Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Japonia, Włochy, czy USA


szocu

Rekomendowane odpowiedzi

Myślałem, że takie rzeczy to tylko w erze...

Najlepszy motocykl, to ten, który jest odpowiednio traktowany przez swojego właściciela i odpowiednio prowadzony pod kątem serwisowym.
Nie ma motocykli idealnych, psują się wszystkie, nawet hondy, a w dzisiejszych czasach, kiedy producenci mają nieograniczony dostęp do tych samych technologii, komponentów i mnóstwo ograniczeń stawianych przez księgowych, itd,; to można uznać, że zawodne bmw, ktm czy niezniszczalna honda,albo suzuki, to historie ocierające się o opowieści drzewa sandałowego......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.05.2021 o 09:46, victoryMP napisał:

NO TAK!!!

Mailem kiedyś - Komar 3 (na stater nie na pedały),WSK ,a potem SHL Gazela

A było to daaaawno temu.   :o

Ja też miałem komara. Pamiętam że miał kanciasty silnik a nie owalny. Potem był Ogar 205, Ogar 200 i w reszcie Mz Etz 150. To był sprzęt! Jak po Emzetce wsiadłem od kumpla na WSK to czułem się jakbym na taczce jechał ?. Tamte czasy miały swój urok. Pamiętam że zawsze podobała mi się Mz Etz 251 ale nie dane mi się było nią nawet przejechać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.05.2021 o 12:52, Piotrek. napisał:

Tamte czasy miały swój urok.

Bo byliśmy młodzi :)

W dniu 23.05.2021 o 12:52, Piotrek. napisał:

Pamiętam że zawsze podobała mi się Mz Etz 251 ale nie dane mi się było nią nawet przejechać ?

https://www.olx.pl/d/oferta/mz-etz-251-motobazar-prl-pl-CID5-IDJRzlf.html#3c0fc8c70e

Ale teraz możesz sobie kupić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.05.2021 o 22:20, szocu napisał:

Mam krótkie i niezobowiązujące pytanko. Kto robi najlepsze maszyny: Włosi, Amerykanie, czy Japończycy? A może jeszcze ktoś inny?

1. Royal Enfield

2. BMW

3. KTM

4. Yamaha 

5. Kawasaki

6. Honda

7. Triumph

8. Suzuki

9. Harley Davidson

10. Aprilia

11. Ducati

12. Yin Xiang, znaczy Chinczyki

 

Źródło - youtube - FortNine. Polecam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Polecam obejrzenie filmu z linku (jeśli władasz językiem angielskim).

Podejście nietypowe, bo gość zlewał próbki oleju po 1000km z nowych motocykli różnych marek i wysłał do laboratorium celem określenia czystości oleju. Tu miernikiem jakości jest staranność wykonania i czystość wnętrza silnika mierzona właśnie czystością oleju.

Wynik dla mnie zaskakujący, bo Enfielda się na 1szym miejscu nie spodziewałem.

 

Tak czy siak, dla mnie motocykl to nie rozsądek tylko emocje. I nie chciałbym zaczynać kariery z najlepszym motocyklem świata, bo jaki kupiłbym na drugi? I jak tu docenić jego walory, jeśli nie jeździłem gorszym? ?

 

Ta historia musi trwać i jak z cygarami czy whisk(e)y, ta podróż w poszukiwaniu świętego Graala nie może się za szybko skończyć.

Pozdrawiam

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmik jest bardzo ciekawy ale zaskoczył mnie Enfiled w tym zestawieniu nie wspominając o samym wyniku chyba, że zapomniał, że olej z Enfielda to wysłał ten, który miał na dolewkę ;)

H-D jakoś mnie nie zaskakuje, bo to stara konstrukcja silnika ( OHV ) więc jest co się trzeć tak samo chyba mają silniki Triumpha. Śmiem twierdzić, że Royal powinien też pojawić się na tym samym niskim poziomie.

Samo zbieranie próbek też nie było równe bo o ile dobrze zrozumiałem to dostał to od użytkowników tych motocykli.

Tak czy inaczej olej wymieniać należy, bo kto smaruje ten jedzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam że taki test o niczym nie świadczy (No może poza chinolem ale tu nie ma żadnej niespodzianki). Bez sensu jest też ocenianie całej marki. Wiadomo że każdy producent ma swoje lepsze i gorsze modele i tutaj trzeba się głębiej pochylić nad typowymi bolączkami konkretnego modelu. Jeżeli ktoś dużo jeździ to nie ma się co łudzić że „u mnie taki przypadek na pewno nie wystąpi” Najlepiej zasięgnąć opinii obiektywnych mechaników lub ludzi intensywnie użytkujących konkretne maszyny. Znając dobrze swoją maszynę, pewne części czy klucze dobrze jest wozić ze sobą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Krytyk oraz eunuch z jednej są parafii... obaj wiedzą jak to zrobić, żaden nie potrafi" ?

 

Gość na końcu materiału sam stwierdza, że próbka jest zbyt mała aby wyciągać daleko idące wnioski, ale widać tam jakiś trend.

 

Czyż nie wiemy, że chińskie są najmniej trwałe? Wiemy - I tak wyszło

Czyż nie wiemy, że włoskie też nie najdoskonalsze? - też wiemy - I tak wyszło

 

Czyż z japońskiej czwórki suzuki to stuki i puki - najgorsza w stawce, a "honda to honda panie..." - Czyż nie tak wyszło?

gdzie tu zryty beret i czego się czepiacie? Zróbcie lepiej i dajcie lepsze wnioski, a znajdzie się krytyk co i tak wykaże, że nie macie racji...

