak nie to powrót przez Chorwację. Jadę R1150GS. Noclegi w kwaterach itp. a w razie problemu biorę namiot. Niczego nie rezerwuję, zawsze szukam kwater z trasy. Przebiegi dzienne oprócz tranzytów to około 300-350 kilometrów. Całość około 6500 km. Mam 3 tygodnie urlopu. Głównie nastawiam się na jazdę i zwiedzanie z siodełka motocykla. Jazda bez spiny i wyścigów. W planie pominąłem może ciekawsze trasy wspomnianych krajów ale zrobiłem to celowo, ponieważ w niektórych miejscach byłem już parę razy. Czasami jadę też przez szutry ale to nie jest wielki problem, zawsze można się spotkać za ileś kilometrów. Jeżeli ktoś się zdecyduje to zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka ,wszystkim po lockdownie ( forumowym też ). W Twoim poście o Słowenii wysłałem w czerwcu zapytanie i nie wyświetliło się na głównej ? , później napisałem zapytanie o co kaman i zniknęło na drugi dzień ? Trzeba wierzyć ,że teraz działa . Przecieraj szlaki i napisz plizz jak z tymi granicami wygląda ,chociaż to wciąż ewoluuje . Niestety ,nie wiem czy dosłyszałeś ,że po powrocie z nie szengen jest Qarantanna ;o . Mój urlop ma być na przełomie lip.- sierp. i jak będzie możliwość ,to pojadę ,a gdzie ,tam gdzie słonko świeci najmocniej i gdzie będzie można . Powodzenia w realizacji planów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Powolny. O kwarantannie słyszałem ale jest też informacja że osoby zaczipowane są z niej zwolnione, a jak coś nie wyjdzie to posiedzę sobie dodatkowo na wolnym 2 tygodnie za państwowe pieniądze ?. Uważam też że ze względu na nastałe czasy należy wykorzystać każdą okazję do łyknięcia kawałka świata. Jeszcze niedawno nikt by nie pomyślał że takie cyrki się porobią. Nikt nie jest w stanie przewidzieć czy po wakacjach znowu nie pozamykają wszystkiego a lata lecą… ? Ogólnie to mam unijny certyfikat covidowy jako zaszczepieniec i mam nadzieję że to mi pomoże na granicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną dojechałem do Bułgarii. W czasie kiedy przekraczałem granice to: Polska-Słowacja przejście otwarte i nikogo tam nie było, Słowacja-Węgry podobna sytuacja ale zaparkowany był samochód policyjny, Węgry-Rumunia jak za dawnych dobrych czasów nikt o żaden COVID nie pytał i Rumunia-Bułgaria podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wulkany błotne niedaleko Berca.

Byłem na tym największym. Ciekawe miejsce jak dla nas egzotyczne. Trzeba uważać jak tam się chodzi bo można podejść na sam „krater” ale stamtąd leje się błoto, No i jeden koleś się pośliznął i walnął facjatą w tą breję. Ja nikomu źle nie życzę ale widok był jak z flipa i flapa ?

E6E3BC29-4F17-417C-9923-13575100FAFC.jpeg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pięknie. Bardzo lubię Rumunię. Właśnie sobie debatujemy z moją nawigatorką na temat powrotu do tego kraju.

Bułgarii też musimy dać drugą szansę, bo za pierwszym razem mieliśmy mieszane odczucia... 

Mam nadzieję, że w górach Bucegi nie dopadła cię zbiorowa bezsenność, rumuńscy rządowi funkcjonariusze, strażnicy watykanu itd, którzy strzegą tejemnuc tego pasma górskiego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zjechałem na metę szybciej więc chlapnę coś o Macedonii. Dla mnie najciekawsze widoki są od Sofii na południe. Szczególnie okolice jeziora Kozljak, Park Maworowo i płaskowyż niedaleko Gostiwaru. Praktycznie to jeździć da się w miarę do południa, potem jest tak gorąco że masakra. Najgorzej jest na odcinkach gdzie drogi są zrobione w skałach. Te skały się nagrzewają i promieniują tak że prawie jest jak w piekarniku ?

5214BE75-D4F6-4C62-BF2C-664447D9E0B8.jpeg

F64179FF-A644-4111-B98E-E2781368C0C3.jpeg

2BC8D2E3-C462-4B5C-A309-55F5AD310E78.jpeg

307D4A88-2A89-40F3-9183-C823563D8378.jpeg

8C1B7F6B-2067-40AF-A7B5-D1CEA14F26DF.jpeg

37FC0834-121D-4467-93A3-D89F57849FD4.jpeg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, lawka napisał:

Ja bym chcial we wrześniu 2021 pojechać na max tydzien do Rumunii znowu. 

Wicher a Wy na kiedy planujecie tą Rumunię ?

Narazie tak sobie gdybamy . Myślimy o początku września, może 7-9 dni, zobaczymy też co wymyślą szpece od koronaprognoz .
Narazie na pierwszym miejscu, bo  zaległa Słowenia, niezrealizowana w zeszłym roku.
Na  drugim miejscu Albania, bo mamy tam przyjaciela i brakuje nam go ostatnio bardzo.
Na trzecim miejscu Rumunia, tak z sentymentu ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dojechałem dzisiaj do Albanii. Na granicy zero kolejki i w sumie to usłyszałem tylko: have a nice trip ? przy wyjeździe z Macedonii przejeżdżałem przez park Galiczica, potem albańska SH79 i SH75. To ostatnie to morze Jońskie i kawałek wyspy Korfu. W sumie to tam wszystko nadaje się do sfotografowania ale jechać też coś trzeba ?

428B64EC-6BA3-422B-BFE1-8367EB1B64AA.jpeg

C2E75216-4BF9-43A0-BC7D-3F374D842A4C.jpeg

AD757DE7-7FF7-47F5-8CE9-6F6366D197DA.jpeg

DD82D1F9-E947-4B18-AA36-EBCCE6FC9AC6.jpeg

BE6CB45A-04E1-47DD-9E1C-1CAA8AE3333B.jpeg

07D3E698-5182-48F8-9742-37BFB8511A56.jpeg

0DBA0BBA-9DD9-4235-81C2-39462260CAFB.jpeg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.07.2021 o 20:29, Wicher napisał:

Narazie tak sobie gdybamy . Myślimy o początku września, może 7-9 dni, zobaczymy też co wymyślą szpece od koronaprognoz .
Narazie na pierwszym miejscu, bo  zaległa Słowenia, niezrealizowana w zeszłym roku.
Na  drugim miejscu Albania, bo mamy tam przyjaciela i brakuje nam go ostatnio bardzo.
Na trzecim miejscu Rumunia, tak z sentymentu ;) 

 

To jak byście szukali kogoś na wspólny wyjazd to daj znać. Mi termin i kierunki w miarę pasują :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacun Piotrze , tyle czasu w drodze ,samemu . Mnie to po tygodniu tak się już wszystko opatrza ,że wpisuję "dom" w GPS-a . Jutro tnę na polską Toskanię sprawdzić kondycję ,a za tydzień ... , q-wa ,nie wiem liczę ,że coś się wykluje ,ale na dupie nie usiedzę . Pozdro dla wszystkich w Drodze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, powolny napisał:

Mnie to po tygodniu tak się już wszystko opatrza ,że wpisuję "dom" w GPS-a .

Kurcze, może ty minąłeś się z powołaniem, może powinieneś robić cos innego, zamiast marnować cenny czas i pieniądze ;)
Ja to mam odwrotnie. Właściwie wszędzie gdzie ląduję to mi się podoba i nie chcę wracać :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.