Jump to content
Forum Śląskich Motocyklistów

Recommended Posts

Stena Line organizuje też w sezonie motocyklowym "Motocyklowy Potop". Nie wiem jak będzie w tym roku, ale jak ktoś chce liznąć Szwecji, to może być to fajna opcja. 

Był rejs promem w promocyjnej cenie, 1 lub dwa noclegi(kamping) do wyboru, jakieś wybrane trasy do objechania, nie wiem czy w skład wchodziły posiłki. 

Znajomy był i podobało mu się. Cena rzekomo też korzystna. 

Trzeba by to porównać z tym co oferuje Stefan. 

Dwa razy korzystałem z programu Stena Line '' Szwecja na motocyklu '' https://www.stenaline.pl/do-szwecji/rejsy-turystyczne/szwecja-na-motocyklu'  . Było to bardzo korzystne zwłaszcza dla wybierających się do Norwegii, ponieważ ( zgodnie z regulaminem ) trzeba było zmieścić się w 14 dniach. Od zeszłego sezonu okres ten skrócono ( nie wiadomo dlaczego ) do 10 dni.

Może przewoźnik nie widział w tym interesu, diabli wiedzą. 

A gdzie włóczyłeś się po skandynawii?? 

Teraz dojrzałem, że twój link, to oferta dla samodzielnie realizujących wyjazdy do skandynawii. 

Nie wiem jak to wypada cenowo w stosunku do Motocyklowego Potopu,gdzie jest jakis z gory ustalony program. 

To była dwa razy Norwegia a Szwecja oczywiście tranzytowo. W Norwegii, myślę, prawie wszystkie najgłośniejsze atrakcje turystyczne oprócz Lofotów ( czego bardzo żałuję ) i Przylądka Północnego, który jest tylko dla tych którzy muszą ( to moja opinia )

No to liznąłeś tematu. Super. 

Byliśmy w 2005 roku, w celach innych niż turystyczne ;)

Będąc tam czułem jakiś dziwny spokój. Wróciłem pojawił się niedosyt(nie zobaczyłem za wiele) , zwłaszcza po kilku latach :)

Miał być wielki powrót, podróż sentymentalna, ale nie doszło do realizacji. Już był plan, żeby w tym roku pojechać i w poprzednich chyba też. Zauważyłem jednak, że z roku na rok staję się bardziej ciepłolubny, a zazwczaj było na odwrót.

Czyżby SKS? (StarośćKu*waStrość)

W dniu 12.01.2021 o 21:14, Wicher napisał:

Będąc tam czułem jakiś dziwny spokój. Wróciłem pojawił się niedosyt(nie zobaczyłem za wiele) , zwłaszcza po kilku latach :)

Tak, tam rzeczywiście można poczuć się w jakimś sensie wolnym. Niedosyt pozostaje ( przynajmniej u nas ) i chętnie wróciłoby się tam jeszcze raz.

Życzę wielkiego motocyklowego powrotu 😊

Dołączę się do tematu: Planuję Wyjazd na Bornholm, ale rejsem z Kołobrzegu. Wiem, że zabierają oprócz rowerów, motocykle. Jeśli będzie możliwość podróżowania (pandemia itd.) planuję potem popłynąć do Malmo, i Mostem do Kopenhagi i powrót lądem. Ktoś miał jakieś doświadczenia ze Szwecją i Danią na własną rękę?

Chodzi mi o noclegi, także namiotowe, jakieś pensjonaty itd.