Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

"Internetowy magazyn o motocyklach dla każdego"


MikiZ75

Rekomendowane odpowiedzi

Ja gdy bylem  młody to prenumerowałem czasopismo MOTOR

ale w większości temat był o samochodach.

Na ostatniej stronie były prezentowane super samochody ,które my  znaliśmy tylko z czasopisma.

U nas byly Warszawy,Syrenki,bogatsi mieli Skoda (chyba 100MB),Moskwicz,Wartburg(ten stary)

No ale wy to młode chłopaki jesteście wiec tego możecie nie pamiętać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Wicher napisał:

...ale czy papierowe wydania "Motovoyagera" pamiętacie/kojarzycie??

Zupełnie nie kojarzę.

ŚM kupowałem od pierwszego nr. Zdaje się, że pojawił się jakoś jesienią 92 czy 93 roku. Motocykl czyli przedruk Motorrad-a pojawił się chyba rok później. Do 2000-2001 chyba miałem wszystkie numery obu. Później poszły "w świat" za pośrednictwem alle... Moim zdaniem nic nie przebiło klimatu starego "ŚM" ale może dlatego, że to był "mój pierwszy raz" i przyzwyczaiłem się do stylu redaktorów ŚM...

A w międzyczasie pojawiały się jakieś gazetki ale tak szybko jak się pojawiały tak szybko też znikały. Pamiętam, że była też gazetka "Nomad" czy "Nomadzi" ale to był chyba kwartalnik. Z dwa lata temu trafiłem na "Motocyklista" i od czasu do czasu kupię wersję papierową dla jednego artykułu i później leży.

Nadmiar otaczających informacji, dostęp do internetu, a może zwyczajnie minął ten młodzieżowy zapał kiedy się czytało a nie jeździło, bo nie było jeżdżącego motocykla czy też prawa jazdy; wówczas chłonąłem to jak gąbka ;) A tak naprawdę to może wracam sentymentem do tych czasów kiedy się dłubało a nie jeździło, a każdy numer gazety przeglądało się tak intensywnie, że krawędzie kartek pożółkły od palców. Ten "iMotocykl" trochę wspomnień mi przywrócił... a może to ta Jawa na okładce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, victoryMP napisał:

Ja gdy bylem  młody ...

Podobno PESEL nie ma znaczenia tylko to co w sercu ;)

Ale MOTOR pamiętam ale o motocyklach nie wiele było. Na ostatniej stronie były jakieś opisy aut "do wycinania". Pamiętam, że zrobiłem z tego całą książeczkę ;)

obraz.png.1808042abbad3636fb94fc964aaccffb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, victoryMP napisał:

Ja gdy bylem  młody to prenumerowałem czasopismo MOTOR

ale w większości temat był o samochodach.

Na ostatniej stronie były prezentowane super samochody ,które my  znaliśmy tylko z czasopisma.

U nas byly Warszawy,Syrenki,bogatsi mieli Skoda (chyba 100MB),Moskwicz,Wartburg(ten stary)

No ale wy to młode chłopaki jesteście wiec tego możecie nie pamiętać.

Kojarzę "Motor", ale fakt, jako gówniarz ze śpikiem pod nosem, mogłem nie wykazywać zainteresowania tym periodykiem.

Może był zbyt kolorowy, jak na ówczesną rzeczywistość? 

Być może było to powiązane z tym, że mój ojciec przez wiele lat prenumerował "Technikę Motoryzacyjną". Miał tego całe sterty, bodajże od 1970 roku. Czasopismo było chyba wielce branżowe i czarnobiałe, bo od razu zwróciło to moją uwagę. Kredki poszły w ruch, duże Fiaty, Łady, Polonezy od razu nabrały barw?

Tak z innej beczki.

Mam w domu, książkę Pana Adama Słodowego pt:"Podręcznik kierowcy amatora". Rok wydania bodajże 1969.

