Jump to content
Forum Śląskich Motocyklistów

Recommended Posts

Panowie poszukuję uchwytu na telefon z wbudowaną ładowarką indukcyjną.

Najlepiej gdyby uchwyt na telefon ( ekran 6.4 cala ) był w formie wodoszczelnego etui.

Montaż do "główki ramy". Jesteście w stanie coś polecić ?

Ostatni uchwyt po 200 km odpadał razem z telefonem ....

Link to comment
Share on other sites

Proste rozwiązania są dużo skuteczniejsze.

Przerabiałem kilka uchwytów a z racji, że też mam 6,4 calowy tel to nie do końca byłem zadowolony. Ostatecznie wrzuciłem telefon w pokrowiec IP68, pomimo, że mój telefon ma taką samą odporność, i zainstalowałem najtańszy uchwyt rowerowy. Jako jedyny obejmuje telefon z pokrowcem i jest najwygodniejszy w codziennym użytkowaniu.

image.thumb.jpeg.4618198cff1383299ef79675902eef1c.jpeg

Link to comment
Share on other sites

A są takie uchwyty do moto z ładowarką indukcyjną? Pytam, bo nie wiem :)

Używam uchwytu typu imadełko firmy GUB. Są modele z ładowarką jak i bez niej, ale chyba z indukcyjną nie ma. Nie używam pokrowca i jak narazie przez ostatnie 50tkm uchwyt nie zawiódł. 

Wcześniej smarta wkładałem w jakieś etui z uchwytu. Niestety przy włączonym necie, lokalizacji + jakieś aplikacje w tle, do tego wysoka temperatura otoczenia i ciepła bryza od silnika w czasie postoju powodowały przegrzanie urządzenia. 

Obecnie nie rejestruję tego typu zdarzeń. 

Link to comment
Share on other sites

Z tego co widziałem to jest kilka uchwytów ale jaka jest skuteczność; moim zdaniem przy dużym apetycie na "sztrum" i tak nic nie zastąpi kabla.

Osobiście jeżdżę na GMaps +  w tle mam Yanosika + Spotify + ciągłe połączenie z bluetooth z transmiterem więc aku w moto ledwo daje radę :)

Też mi się sprawdził uchwyt typu imadełko z tym, że GUB ma dla mnie zbyt płytkie uchwyty. Jeśli ktoś chce wsadzić tele. w etui to uchwyt będzie wbijać się w boki. Ten, który używam obecnie jest marki Ali.. więc jeśli ktoś zainteresowany to podrzucę link do Ali.. (cena około 15-20zł).

Pierwszy miał mega ograniczenie dot. grubości telefonu i nawet nie udało mi się go włożyć; bez obudowy telefon się trzymał. Drugi wbijał mi się w boki etui a że etui łączone na bokach to bałem się, że się otworzy. Mój ostatni wybór ma bardzo długie ramiona więc obejmuje grubasy czyli telefon wraz z etui ale jak widać nawet na zdjęciach z ogłoszenia - telefon bez etui i jeszcze trochę luzu. Czy może "wylatać" ? -nie podejrzewam ale nie sprawdzałem.

image.thumb.jpeg.ead183791af98d2cb778f261f8fbaa9e.jpeg

Dla wygody zastosowałem magnetyczne końcówki kabla więc nie trzeba "wtykać" ;) I to naprawdę działa; używam ponad rok. Dzięki temu nie przełamuje się kabel co często zdarzało się jak używałem tradycyjnych przewodów.

obraz.thumb.png.7b5c0b8e76ee830756a5dbff341312b0.png

 

Link to comment
Share on other sites

Zmienić jedynie trzeba przyzwyczajenie i zamiast tradycyjnie wyciągać przewód, trzeba go "łamać". Magnes jest na tyle silny, że wyciągając tradycyjnie wyciągniemy przewód z końcówką co traci sens. Moja druga połowa odrzuciła ten patent a jak wypina mój przewód to zazwyczaj znajduję później na końcu końcówkę :(

Magnesem jest tuleja na przewodzie więc kleją się do niej opiłki metalu np. z podłogi w aucie. Wystarczy to jednak przetrzeć palcem. Tulejka też jest lekko wysunięta względem styków więc zwarcie mało prawdopodobne np. gdy się "przyklei" do metalowego elementu - mi się jeszcze nie zdarzyło.

Końcówki są w trzech rozmiarach mini USB więc można później jednego kabla używać do wielu urządzeń.

Teraz pojawiło się "nowsze" rozwiązanie płaskich końcówek; czy lepsze - rzecz gustu. Ta, której używam działa 360 stopni, ta płaska to tylko dwie pozycje do wyboru.

Jednak zaletą płaskiej jest to, że zajmuje mniej miejsca; jest prawie tych samych wymiarów co zwykła końcówka kabla. Do swojej musiałem trochę podcinać obudowę; mam na myśli etui.

obraz.png.2678c28345009273fdb26ce8bee8449c.png

p.s.

A przy okazji można użyć kabla np.do wyciągnięcia nakrętki, która nam wpadła w jakiś zakamarek ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.