Jump to content
Forum Śląskich Motocyklistów

Skandynawia


ste-fan
 Share

Recommended Posts

Stena Line organizuje też w sezonie motocyklowym "Motocyklowy Potop". Nie wiem jak będzie w tym roku, ale jak ktoś chce liznąć Szwecji, to może być to fajna opcja. 

Był rejs promem w promocyjnej cenie, 1 lub dwa noclegi(kamping) do wyboru, jakieś wybrane trasy do objechania, nie wiem czy w skład wchodziły posiłki. 

Znajomy był i podobało mu się. Cena rzekomo też korzystna. 

Trzeba by to porównać z tym co oferuje Stefan. 

Link to comment
Share on other sites

Dwa razy korzystałem z programu Stena Line '' Szwecja na motocyklu '' https://www.stenaline.pl/do-szwecji/rejsy-turystyczne/szwecja-na-motocyklu'  . Było to bardzo korzystne zwłaszcza dla wybierających się do Norwegii, ponieważ ( zgodnie z regulaminem ) trzeba było zmieścić się w 14 dniach. Od zeszłego sezonu okres ten skrócono ( nie wiadomo dlaczego ) do 10 dni.

 

Link to comment
Share on other sites

Może przewoźnik nie widział w tym interesu, diabli wiedzą. 

A gdzie włóczyłeś się po skandynawii?? 

Teraz dojrzałem, że twój link, to oferta dla samodzielnie realizujących wyjazdy do skandynawii. 

Nie wiem jak to wypada cenowo w stosunku do Motocyklowego Potopu,gdzie jest jakis z gory ustalony program. 

 

Link to comment
Share on other sites

To była dwa razy Norwegia a Szwecja oczywiście tranzytowo. W Norwegii, myślę, prawie wszystkie najgłośniejsze atrakcje turystyczne oprócz Lofotów ( czego bardzo żałuję ) i Przylądka Północnego, który jest tylko dla tych którzy muszą ( to moja opinia )

Link to comment
Share on other sites

No to liznąłeś tematu. Super. 

Byliśmy w 2005 roku, w celach innych niż turystyczne ;)

Będąc tam czułem jakiś dziwny spokój. Wróciłem pojawił się niedosyt(nie zobaczyłem za wiele) , zwłaszcza po kilku latach :)

Miał być wielki powrót, podróż sentymentalna, ale nie doszło do realizacji. Już był plan, żeby w tym roku pojechać i w poprzednich chyba też. Zauważyłem jednak, że z roku na rok staję się bardziej ciepłolubny, a zazwczaj było na odwrót.

Czyżby SKS? (StarośćKu*waStrość)

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

W dniu 12.01.2021 o 21:14, Wicher napisał:

 

Będąc tam czułem jakiś dziwny spokój. Wróciłem pojawił się niedosyt(nie zobaczyłem za wiele) , zwłaszcza po kilku latach :)

 

 

 

 

 

 

 Tak, tam rzeczywiście można poczuć się w jakimś sensie wolnym. Niedosyt pozostaje ( przynajmniej u nas ) i chętnie wróciłoby się tam jeszcze raz.

Życzę wielkiego motocyklowego powrotu 😊

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dołączę się do tematu: Planuję Wyjazd na Bornholm, ale rejsem z Kołobrzegu. Wiem, że zabierają oprócz rowerów, motocykle. Jeśli będzie możliwość podróżowania (pandemia itd.) planuję potem popłynąć do Malmo, i Mostem do Kopenhagi i powrót lądem. Ktoś miał jakieś doświadczenia ze Szwecją i Danią na własną rękę?

Chodzi mi o noclegi, także namiotowe, jakieś pensjonaty itd.

Link to comment
Share on other sites

"Allemansrätten czyli Prawo Wszystkich Ludzi to wyraz skandynawskiego podejścia do życia i otaczającej nas natury. Zgodnie z nim człowiek jest integralną częścią przyrody a stworzona przez niego cywilizacja ma z nią koegzystować a nie konkurować. Allemansrätten gwarantuje każdemu człowiekowi możliwość niezakłóconego kontaktu z przyrodą na terenie Szwecji, Norwegii i Finlandii. Dzięki niemu, każdy może pływać w rzekach i jeziorach, chodzić po górach, odpoczywać w lasach i na łąkach, zbierać grzyby, jagody i inne rośliny. Nikt mu nie zagrodzi dostępu do stoku lub brzegu jeziora wg. zasady “bo moje”…"

By ALEKSANDER LIPOWSKI

Co to za dziwne zwyczaje, żeby tak nikt, nikogo, kosą nie pogonił ze SWOJEJ MIEDZY!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Doświadczeń namiotowych nie mam. Spaliśmy zawsze na kempingach ale w domkach ( hytte ). Ceny szwedzkie i norweskie zbliżone. Za domek 2 os. ok. 300-350 koron a za 4 os. ok. 350-400

Jeżeli pojedziesz sam, to namiot najtańszy. Jeżeli pojedziesz z kimś, cena dzielona przez ilość osób już nie jest zaporowa a komfort bardzo wysoki ( w cenie ogrzewanie, w pełni wyposażony mały aneks kuchenny i wygodne wyra ) Ponadto nie taszczysz ze sobą namiotu i innych dupereli 😊

Link to comment
Share on other sites

Skandynawia ... i te fjordy jedzące z ręki ... ;) . Kurna zastanawia mnie czy w ogóle będzie można gdzieś jechać bez glejtu o szczepieniu ??? . Niestety w-g wyliczeń nawet na takiego lamusa jak ja to dopiero kolejka przyjdzie ( bez zakłóceń ) może na jesień (Q-wa ,życia chyba ) . Zostaje jeszcze Zanzibar ,ale troszkę lipa motorkiem :( .

Link to comment
Share on other sites

Ta zaświeci ;) , na tą Skandynawię to najprędzej tak 

https://photos.app.goo.gl/MZDN1HaTmzMZbyqb9

nawet kierunek mi się zgadza ,a i słońce jest ,choć zachodzi :( , ale jak piszesz trzeba wierzyć że znowu wzejdzie .

Fakt w Polsce mamy drogi ,nawet jedna nazywa się "100 zakrętów " ,a po Alpach zawsze muszę luz na główce ramy zlikwidować .

Jednak wiosna idzie i plana trza mieć .Stąd w tym roku u mnie mała zmiana i chcę w maju (jak pogoda dopisze) pojechać w kierunku Skandynawii (żeby nie dostać op... za off) ,a konkretnie nad Zalew szczeciński ,z gumakiem i motorem ( wprawdzie zaburtowym ale ... ) i jest taka możliwość wyprawy na trasie Zalew - Rzeka Dźwina do Dziwnowa - morzem do Świnoujścia - i z powrotem na Zalew . Parę setek km jest , w jeden dzień się nie da ,tak że podróż jak się patrzy . A co wyjdzie ??? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.