Jump to content
Forum Śląskich Motocyklistów

piszę scenariusz fabularny i potrzebuję porady fachowców!

Recommended Posts

Kochani,

Potrzebuje sprytnego rozwiązania scenariuszowego, otóż czy znacie jakiś oryginalny (albo jakikolwiek)  sposób na popsucie motocykla,  aby właściciel pojazdu nie zorientował się, że jest usterka i w miarę nabrania prędkości motocykl się zepsuł - celem jest spowodowanie wypadku.

Myślimy o skuterze lub motorze ale nie jakimś wypasionym/wyścigowym.

Potrzebuje tego do scenariusza krótkiego filmu fabularnego o zemście. 

Będę wdzięczna za  wszelkie pomysły!

pozdrawiam, Ola

Jestem tu nowy ale nie mogłem się powstrzymać. Mam świetny scenariusz na kryminał:

Kobieta w ramach zemsty na partnerze, szuka na forum internetowym sposobu aby upozorować wypadek związany z jego motocyklem. Wszystko to robi pod przykrywką pisania scenariusza i szukania pomysłów. Niestety prawda wychodzi na jaw gdy ktoś powiązał prawdziwe wydarzenia z wpisem na forum. 

Taki żarcik. Niestety merytorycznie nie pomogę. 

• Like 1

Jedyne co mi przychodzi do głowy to specjalne poluzowanie napięcia łańcucha tak że by przy większych prędkościach miotało nim jak szmatą co doprowadza do jego zerwania i zablokowania tylnego koła co momentalnie wywraca motocykl a motocyklistę wrzuca pod koła czterdziesto tonowej ciężarówki.

Żeby nie zostawić głupiego poprzedniego komentarza, opiszę coś co czytałem kiedyś w jednej z powieści Toma Clancy. Opisywał jak przygotowano zamach na kogoś ważnego (wymyślona historia). Specjalnie uszkodzono światła stop. W efekcie gdy konwój nabrał prędkości i musiał zahamować, samochody wpadły na ich tył bo nie zdążyły się zatrzymać - nie zauważyły hamowania. Może użyć tego pomysłu? 

W dniu 4.11.2020 o 16:12, kucober napisał:

Jestem tu nowy ale nie mogłem się powstrzymać. Mam świetny scenariusz na kryminał:

Kobieta w ramach zemsty na partnerze, szuka na forum internetowym sposobu aby upozorować wypadek związany z jego motocyklem. Wszystko to robi pod przykrywką pisania scenariusza i szukania pomysłów. Niestety prawda wychodzi na jaw gdy ktoś powiązał prawdziwe wydarzenia z wpisem na forum. 

Taki żarcik. Niestety merytorycznie nie pomogę. 

Również i mnie wpadł do głowy taki żarcik, gdy czytałem post założycielki tematu.

A czy aktor, ma wykupioną, dobrą polisę na życie?

• Haha 2

Coś tu "trąca myszką" z tym scenariuszem. W scenariuszu można napisać cokolwiek a za sam "efekt" odpowiedzialne są inne osoby. Raczej ten "scenariusz" to ja ciemno widzę ;)

A może chce temu "Onemu" nogi połamać i później się nie "opiekować" jak w filmie Misery ? 🤔

W dniu 3.11.2020 o 16:30, olles napisał:

Potrzebuje sprytnego rozwiązania scenariuszowego, otóż czy znacie jakiś oryginalny (albo jakikolwiek)  sposób na popsucie motocykla,  aby właściciel pojazdu nie zorientował się, że jest usterka i w miarę nabrania prędkości motocykl się zepsuł - celem jest spowodowanie wypadku.

Naciągane w stylu Papryka Vege.

Ale jak bardzo się uparłaś, że to musi być motocykl, to proponuje stary dobry numer (klisze holywoodzką) z nacięciem przewodów paliwowych w miejscach niewidocznych.

Prędkosci nabierze bez usterki, ale w końcu się nie zatrzyma i pyk! drzewo, ciężarówka lub kartony (w zależności od budżetu)

21 godzin temu, Klamra napisał:

jezuuuuu..... chodziło mi o przewody hamulcowe! Ooooooo  🤪

No i jedź tu z takim na wyprawę.

Co noc, trzeba by pilnować przewodów hamulcowych 🙏👐 

(Co by nie zagrać głównej roli w Twoim filmie 😁)