Jump to content

Rasowe enduro na początek

Recommended Posts

Cześć! Nigdy nie jeździłem motorami i chciałbym teraz kupić jakieś enduro. Mam 177 cm wzrostu, waże 64 kg i mam 16 lat. Co polecalibyście na początek? Myślałem o ktmie exc 150 lub husqvarnie te150i ale każdy mi mówi że za mocny i „się na nim zabije.” Co sądzicie?

Ale prawdę mówiąc, na początek - jak nigdy niczym motocyklopodobnym nie jeździłeś - może dobrze byłoby rozważyć 80ccm.

Trochę słabszy, lżejszy i będziesz się trochę pewniej czuł.

Ja jestem zdania, że dobrze jest jeździć czymś, nad czym jesteś w stanie zapanować i czego nie będziesz się bał.

Tak będziesz doskonalił technikę, bo im słabszy pojazd, tym więcej wybaczy błędów, które pewnie popełnisz.

A taką 80tką też można pojeździć (widziałem na YT;))

2 godziny temu, victoryMP napisał:

wszyscy mielismy 16 lat,i majac taki wiek zawsze mówiłem ze jestem odpowiedzialny.

a ja już nie pamiętam, co wtedy mówiłem :(

W dniu 14.05.2020 o 22:42, krupsk1 napisał:

Odnośnie tej 80 to wydaje mi się troche mała i chyba wolałbym coś większego 

Tak, jest trochę mała

Ale kierowcy F1, zaczynają od gokartów - też są trochę małe.

Różnica między 80 a 125 jest niewielka, więc może kup to co będzie w miarę przyzwoitym stanie - pamiętaj że użytkowanie crossa jest dość drogie.

Jeśli nie miałeś do czynienia z motocyklami, to ruszania z miejsca, można się uczyć na "motorynce"

O to chodzi, aby sprzęt do nauki był lekki i o niewielkiej mocy, abyś się go nie bał.

Cześć,

Gdybym był na Twoim miejscu, to bym wybrał nowy pełnowymiarowy Alfarad 250 z Chin za 6,5tys.zl., który ma ogolnie pozytywną opinie wśród użytkowników. Moim zdaniem idealne  enduro na początek, a później możesz zdecydować czy idziesz dalej w ten temat czy jednak nie. KTMy i Husqvarny są lepsze, ale ogólnie droższe w utrzymaniu.