Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

BMW R1200GSA - sportowy układ wydechowy Remus


Walgav

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, zastanawiam się nad wymianą fabrycznego układu wydechowego na, dedykowany do GS-a, kompletny układ firmy Remus - kolektory + tłumik i w toku drążenia tematu okazało się, że same kolektory nie posiadają homologacji EEC. Szukając informacji na temat tej homologacji nie udało mi się za dużo znaleźć (wszędzie gdzie szukałem była mowa o homologacji EWG), więc zapytałem się w Remusie o co chodzi i dostałem odpowiedź, że jest to homologacja dotycząca hałasu i działa w niektórych krajach, takich jak np. Niemcy lub Szwajcaria. Oznacza to, że mogę mieć problem z takim kolektorem, gdy zostanę złapany przez policję tych krajów. No właśnie, ale jak to jest w praktyce? Czy ktoś z forum ma jakieś doświadczenie w tym temacie? Może nawet ma tego typu sportowe kolektory w swoim motocyklu?

Nie jest to jedyne pytanie, które mnie nurtuje, bo zostaje jeszcze kwestia przeglądów okresowych u nas w Polandii, czy taki układ wydechowy nie uniemożliwi przejścia takiego przeglądu? Szczerze to nie uśmiecha mi się coroczna wymiana całego układu przed przeglądem :)  

Jeśli ktoś coś mi wyjaśni w tym temacie to będę bardzo wdzięczny ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomieszałeś. 

EWG Europejska Wpólnota Gospodarcza, co po angielskiemu oznacza European Economic Community(EEC) , czyli mówisz o jednym i tym samym zagadnieniu/pojęciu, czyli o normach homologacyjnych dla ukladów wydechowych sygnowanych literą E. 

Jeżeli ten kolektor ma oznaczenie np. E14, to spełnia normy dotyczące hałasu i np pomiaru mocy oraz emisji spalin w Szwajcarii. 

Co do mandatów, to zależy gdzie i na kogo trafisz, ale raczej skończy się na mandacie, założysz db killera i polecisz dalej ;)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydech musi spełniać po prostu obowiązujące u nas normy emisji hałasu. Nie pamiętam dokładnie, ale chyba dla silników powyżej 125ccm, jest to 96dB,w połowie zakresu obrotów silnika. 

Jeżeli układ wydechowy, o którym piszesz mieści się w tej wartości(z db killerem), to nie powinno być problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.