Będąc w technikum samochodowym, mój podręcznik, który miał zrobić z wielu młodych ludzi wytrwanych mechaników, nawet nie miał startu do wydawnictwa Słodowego...... dla kierowców amatorów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MikiZ75 napisał:

Podobno PESEL nie ma znaczenia tylko to co w sercu ;)

Ale MOTOR pamiętam ale o motocyklach nie wiele było. Na ostatniej stronie były jakieś opisy aut "do wycinania". Pamiętam, że zrobiłem z tego całą książeczkę ;)

obraz.png.1808042abbad3636fb94fc964aaccffb.png

Kiedyś moja zona robiła porządki i znalazła cały album tych wycinanek,który sam zrobiłem,

Oj jakie tam były perełki ,aż się gęba śmiała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mototurysta napisał:

Ja kupowałem ŚM gdzieś na początku jego  wydawania . Po jakimś czasie 2-3 lata przestałem bo wtedy bardzo poszli z jakością w dół . Teraz czasem jakiś artykuł przeczytam w ŚM online .

Wyczekiwanie pod kioskiem na nowy numer bezcenne....

Moim zdaniem, to czasopismo zaczęło nieco obniżać loty po 2000 roku, ale tutaj mam wątpliwości. Całkiem niedawno pozbyłem się ostatnich archiwalnych numerów tego magazynu.

Przejrzałem kilka starych numerów(95-99) i nieco nowszych(05-10) i doszedłem do wniosku, że to chyba jednak nie jakość spadła, tylko starzy, zatwardziali czytelnicy, często nie byli gotowi na zmiany, inną formułę i poruszane w tej formule zagadnienia ;)

Jakby nie było, to miesięcznik zawsze starał się być na bieżąco i próbował podążać za szybko zmieniającymi się realiami tego trudnego rynku ;)

.... A że czytelnicy nie zawsze byli ze zmian zadowoleni, to co poradzić, taki mamy klimat :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Wicher napisał:

Wyczekiwanie pod kioskiem na nowy numer bezcenne....

...nie jakość spadła, tylko starzy, zatwardziali czytelnicy, często nie byli gotowi na zmiany

Miałem po znajomości w kiosku założoną "teczkę" bo gazeta szybko się rozchodziła :)

A co do drugiego zdania to też mi się tak wydaję. Chociaż chyba bardziej stało się tak, że artykuły stały się "bardziej odrealnione". Mam na myśli, że gdy dłubiąc przy starej Jawie albo w późniejszym czasie przy GPZ 900R rocznik 86 czytałem artykuł o nowościach na 2000 rok, które były poza zasięgiem portfela to jakoś stawało się to wirtualne nawet jako marzenie.

Wcześniej czytało się np. o tym "jak zwiększyć moc silnika dwusuwowego" i szło się do garażu i dłubało a później... ech.

Z drugiej strony cieszę się, że teraz mogę zrobić spokojnie kilkaset kilometrów bez "generalnego remontu" silnika ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, MikiZ75 napisał:

Miałem po znajomości w kiosku założoną "teczkę" bo gazeta szybko się rozchodziła :)

 

Fakt , kiedyś teczka w kiosku bo czasem przychodziły 2 egzemplarze . Kiedyś pracowałem w kiosku RUCH i do dziś nie rozumiem klucza dostaw .

 

Godzinę temu, Wicher napisał:

.... A że czytelnicy nie zawsze byli ze zmian zadowoleni, to co poradzić, taki mamy klimat :D

 

Znów wychodzę na jakiegoś malkotenta ? Wtedy miałem tak że zaczęło mnie wkurzać olewackie podejście do tematu np. fota co innego - tekst co innego lub dane techniczne pod tekstem różniące się od tego co w nim napisano . Teraz mam duuuużo więcej dystansu więc takie wpady raczej mnie śmieszą nisz złoszczą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ŚM mam takie same odczucia.

Od początku było świetnie.Później szło to w złą stronę. Nie wiem czy niektórzy wiedzą ale od kilku lat ŚM wrócił z Angory w prywatne ręce Simpsona

który jest teraz red. naczem. Moim zdaniem trzymają poziom. Online-klasycznie i kanał Youtube jest spoko.

Kupuję każde wydanie od jakiegoś czasu. Trzeba wspierać polskie a przy okazji dobre.Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.