Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Skandynawia


ste-fan

Rekomendowane odpowiedzi

Stena Line organizuje też w sezonie motocyklowym "Motocyklowy Potop". Nie wiem jak będzie w tym roku, ale jak ktoś chce liznąć Szwecji, to może być to fajna opcja. 

Był rejs promem w promocyjnej cenie, 1 lub dwa noclegi(kamping) do wyboru, jakieś wybrane trasy do objechania, nie wiem czy w skład wchodziły posiłki. 

Znajomy był i podobało mu się. Cena rzekomo też korzystna. 

Trzeba by to porównać z tym co oferuje Stefan. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa razy korzystałem z programu Stena Line '' Szwecja na motocyklu '' https://www.stenaline.pl/do-szwecji/rejsy-turystyczne/szwecja-na-motocyklu'  . Było to bardzo korzystne zwłaszcza dla wybierających się do Norwegii, ponieważ ( zgodnie z regulaminem ) trzeba było zmieścić się w 14 dniach. Od zeszłego sezonu okres ten skrócono ( nie wiadomo dlaczego ) do 10 dni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może przewoźnik nie widział w tym interesu, diabli wiedzą. 

A gdzie włóczyłeś się po skandynawii?? 

Teraz dojrzałem, że twój link, to oferta dla samodzielnie realizujących wyjazdy do skandynawii. 

Nie wiem jak to wypada cenowo w stosunku do Motocyklowego Potopu,gdzie jest jakis z gory ustalony program. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to liznąłeś tematu. Super. 

Byliśmy w 2005 roku, w celach innych niż turystyczne ;)

Będąc tam czułem jakiś dziwny spokój. Wróciłem pojawił się niedosyt(nie zobaczyłem za wiele) , zwłaszcza po kilku latach :)

Miał być wielki powrót, podróż sentymentalna, ale nie doszło do realizacji. Już był plan, żeby w tym roku pojechać i w poprzednich chyba też. Zauważyłem jednak, że z roku na rok staję się bardziej ciepłolubny, a zazwczaj było na odwrót.

Czyżby SKS? (StarośćKu*waStrość)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.01.2021 o 21:14, Wicher napisał:

 

Będąc tam czułem jakiś dziwny spokój. Wróciłem pojawił się niedosyt(nie zobaczyłem za wiele) , zwłaszcza po kilku latach :)

 

 

 

 

 

 

 Tak, tam rzeczywiście można poczuć się w jakimś sensie wolnym. Niedosyt pozostaje ( przynajmniej u nas ) i chętnie wróciłoby się tam jeszcze raz.

Życzę wielkiego motocyklowego powrotu ?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do tematu: Planuję Wyjazd na Bornholm, ale rejsem z Kołobrzegu. Wiem, że zabierają oprócz rowerów, motocykle. Jeśli będzie możliwość podróżowania (pandemia itd.) planuję potem popłynąć do Malmo, i Mostem do Kopenhagi i powrót lądem. Ktoś miał jakieś doświadczenia ze Szwecją i Danią na własną rękę?

Chodzi mi o noclegi, także namiotowe, jakieś pensjonaty itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Allemansrätten czyli Prawo Wszystkich Ludzi to wyraz skandynawskiego podejścia do życia i otaczającej nas natury. Zgodnie z nim człowiek jest integralną częścią przyrody a stworzona przez niego cywilizacja ma z nią koegzystować a nie konkurować. Allemansrätten gwarantuje każdemu człowiekowi możliwość niezakłóconego kontaktu z przyrodą na terenie Szwecji, Norwegii i Finlandii. Dzięki niemu, każdy może pływać w rzekach i jeziorach, chodzić po górach, odpoczywać w lasach i na łąkach, zbierać grzyby, jagody i inne rośliny. Nikt mu nie zagrodzi dostępu do stoku lub brzegu jeziora wg. zasady “bo moje”…"

By ALEKSANDER LIPOWSKI

Co to za dziwne zwyczaje, żeby tak nikt, nikogo, kosą nie pogonił ze SWOJEJ MIEDZY!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doświadczeń namiotowych nie mam. Spaliśmy zawsze na kempingach ale w domkach ( hytte ). Ceny szwedzkie i norweskie zbliżone. Za domek 2 os. ok. 300-350 koron a za 4 os. ok. 350-400

Jeżeli pojedziesz sam, to namiot najtańszy. Jeżeli pojedziesz z kimś, cena dzielona przez ilość osób już nie jest zaporowa a komfort bardzo wysoki ( w cenie ogrzewanie, w pełni wyposażony mały aneks kuchenny i wygodne wyra ) Ponadto nie taszczysz ze sobą namiotu i innych dupereli ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skandynawia ... i te fjordy jedzące z ręki ... ;) . Kurna zastanawia mnie czy w ogóle będzie można gdzieś jechać bez glejtu o szczepieniu ??? . Niestety w-g wyliczeń nawet na takiego lamusa jak ja to dopiero kolejka przyjdzie ( bez zakłóceń ) może na jesień (Q-wa ,życia chyba ) . Zostaje jeszcze Zanzibar ,ale troszkę lipa motorkiem :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta zaświeci ;) , na tą Skandynawię to najprędzej tak 

https://photos.app.goo.gl/MZDN1HaTmzMZbyqb9

nawet kierunek mi się zgadza ,a i słońce jest ,choć zachodzi :( , ale jak piszesz trzeba wierzyć że znowu wzejdzie .

Fakt w Polsce mamy drogi ,nawet jedna nazywa się "100 zakrętów " ,a po Alpach zawsze muszę luz na główce ramy zlikwidować .

Jednak wiosna idzie i plana trza mieć .Stąd w tym roku u mnie mała zmiana i chcę w maju (jak pogoda dopisze) pojechać w kierunku Skandynawii (żeby nie dostać op... za off) ,a konkretnie nad Zalew szczeciński ,z gumakiem i motorem ( wprawdzie zaburtowym ale ... ) i jest taka możliwość wyprawy na trasie Zalew - Rzeka Dźwina do Dziwnowa - morzem do Świnoujścia - i z powrotem na Zalew . Parę setek km jest , w jeden dzień się nie da ,tak że podróż jak się patrzy . A co wyjdzie ??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.