Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Szybka Chorwacja...


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Miało być w "Niedzielnej Rundce Po Okolicy", ale to by była lekka przesada ;) 
Kółka muszą się kręcić, Barbara nie ma chwili wytchnienia 7000km sezonu 2020 już za nami.
Miała być Słowenia, ale zamknięta. Później Ściana Wschodnia i Litwa, ale jakoś nie było entuzjazmu i wielkich chęci. Zdecydowaliśmy się na przełęcze alpejskie, ale znajomy kontakt meldował o fatalnej pogodzie....
Padło więc na szybką Chorwację, bo i widoki fajne, pogoda zazwyczaj dopisuje, opony też można podocierać i jest możliwość doładowania się witaminą D ;) 
Harmonogram wycieczki jak zwykle napięty, czasu mało, a miejsc do zobaczenia dużo... Strat w ludziach nie odnotowano, natomiast straty sprzętowe, to tylko nadpalony kufer boczny, ale jak zwykle Bałkany bez przygód, to Bałkany niezaliczone? 7 dni, 7 żyć, 3100km. Odwiedziliśmy Zagrzeb, Hum, czyli najmniejsze miasto świata, Pula, Rijeka, punkt widokowy Zavratnica-Jablanac, Zadar, Trogir, Split, Makarska, wjechaliśmy na Sveti Jure(1762m), Modro Jezero, Crvene Jezero, Knin, Plitvicke Jezera, Petrova Gora.
Facebook: https://www.facebook.com/pg/Wicherki-Team-1950705531863822/photos/?tab=album&album_id=2859821140952252
Google: https://photos.app.goo.gl/SY8ufr6F12vBE1sX9

spacer.png

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie przynajmniej na foty popatrzeć. U mnie na razie wszystkie plany wzięły w łeb albo przez pandemię albo przez pogodę. Rozważałem w ostateczności też wyjazd do Chorwacji. Jak tam z tłumami na wybrzeżu i z miejscami noclegowymi? Jest dużo drożej z powodu koronaświrusa? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi z powodu niezrealizowanych planów :( 

Co do Chorwacji, to ludzi mało, ceny bez zmian, czyli nie dla białego człowieka :D 
Z noclegami nie było problemu. Wszystko rezerwowane z drogi.
Nie było żadnych problemów, koronaświrusa praktycznie tam nie widać....no i na drogach mały ruch.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wielu forach i grupach fb pisza ze albo tak samo albo taniej bo musza zachęcić potencjalnego klienta żeby dokonał zakupu u niego a nie konkurencji bo i tak sa stratni więc nikt na logikę cen nie będzie dźwigał. 

 

Musieli by to zrobić solidarnie wszyscy a tak zgranyi solidarny to chyba żaden naród nie jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Gacek86 napisał:

Na wielu forach i grupach fb pisza ze albo tak samo albo taniej bo musza zachęcić potencjalnego klienta żeby dokonał zakupu u niego a nie konkurencji bo i tak sa stratni więc nikt na logikę cen nie będzie dźwigał. 

 

Musieli by to zrobić solidarnie wszyscy a tak zgranyi solidarny to chyba żaden naród nie jest ?

Nie interesowałem się tym co pisano na fb czy forach. Opieram się i opiniuję na podstawie tego, czego sam doświadczyłem/przeżyłem. Mając doświadczenia z większością krajów bałkańskich, mogę śmiało stwierdzić, że dla mnie(podkreślam "dla mnie"), Chorwacja jest krajem drogim, który pomimo nocowania w pokojach typu "budżet", skutecznie drenuje moją kieszeń ;)

55 minut temu, victoryMP napisał:

Piekna wycieczka.

Tylko pozazdroscic.

Dziękuję.
Jeżeli to taka zdrowa/pozytywna zadrość to nie mam nic przeciwko ;) 
Tobie również życzę pięknych wycieczek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wicher a jo w zeszlym roku byl co prawda nie na moto i uwazom ze nie jest drogo. Wydolech tyla samo kasy co jadac nad polskie morze. A najdrozsze sa autostrady i paliwo wiec jakby ten wydatek odpod to na 2 tyg w chorwacji wydom tyla vo w tydzien nad polskim morzem ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, lb2635 napisał:

Czy w deklaracji wjazdowej do Chorwacji (online lub na granicy), trzeba podać konkretnie miejsce pobytu, np. hotel, kamping itp?

Albo wystarczy podać ogólnie np. region, miasto itp?

Pozdrawiam

Na granicy, oprócz standardowej kontroli, pytali tylko o cel podróży. Podaliśmy mniej więcej przebieg trasy i to wszystko. Pan pogranicznik poprosił dodatkowo o nr. telefonu i dzida ;)

Żadnych innych dodatkowych procedur nie stwierdziliśmy, żadnych pytań o noclegi, miejsca pobytu itp. brak :)

1 minutę temu, Gacek86 napisał:

Wicher a jo w zeszlym roku byl co prawda nie na moto i uwazom ze nie jest drogo. Wydolech tyla samo kasy co jadac nad polskie morze. A najdrozsze sa autostrady i paliwo wiec jakby ten wydatek odpod to na 2 tyg w chorwacji wydom tyla vo w tydzien nad polskim morzem ?

 

Masz prawo mieć swoje zdanie, a ja mam prawo nie zgadzać się z nim :)

Cieszę się z twojej zaradności i przedsiębiorczości :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lb2635 napisał:

Dziwne że nie chcieli tej deklaracji: https://entercroatia.mup.hr/

Ponoć jest obowiązkowa. Czyżby już zrezygnowali?

Pozdrawiam

Nie mam pojęcia. 

Jednak jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości, to szybki telefon do MSZ powinien rozwiać wszystkie twoje wątpliwości. 

Wydaje mi się, że w obecnej sytuacji, to najbardziej wiarygodne źródło informacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.