Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

piszę scenariusz fabularny i potrzebuję porady fachowców!


olles

Rekomendowane odpowiedzi

Kochani,

Potrzebuje sprytnego rozwiązania scenariuszowego, otóż czy znacie jakiś oryginalny (albo jakikolwiek)  sposób na popsucie motocykla,  aby właściciel pojazdu nie zorientował się, że jest usterka i w miarę nabrania prędkości motocykl się zepsuł - celem jest spowodowanie wypadku.

Myślimy o skuterze lub motorze ale nie jakimś wypasionym/wyścigowym.

Potrzebuje tego do scenariusza krótkiego filmu fabularnego o zemście. 

 

Będę wdzięczna za  wszelkie pomysły!

pozdrawiam, Ola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tu nowy ale nie mogłem się powstrzymać. Mam świetny scenariusz na kryminał:

Kobieta w ramach zemsty na partnerze, szuka na forum internetowym sposobu aby upozorować wypadek związany z jego motocyklem. Wszystko to robi pod przykrywką pisania scenariusza i szukania pomysłów. Niestety prawda wychodzi na jaw gdy ktoś powiązał prawdziwe wydarzenia z wpisem na forum. 

Taki żarcik. Niestety merytorycznie nie pomogę. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mi przychodzi do głowy to specjalne poluzowanie napięcia łańcucha tak że by przy większych prędkościach miotało nim jak szmatą co doprowadza do jego zerwania i zablokowania tylnego koła co momentalnie wywraca motocykl a motocyklistę wrzuca pod koła czterdziesto tonowej ciężarówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zostawić głupiego poprzedniego komentarza, opiszę coś co czytałem kiedyś w jednej z powieści Toma Clancy. Opisywał jak przygotowano zamach na kogoś ważnego (wymyślona historia). Specjalnie uszkodzono światła stop. W efekcie gdy konwój nabrał prędkości i musiał zahamować, samochody wpadły na ich tył bo nie zdążyły się zatrzymać - nie zauważyły hamowania. Może użyć tego pomysłu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.11.2020 o 16:12, kucober napisał:

Jestem tu nowy ale nie mogłem się powstrzymać. Mam świetny scenariusz na kryminał:

Kobieta w ramach zemsty na partnerze, szuka na forum internetowym sposobu aby upozorować wypadek związany z jego motocyklem. Wszystko to robi pod przykrywką pisania scenariusza i szukania pomysłów. Niestety prawda wychodzi na jaw gdy ktoś powiązał prawdziwe wydarzenia z wpisem na forum. 

Taki żarcik. Niestety merytorycznie nie pomogę. 

Również i mnie wpadł do głowy taki żarcik, gdy czytałem post założycielki tematu.

A czy aktor, ma wykupioną, dobrą polisę na życie?

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.11.2020 o 16:30, olles napisał:

Potrzebuje sprytnego rozwiązania scenariuszowego, otóż czy znacie jakiś oryginalny (albo jakikolwiek)  sposób na popsucie motocykla,  aby właściciel pojazdu nie zorientował się, że jest usterka i w miarę nabrania prędkości motocykl się zepsuł - celem jest spowodowanie wypadku.

Naciągane w stylu Papryka Vege.

Ale jak bardzo się uparłaś, że to musi być motocykl, to proponuje stary dobry numer (klisze holywoodzką) z nacięciem przewodów paliwowych w miejscach niewidocznych.

Prędkosci nabierze bez usterki, ale w końcu się nie zatrzyma i pyk! drzewo, ciężarówka lub kartony (w zależności od budżetu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.