Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Częstochowa 2021


grzesiek_73

Rekomendowane odpowiedzi

Ciężko to ocenić zawsze ta Częstochowa miała taki duchowy sens przynajmniej dla części osób ( sam jeździłem zawsze w intencji udanego i bezpiecznego sezonu ) z tym że lipa jest taka że ciągle się słyszy o wypadkach z udziałem motocyklistów i zawsze jest gadanie że zapierdzielał, że dawca, że napewno jego wina itp. A teraz kręcimy na siebie bat z tytułem w tle MOTOCYKLIŚCI ROZNOSZĄ COVID...już się w niedziele media średnio wypowiadały. Wiadomo że kusi ale można było sobie to odpuścić i poprostu gdzieś polatać...ani to po drodze kośiołowi ani nam...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako już  "stary ć..." mogę mieć własne zdanie i je wypowiedzieć . Nigdy nie powinno się z góry zakładać ,że coś jest idealne ,albo do dupy . Motocykliści w przeważającej większości ,to osobniki "stadne " i właśnie chyba tutaj był problem . Organizatorzy zakładali ,że ich ludzi będzie około 2000 tyś. i może tyle było ,ale była i reszta ,która przyjechała jak co roku spotkać się z kumplami ,pooglądać sprzęty , poczuć klimat pikniku ,być na mszy itp , itd . Dystans można było zachować ,jak ktoś chciał 

https://photos.app.goo.gl/BTh7WqnRJ7vHXKjp6

Smutne (dla mnie) było ,a raczej był wypadek ,który mijałem już na zjeździe z bany . Najpierw minęła mnie i innych duża grupka nakedowców i właśnie na zjeździe ,to ja ich znowu minąłem i niestety jeden motocykl był mocno wkomponowany w barierki :( . Zatrzymywać się nie było sensu ,bo cała ich grupa radziła sobie z zabezpieczeniem i miejsca wypadku i spowalniania wszystkich wjeżdżających na zjazd ,ale ogólnie kicha . Parę razy prowadziłem różne grupki motocyklowe i współczuję prowadzącemu ,takiej przygody . Ja zawsze się tego obawiałem i wolałem prowadzić spokojnie ,ale wtedy i mi się dostawało ;) . 

Z pozytywów jest to , że sezon oficjalnie został rozpoczęty ,jaki jest wszyscy widzą , obyśmy WSZYSCY w zdrowiu mogli znowu ponarzekać za rok LWG :) .

A ,jeszcze ,o tym rozpoczęciu dowiedziałem się w sobotę wieczorem po telefonie kumpla ,i dopiero jak w niedzielę się obudziłem i zobaczyłem słoneczko ,to ... pojechałem . Wprawdzie to był zlot TEN ZLOT ;) , nie było słowa o TEJ polityce ,a były pozdrowienia i podziękowania dla drugiej grupy organizującej też rozpoczęcia . Może rzeczywiście coś się zmienia ???   

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Wosek napisał:

Ciężko to ocenić zawsze ta Częstochowa miała taki duchowy sens przynajmniej dla części osób ( sam jeździłem zawsze w intencji udanego i bezpiecznego sezonu ) z tym że lipa jest taka że ciągle się słyszy o wypadkach z udziałem motocyklistów i zawsze jest gadanie że zapierdzielał, że dawca, że napewno jego wina itp. A teraz kręcimy na siebie bat z tytułem w tle MOTOCYKLIŚCI ROZNOSZĄ COVID...już się w niedziele media średnio wypowiadały. Wiadomo że kusi ale można było sobie to odpuścić i poprostu gdzieś polatać...ani to po drodze kośiołowi ani nam...

Kiedyś tak właśnie było i tez tam jeździłem w 3 niedziele kwietnia,

aż do katastrofy Smoleńskiej, kiedy zaczęła się polityka i wykrzykiwanie podczas mszy o zamachu.

A także odprawianie mszy w Gietrzwałdzie w następnym roku były dwie msze : jedna dla naszych motocyklistów druga za tydzień dla reszty.

Starsi na pewno pamiętają.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.04.2021 o 17:26, powolny napisał:

Jako już  "stary ć..."

No no no... Tylko nie Stary :D

W dniu 15.04.2021 o 17:26, powolny napisał:

mogę mieć własne zdanie i je wypowiedzieć

Właśnie od tego jest forum 

W dniu 15.04.2021 o 17:26, powolny napisał:

Motocykliści w przeważającej większości ,to osobniki "stadne "

Powiedziałbym, że ludzie ogółem to "zwierzęta" stadne.

W dniu 15.04.2021 o 17:26, powolny napisał:

Wprawdzie to był zlot TEN ZLOT ;) , nie było słowa o TEJ polityce ,a były pozdrowienia i podziękowania dla drugiej grupy organizującej też rozpoczęcia . Może rzeczywiście coś się zmienia ???

Oby się "coś" zmieniło, ale wizerunkowo wygląda to słabo, bo jednak widać że jest podział, na tych, którym wolno i na tych, którym niewolno.

Dla różnych ludzi, różne rzeczy są ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwnie z tym zjazdem . Pamiętam czasy kiedy była tylko msza . Potem w sobotę były koncerty , jarmark .... jeździło się na cały weekend ? W roku ( nie pamiętam kiedy ?) kiedy rozjechali się na dwa obozy też w sobotę były koncerty , policji było tyle że ... w ogródkach piwnych nie było gdzie stanąć a jak ktoś wyszedł z piwem mandat ( autopsja ) od tego czasu były dwa terminy . W tym roku nie byłem trochę brak czasu , trochę pogoda . Zawsze lubiłem tam jeździć , ale mam wrażenie że zmienił się tam klimat . Nie tylko samego zjazdu , ale i podejścia motocyklistów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.