Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Victory


kolba

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, MikiZ75 napisał:

Adam powiedział, że "Vision jest niesprzedajny"

może dla tego że już go nie produkują i ludziska się boją o części,Ciekawe ile tego wypuścili na rynek .Sprawdzałem amerykańskie aukcje i  są 2 ale do remontu .Ja i tak poluje na ten gdzie tylne kufry są z tyłu połączone tak 08 bo nowsze z tego co widzę mają osobno jest jeden za Lesznem za 35k ,ale niemam teraz czasu jechać 300 km i jeszcze odbić się jak ostatnio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, kolba napisał:

... poluje na ten gdzie tylne kufry są z tyłu połączone ..., ...bo nowsze z tego co widzę mają osobno...

Wydaj mi się, że masz na myśli Victory Vison Tour vs Victory Cross Country Tour.

Bo wydaj mi się, że Vision nie przechodził żadnego liftingu - chyba, że masz coś innego na myśli  z tymi kuframi.

A co do Śmigla to jest w moim rejonie działania ale na dzień dzisiejszy sporadycznie jeżdżę po klientach stąd nie wiem czy będę tam w najbliższym czasie. Jeśli bym był to chętnie sam z ciekawości obejrzę i dam Ci znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie dostałem kosztorys sprowadzenia Victory 

Przybliżone koszty importu:

KOSZTY USA:
- opłata aukcyjna około 550$ (dotyczy tylko i wyłącznie zakupu pojazdu na licytacji - pobierana przez dom aukcyjny automatycznie zaraz po zakupie i doliczana do faktury zakupu pojazdu)
- parking 150$ (opłata za postój pojazdu na terenie domu aukcyjnego do momentu jego odbioru)
- transport motocykla po terenie Usa około 300$
- opłata dealerska 250$ (obsługa dealera w Usa, zakup, transport, odprawa w Usa, załadunek, dokumenty itp.)
- wysyłka motocykla w kontenerze 400$
- wysyłka dokumentów i przelewy po USA- 70$
------------------------------------------
Razem kosztów w USA około: 1720$ x3,8zł = ok 6,500 PLN
------------------------------------------


KOSZTY EUROPA)Niemcy-Polska):
- opłaty portowe około 250E(1100PLN)
- podatki (cło, Vat) około 4tysPLN
- transport do PL- około 150E(600PLN)
- tłumaczenia dokumentów(angielski+niemiecki) 300PLN (BRUTTO)
- nasza prowizja 3075 PLN (BRUTTO)
-----------------------------------------
Razem kosztów w Polsce około: 9tys PLN
-----------------------------------------

WSZYSTKIE KOSZTY IMPORTU POJAZDU OKOŁO: USA 6,5tys PLN + EUROPA 9tys PLN = około 15,5tys PLN + wartość zakupu pojazdu na licytacji w USA

(!!! każdy klient dostaje od nas dostęp do licytacji na żywo on-line/widzi przebieg zakupu pojazdu na aukcji !!!)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Procedura importu w skrócie:

1. Przed przystąpieniem do licytacji lub zakupem pojazdu z salonu od dealera, podpisujemy z klientem Umowę.

2. Po jej podpisaniu klient zobligowany jest do wpłaty depozytu (w celu zabezpieczenia transakcji) w kwocie 3075 PLN (BRUTTO). Po odnotowaniu na koncie wpłaty od klienta, przystępujemy do zakupu (licytacji). W przypadku rezygnacji z zakupu przed dokonaniem transakcji (lub nie wygraniu licytacji), wpłacony depozyt jest zwracany klientowi w ciągu dwóch dni roboczych.

3. Płatności za pojazd + koszty w USA, klient dokonuje zaraz po jego zakupie .

4. Koszty w Europie(Niemcy-Polska) klient pokrywa po odprawie celnej pojazdu.

5 Klient otrzymuję zdjęcia zakupionego pojazdu, przed załadunkiem do kontenera w USA oraz po wyładowaniu z kontenera w Niemczech

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błękitny ładny, ale przy obecnym kursie $ to trzeba nisko wylicytować aby się cała "przygoda" opłaciła a i tak do końca nie masz pewności co przyjdzie. Trzeba więc polować na rodzimym rynku.

Na tą chwilę nie mam jeszcze takiego dylematu ale może w przyszłym sezonie zacznę się tym intensywnie interesować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.