Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

wskaźnik paliwa na baku


becker

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 29.05.2021 o 10:55, grzesiek_73 napisał:

Wężyk jest "plastikowy", czy szklana rurka ?

nie wiem.. ale praktycznie patrząc "nie widze" szkła w takim miejscu, każda nawet parkingówka i po jezdzie, bo benzyna wycieknie, no chyba ze jakieś pancerne.. plastik tańszy i trwalszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to ciekawie i ładnie ale osobiście bym czegoś takiego nie założył by jakiś "prawdziwy patriota" czy "szlachcic" chcący czymś "w rzyciu" się wykazać tego nie uszkodził.

Co do wykonania to zapewne zamiast spawania jest lutowanie ale i tak trzeba oczyścić element do takiej operacji i później polakierować.

Amatorsko trochę gimnastyki i brak gwarancji szczelności ale możesz nawiercić otwory i zamontować króciec kątowy (metalowy bądź plastykowy) z tym, że jak wprowadzisz nakrętkę i uszczelki, jak ją utrzymasz, i dokręcisz w tym cała magia, i gwarancja szczelności. Wężyk to zwykły transparentny PCV a po środku element, który kleisz do zbiornika aby utrzymać profil i sam wężyk.

Przykładowy króciec: https://modelemax.pl/pl/systemy-chlodzace/28709-krociec-katowy-mosiezny-03201

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, becker napisał:

nie wiem.. ale praktycznie patrząc "nie widze" szkła w takim miejscu, każda nawet parkingówka i po jezdzie, bo benzyna wycieknie, no chyba ze jakieś pancerne.. plastik tańszy i trwalszy

Tak ogólnie, jest to rozwiązanie bardziej "dizajnerskie" niż praktyczne.

Ciekawe czy ktoś już wpadł na pomysł, żeby w baku zrobić wizjer, aby było widać poziom paliwa - na zasadzie wizjera do poziomu oleju, tylko na całą wysokość baku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, grzesiek_73 napisał:

Tak ogólnie, jest to rozwiązanie bardziej "dizajnerskie" niż praktyczne.

Ciekawe czy ktoś już wpadł na pomysł, żeby w baku zrobić wizjer, aby było widać poziom paliwa - na zasadzie wizjera do poziomu oleju, tylko na całą wysokość baku.

ja nie widze w tym nic dizajnerskiego ;), wlasnie raczej praktyczne. i robią też całe baki przeźroczyste.

nie mam żadnego wskaznika paliwa w moim motku, a ostatnio zdarzyło mi sie pchać gnata, mimo że w baku "chlupało", co prawda słabo ale jednak... kranik miałem na rezerwie, a problem zniknął po zatankowaniu, nie działa mi tez zerowanie km, bo tankowałbym do pełna i za kazdym razem zerował, bo wiem ile przejade na baku.. pomyslałem, ze to jest niezłe rozwiązanie, tylko mialem nadzieję, że jest prostsza metoda montażu czegoś takiego i obejdzie sie bez spawania, malowania i tym podobnych rzeczy.

dzięki za podpowiedzi, musze chyba podzwonić i jeszcze raz przemyśleć temat

tumblr_ma3nqvS8PL1qa87doo1_1280.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.