Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Kawasaki zzr1400 abs


Hassnes

Rekomendowane odpowiedzi

A ja, nie będę taki niedobry, jak kolega Miki.:D

Trzeba wykręcić stare świece - kluczem do świec, ( ale można użyć również innego klucza, który będzie pasować)

Po wykręceniu starych, wkręcasz nowe (jeśli masz kupione - a jak nie, to musisz zamówić i jak dostaniesz, to wtedy wkręcasz nowe)

Na ogół powinno się wymieniać, na zimnym silniku.

Dokręcasz świece momentem, jaki zaleca producent, do tego motocykla, bo jak wiadomo, można urwać gwincik - a wtedy narobi się "kupa bałaganu"

No!

Napisz jak poszło.

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, grzesiek_73 napisał:

A ja, nie będę taki niedobry, jak kolega Miki.

Bo ja ogólnie "niesamowicie spokojny człowiek jestem" ale czasem człowiek musi bo inaczej się udusi ;)

obraz.png.774b66aa27f2a573a3094629d06f41e5.png Sądzę ,że za 1,5h na forum należy się nagroda dzielnego pacjenta :)

Ja sądzę, że pytanie padło dlatego, że mocno obudowany i świec nie widać.

- Hassnes, też mam mocno zabudowany ale przed przystąpieniem do skręcania zawsze mam w zapasie przygotowane odpowiednie narzędzia:

5 przydatnych narzędzi stolarskich w domowym warsztacie

A jak będziesz dolewać olej to nie rób tak:

 

Ech...nie dobry, nie dobry ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież wystarczy wpisać w wyszukiwarkę „Kawasaki zzr 1400 ABS service manual PDF” i na pierwszym miejscu wyświetla się cała książka napraw tego motocykla.

A z wizytami na forum to chyba nie trzeba być zalogowanym żeby widzieć odpowiedzi, więc być może autor śledzi temat incognito ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotrek. napisał:

Przecież wystarczy wpisać w wyszukiwarkę „Kawasaki zzr 1400 ABS service manual PDF” i na pierwszym miejscu wyświetla się cała książka napraw tego motocykla.

To jest teraz niemodne. Modne jest totalne lenistwo.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że ktoś kto chce wymienić samemu świece w trzyletnim zze-rze jednak ma jakieś chęci do działania i jakąś podstawową wiedzę o mechanice. Ja serwisówki z tego motocykla nie przeglądałem, ale pewnie trzeba zdjąć owiewki, zdjąć lub podnieść bak, zdjąć airboxa rozłączyć konektory i wyjąć cewkofajki. Ktoś kto choć trochę grzebał przy motocyklach, zdaje sobie z tego sprawę że można przy tym dużo rzeczy zwyczajnie s........ć, pomijając fakt konieczności wymiany świec w trzyletnim motocyklu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, przecież Grzesiek mu pięknie wszystko wyjaśnił; lepiej niż w serwisówce. A może to serwis Kawasaki pyta? ;)

Fakt, dłubania może być przy tym sporo więc raczej nikt mu tego nie wyjaśni jeśli sam ma o tym nikłą wiedzę, bo może przy składaniu części trochę zostać. Ciekawe ile za taką usługę liczy sobie serwis. No ale też nie wiem co się dzieje, bo np. może to nie świeca tylko przewód, chyba, że chce wymienić "bo tak".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.04.2021 o 18:04, Piotrek. napisał:

 Mnie rozbraja zawsze stwierdzenie, że za wszystkie niedomagania motocykla na bank odpowiedzialna jest świeca ?

Te typy tak maja ;) Ty nie wiedzial ?

A tak na "serio" w dwudziestym pierwszym wieku chcecie wymienic swiece w motorkach? a wydywalo mi sie ze tam maja byc zarowki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.