Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Kawasaki ZX6R 636 03-04 r


Mike Tyson

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć jestem nowym forumowiczem , zakupiłem jak wyżej w tytule  z rocznika 2003 , mam kilka pytań odniśnie wymian zaraz wypukntuje oco chodzi więc :

1. Czy warto kupić narzędzia do wymiany napędu (czy lepiej dać komuś bo niewiele to kosztuje dając własny materiał) mozecie tez napisac ile mniej wiecej biorą za samą wymiane 

2. Teraz gdzie najlepiej kupować napęd aby było tanio i w dobrej jakości ? możecie odrazu podać rodzaj (konretny model zestawu i gdzie)

3. Jakie opony Dobre i wiadomo jak najtaniej po co przepłacać tez mozecie podać gdzie i jakie 

4. Gdzie w okolicy wymieniają oponki i jakie są koszta przy okazji mniej więcej bo wiadomo ze to się różni od zakładu ale mniej więcej   jestem z okolic Rybnika 

5. Gdzie można zrobić regulację silnika w okolicy i mniej wiecej ile to kosztuje 

Wszystkie te pytania są z tąd poniewaz nie jezdzilem kilka lat wogole wypadłem z tematu  co gdzie i jak 

a i jeszcze jedno jak na co najlepiej zwracać uwagę , nad czym mniej nad czym bardziej się spuszczać wiecie oco chodzi 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Mike Tyson napisał:

nad czym mniej nad czym bardziej się spuszczać wiecie oco chodzi 

Yyyyyyyy.......:blush: 

Bym Ci napisał, ale się wstydzę :rolleyes:

Jedno musisz wiedzieć, że ciężko jest znaleźć "Szybko,Tanio,Solidnie" 

Jak lubisz dłubać, to kupuj narzędzia i sobie rób (wtedy będziesz wiedział co wymieniłeś), a jak nie lubisz dłubać, to lepiej dać komuś zarobić.

Opony zmieniałem w linku poniżej i wszystko poszło elegancko, ale było to jakieś 3 lata temu i nie pamiętam jaki był koszt wymiany, bo kupowałem opony wraz z montażem.

https://g.page/rybka-auto-detailing?share

Co do regulacji, to jest tu nasz forumowy kolega (jak dotąd wszyscy zadowoleni)

http://www.7motors.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takim narzędziem to rower można sobie robić. Jak nie masz doświadczenia z mechaniką to lepiej oddaj sprzęt do kogoś kto się na tym zna i ma do tego odpowiednie narzędzia. Żeby zakuć najmocniejsze łańcuchy musiałem wzmocnić zakuwarkę DID-a bo nie dało się uzyskać wymaganego wymiaru pina. Dużo instrukcji znajdziesz na you tube. Wystarczy wpisać co chcesz zrobić i model motocykla. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony się dobiera do stylu jazdy i oczekiwań - napisz jak jeździsz.

Gumy możesz wziąć choćby z allegro np od gościa: skyseba

Kilka razy brałem od niego gumy - raz używka, ale jak nowa, i dwa razy nowe, ale trzyletnie. Prawie połowa ceny. Założyć możesz w prawie każdej wulkanizacji. Teraz mają po sezonie, więc problemu nie powinno być. Wystarczy zadzwonić/podjechać i się spytać. Najlepiej jak wykręcisz koła i luzem im dasz; oszczędzisz na koszcie demontażu i skręcenia w całość.

Co do skuwacza do łańcucha. Jak nigdy tego nie robiłeś, to lepiej daj komuś te 50zł i niech ci to zrobi (pół godziny maks.). Ja kupiłem sobie zestaw do zakuwania z allegro za bodajże 100zł i walczyłem z tym ze dwie godziny, ale nigdy tego nie robiłem i zrobiłem sobie kuku, bo za bardzo skróciłem łańcuch i musiałem go przedłużać o dwa ogniwa. Po operacji jest też stres czy wszystko wytrzyma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.