 

Autor wątku zadał ogólne pytanie i dostał odpowiedź. Jak jest zła, to dawajcie lepszą ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, TomekSHL napisał:

"Krytyk oraz eunuch z jednej są parafii... obaj wiedzą jak to zrobić, żaden nie potrafi" ?

 

Gość na końcu materiału sam stwierdza, że próbka jest zbyt mała aby wyciągać daleko idące wnioski, ale widać tam jakiś trend.

 

Czyż nie wiemy, że chińskie są najmniej trwałe? Wiemy - I tak wyszło

Czyż nie wiemy, że włoskie też nie najdoskonalsze? - też wiemy - I tak wyszło

 

Czyż z japońskiej czwórki suzuki to stuki i puki - najgorsza w stawce, a "honda to honda panie..." - Czyż nie tak wyszło?

gdzie tu zryty beret i czego się czepiacie? Zróbcie lepiej i dajcie lepsze wnioski, a znajdzie się krytyk co i tak wykaże, że nie macie racji...

 

Autor wątku zadał ogólne pytanie i dostał odpowiedź. Jak jest zła, to dawajcie lepszą ?

 

Ale co on tym testem udowodnił albo chciał udowodnić?? 

Nie oglądałem, ale rozumiem, że pobrał próbki oleju z nowych motocykli po przebuegu 1000km tak?? 

Zbadał te próbki i co wyszło?? 

Że Royal Enfield najlepszy/najgorszy bo?? 

Rozjaśnij mi, a później podejmiemy racjonalną dyskusję i wydaje mi się że udowodnię, że to właśnie ten tester jest eunuchem, a m9ja krytka będzie miała pewne uzasadnienie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wicher napisał:

Nie oglądałem, ale rozumiem, że pobrał próbki oleju z nowych motocykli po przebuegu 1000km tak?? 

Zbadał te próbki i co wyszło?? 

Że Royal Enfield najlepszy/najgorszy bo?? 

Nie oglądałem, ale się wypowiem. Ok, wszystko jasne ?

 

Pozdrówki!

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, TomekSHL napisał:

Nie oglądałem, ale się wypowiem. Ok, wszystko jasne ?

 

Pozdrówki!

T.

Obejrzałem do momentu, kiedy oznajmił, że próby przeprowadzone były na nowych motocyklach. To mi wystarczyło żeby na tym poprzestać.... 

Wygląda na to, że ty jednak masz bardzo szeroką wiedzę na temat materiałoznawstwa i wysokojakościowej obróbki materiałów stosowanej we współczesnych silnikach spalinowych i zapewne swoje zdanie też masz. Poparte do tego jakimś dobrym i trafnym argumentem z typowo technicznego punktu widzenia. 

Przypuszczam jednak, że ogrom tej wiedzy i tajniki metod obróbczych nie pozwalają ci na jakąkolwiek dyskusję z osobami postronnymi, a szkoda bo chętnie dowiedziałbym się być może czegoś nowego. 

Mam nadzieję, że ekspert z ptzedprzedstawionego filmiku, zrobi jeszcze taki test na 10 i 50 tys.km i po raz kolejny wyciągnie kolejne, głębokie przemyślenia i wnioski ze swojej"profesjonalnej" analizy. Jednak szczerze wbto wątpię, bo musiałby wiele zapewne odszczekać, a to domeną ekspertów, zwłaszcza tych pseudo nie jest. 

Liczę, że wtedy podejmiesz rozmowę. Ja obejrzę wtedy te testy od deski do deski i po prostu porozmawiamy. 

Podany tutaj przykład/film, nie ma na tym etapie pracy czy tam życia silnika racji bytu, ale wiem że zapewnebsą tacy, którzy w ten bełkot zawierzyli, taknsamo jak Morawieckiemu, który już kilkakrotnie pandemię żegnał ;)

Pozdrawiam W. :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie jestem ekspertem ani ten gość nie twierdzi że jest ekspertem. I mam już tyle lat, że nie muszę wszystkim dookola udowadniać, że mam rację.

Zrobił 7 minutowy filmik przeladowany humorem na YouTubie, ja nie zamierzam o niego bić piany - mi się podoba i tyle.

Idę pojeździć polecam i tobie 

Dla mnie EoT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież nikt tutaj piany nie bije, nikt nie chce udowadniać że takową bić potrafi, bo wiek przecież słuszny...albo pieniacza niegodny... 

Zwykła chęć dyskusji, bo po to jest forum,żeby dyskutować.... 

33 minuty temu, TomekSHL napisał:

Idę pojeździć polecam i tobie

O moje jeżdżenie i stan duszy z tym faktem związany się nie martw, twoja troska w tym przypadku jest zbędna, wierz mi ;)

Miłej przejażdżki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ się tu zagotowało. A mi się tam filmik podobał, ale wiem - jestem inny, bo z Dolnego ;)

Oczywiście należy go traktować z przymrożeniem oka bo same zbieranie próbek to już mnóstwo możliwości błędu. Nadal podtrzymuje, że olej z Enfield-a to chyba 1000 km licząc z milami morskimi (transport Indie - UK).

No i iluż z nas wymieniając olej zastanawia się kto mu podmienił silnik na chiński ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.