Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Przerobienie skrzyni biegów


Edi996

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Jak w tytule chodzi o przerobienie skrzyni biegów. Może zacznę od początku. Miałem wypadek na Moto i straciłem lewą nogę. Cały czas się rehabilituje, ale ilekroć przejeżdża koło mnie jednoślad to serducho bije mocniej. Na pewno nie prędko do tego dojdzie chociażby ze względu na to że stawanie na nogi bez nogi jest bardzo kosztowne. Ale jestem pewny, że kiedyś jeszcze siądę na moto. Wszyscy wiemy za co odpowiada lewa noga, więc zbierając informacje chciałem zapytać, czy bardzo problematyczne jest przełożenie dźwigni zmiany biegów albo obok hamulca z prawej strony albo np. W okolice manetki tak żebym mógł jeździć?? Wiem, że automat załatwił by sprawę ale jest ich bardzo mało na rynku a poza tym to nie to samo. Będę wdzięczny za wszelkie informacje i spostrzeżenia a jeśli ktoś już robił coś takiego i może podać mniej więcej koszt takiej modyfikacji będę bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, grzesiek_73 napisał:

już czasem jeździ na moto (twardziel :))

A jak rozwiązał właśnie kwestię zmiany biegów?? Radzi sobie protezą?? Ja mam problem z tym że poza amputacją mam jeszcze mega problemy z kolanem... walczę aktualnie o każdy milimetr zgięcia ale narazie nawet nie mam 90 stopni więc nawet nógi na stopce nie położę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Edi996 napisał:

A jak rozwiązał właśnie kwestię zmiany biegów?? Radzi sobie protezą??

Dokładnie tak.

Jakoś sobie radzi protezą.

W prawdzie proteza, jest jeszcze mocno niedoskonała, ale powolutku się przymierzał, próbował i teraz zabiera na przejażdżkę synka :)

43 minuty temu, Edi996 napisał:

mam jeszcze mega problemy z kolanem... walczę aktualnie o każdy milimetr zgięcia ale narazie nawet nie mam 90 stopni więc nawet nógi na stopce nie położę...

Myślę, że z Twoim kolanem, jakiś skuter z automatem, byłby jakimś rozwiązaniem.

Tak czy owak, nie śpiesz się.

Rehabilitacja jest ważniejsza, od przejażdżek na moto.

A tak w ogóle, to jak na pomysł powrotu na motocykl, zapatruje się rodzina?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Edi996 napisał:

Żona

To Twój zdrowy rozsądek :)

2 minuty temu, Edi996 napisał:

Zastanawiałem się nad jakimś megaskuterem ale żaden jakoś mi się nie podoba...

Czasem tak bywa,że "jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma"

Będąc w szczycie lata na Bałkanach, widziałem różnych motocyklistów.

Jedni ubrani w goretexy, inni w klapkach - japonkach (temperatura 42 w cieniu)

Ale najbardziej podobała mi się parka, młodych ludzi na skuterze, ładnie ubrani w letnie ciuszki, otwarte kaski.

Było im przyjemnie, a o to właśnie chodzi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w tytule chodzi o przerobienie skrzyni biegów. Cześć na pewno są jakieś rozwiązania przecież stare motocykle miały biegi zmieniane ręcznie ,a w czeskiej motorynce biegi były w manetce .Sama zmiana biegów w chopperze to nie problem wystarczy długa wajcha chodzi tylko o sprzęgło .Powodzenia na pewno się jakiś fachman znajdzie

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.