Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Tarcze hamulcowe - które marki brać pod uwagę? ( + prośba o pomoc w identyfikacji zużytych)


dobry ziomek

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam dobrych, wytrzymałych (i ładnych, choć to rzecz względna) tarcz na przód CBR F4, ze złotym akcentem.

Które marki brać pod uwagę?

 

Optymalnie byłoby znaleźć obecne, ale nie widzę żadnych oznaczeń oprócz informacji o minimalnej grubości. Macie pomysły co to może być ?20200615_131739.thumb.jpg.cefd78c15546cccf1c94fb1dd5146357.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego na twoim zdjęciu, "jak byk" widać informacje o minimalnej grubości tarczy, kwalifikującej ją do wymiany. Jest ona wybita na piaście tarczy.
Chyba jednym z najlepszych zamienników w kwestii jakość/cena, jest hiszpańska firma NG.
Używałem takich tarcz w dwóch motocyklach. Są zarówno z piastą czarną, jak i złotą. Bardzo dobra jakość i trwałość.
Drugim bardzo popularnym producentem jest chyba EBC. Również stosunek jakość/cena jest naprawdę w porządku.
LUCAS/TRW sa chyba nieco droższe.
Jest też firma YUTAKA i nie wiem czy ona nie montuje swoich tarcz w obecnie produkowanych hondach, jako pierwszy montaż.

20200615_131739.jpg.1a028dd3109d8b33ed371f8ee11567c7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak jest. Tarcza nigdy nie była przetaczana, wiec wygląda nie za ciekawie. Jako że klocki długo wytrzymują a na kierownicy nie ma bicia (ale amor.skrętu), nie myślałem o tym.
Minimalna grubość wskazana na tarczy 3.5 mm. Tarcza w zależności od punktu ma 3.5 do 3.8mm toteż pozostało znaleźć ładnie komponujące się.

Czasu do końca sezonu nie zostało wiele. Dzięki za wsparcie.
Skupiłem się na Brembo, TRW Lucas, EBC, Sunstar, Yutaka jako pewniakach jakościowych.

Jak na tle obecnych prezentuje się : ARASHI ?
Obecne wyglądają na ich DBS008M, ale nie zgadzają mi się cena do przejechanych kilometrów (oraz różnica w kolorze / u mnie brak oznaczeń / informacja o min grubości mam nabitą, nie nadrukowaną)
. Na ali u oficjalnego po 750zł komplet przód+tył : https://www.aliexpress.com/i/32851138874.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, dobry ziomek napisał:

Tarcza nigdy nie była przetaczana

Motocyklowych tarcz hamulcowych nie przetacza się, chyba że ktoś ma zapędy masochistyczne.

Nie znam firmy Arashi. Zazwyczaj inwestuję w pewne i sprawdzone produkty, zwłaszcza jeżeli chodzi o hamulce.

Mogę nie mieć pełnej mocy, ale heble muszę mieć zawsze na tip top, dlatego polecam coś sprawdzonego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.