Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Lany Poniedziałek na motorze


marrek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, cześć albo siema jak ktoś woli

Jestem nowym członkiem grupy i na wstępie chciałem podzielić się z wami moimi przemyśleniami po zobaczeniu dzisiejszych wiadomości. Z racji, że pokazano nam aktualne powiedzenie "co wolno wojewodzie to nie Tobie smrodzie" (mam na myśli premiera i prezesa), mam powody przypuszczać, że sytuacja w kraju nie jest taka zła i ja również mogę poruszać się poza trasą do pracy, apteki lub sklepu. Oczywiście epidemie traktuję poważnie więc na co dzień nie narażam zdrowia i życia ludzi. Nie wydaje mi się, że jazda motorem może przyczynić się rozprzestrzenianiu wirusa, a odebrano nam tą możliwość. W związku z tym w najbliższy poniedziałek (13.04.2020) ruszam w trasę z kolegami z okolic Bytomia/Krapkowic/Opola w celach rekreacyjno-turystycznych. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszam, pozostałe informacje na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, marrek napisał:

mam powody przypuszczać, że sytuacja w kraju nie jest taka zła i

I bardzo dobrze przypuszczasz,

Ale zadaj sobie pytanie "DLACZEGO?"

Albo Ci podpowiem.

Dlatego, że zdecydowana większość stosuje się do pewnych zasad, które uchroniły lekarzy przed decyzjami, "kogo odłączyć od respiratora?".

Nasza służba zdrowia i tak ma sporo problemów.

 Mam Wielki Szacunek do ludzi niosącym pomoc innym.

Wszelkiego rodzaju ratowników: Medycznych, GOPR,TOPR,WOPR, Strażaków i całej niewymienionej reszty. 

Najczęściej bywa tak, że narażają własne życie, ratując ignorantów.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, grzesiek_73 napisał:

I bardzo dobrze przypuszczasz,

Ale zadaj sobie pytanie "DLACZEGO?"

Albo Ci podpowiem.

Dlatego, że zdecydowana większość stosuje się do pewnych zasad, które uchroniły lekarzy przed decyzjami, "kogo odłączyć od respiratora?".

Nasza służba zdrowia i tak ma sporo problemów.

 Mam Wielki Szacunek do ludzi niosącym pomoc innym.

Wszelkiego rodzaju ratowników: Medycznych, GOPR,TOPR,WOPR, Strażaków i całej niewymienionej reszty. 

Najczęściej bywa tak, że narażają własne życie, ratując ignorantów.

Witaj grzesiek_73,

Chciałem zaznaczyć, że sam mam ogromny szacunek do służby zdrowia i nikogo nie mam zamiaru narażać. Moja żona pracuje w szpitalu, codziennie naraża swoje zdrowie oraz całej naszej rodziny więc wiem jaki to ryzykowny zawód. Nie mniej jednak nie jest to powód, żeby zamknąć się w piwnicy czy chować w bunkrach. Chciałem tylko podkreślić, że osoby, które nakładają na nas obostrzenia sami ich nie przestrzegają, a nawet afiszują się z tym, że im wolno więcej niż przeciętnej osobie. 
Pozdrawiam i życzę spokojnych świąt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałbym wielkiego problemu, gdybyś wsiadł na moto sam, ewentualnie zabrałbyś jeszcze jednego kumpla na drugim moto i pojechalibyście sobie na "spacer"

wedle zaleceń (do dwóch osób), zgodnie z sumieniem i nie dając złego przykładu, aby uchronić Twoją żonę i po części całą rodzinę łącznie z Tobą.

A Ty nawołujesz do wycieczki zorganizowanej.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z Zakopanego, widziałem tylko tylko grupy po 2 moto, dużo solo, lub z plecakiem, ekip brak. Policja stoi na wjazdach do lasów, parków itd, jechałem zadupia i. Moja rada trzymajcie się dróg i tylko parkingów przy nich, nie dajcie się złapać na terenie zamkniętym i karanym przez sanepid. A na drodze to odmowa mandatu i po sprawie ale uczciwie przyznam że żaden patrol mnie się nie czepiał. Grupa też podlega pod sanepid, więc radzę 100m odstępu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ponownie, na początku chciałbym się trochę wytłumaczyć. Jestem pierwszy raz na jakimkolwiek forum, więc za jakieś błędy czy niedomówienia z góry przepraszam. Postanowiłem dotrzeć do grupy motocyklistów i wyrazić swój sprzeciw wobec tego jak nasza tak zwana władza daje przykład zachowania się w okresie pandemii. Moim celem nie było namawianie na zgrupowania masowe i narażanie się nawzajem na jakieś cholerstwo. Chciałem jedynie wyrazić swój sprzeciw, bunt na to co widzimy w ostatnich dniach. Logując się na wasze forum miałem ze sobą kilkanaście osób , które mnie popierało, na chwilę obecną zostałem sam. Mimo to jutro wyruszam, będzie to moja forma protestu.

Pozdrawiam wszystkich i życzę dużo zdrowia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udanej trasy chociaż osobiście siedzę na d...

A co do "miłościwie nam panujących" to trzeba odpowiednio głosować, bo przerażające jest to kto nami rządzi i co robią pod szyldem "prawdziwych patriotów" - ale niestety ludzie na nich głosują ???. No ale jak opozycja nie istnieje :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, marrek napisał:

Witam wszystkich ponownie, na początku chciałbym się trochę wytłumaczyć. Jestem pierwszy raz na jakimkolwiek forum, więc za jakieś błędy czy niedomówienia z góry przepraszam.

Proponuję zacząć jeszcze raz.

Teraz prawidłowo, od "powitalni" -napisać parę słów o sobie  (a nie zaczynać od polityki:rolleyes:)

Pozdrawiam i miłej, bezpiecznej wycieczki życzę (co by Cię nie zlało).:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta cisza ,która towarzyszy nam w miastach przez ostatnie tygodnie i co jakiś czas słychać wyjący od zmiany ,do zmiany biegu silnik jednośladu . W jednych budzi zazdrość ,w innych złość . Jeszcze inni widząc pędzącego motocyklistę mogą zapytać mamy dlaczego muszą siedzieć ,któryś tam tydzień w domu jak inni sobie jeżdżą ??? Będzie to to samo pytanie ,które zadaje sobie mnóstwo Polaków ,widząc wizyty pryncypałów ,bardzo potrzebne , w różnych miejscach , "dlaczego ONI mogą ,a ja ??? NIE . Wszystkie dyktatury miały i mają podobnie . Można jednak postąpić odpowiedzialnie ,właściwie (w tych czasach ) . Jak zawsze wybór należy do NAS . Też myślałem ,żeby wziąć ADVa i pobrusić po górkach za domem ,ale gdyby przytrafił się zonk i wzięli by mnie do szpitala ,a po kilku dniach okazało by się ,że w pracy tydzień temu ktoś mnie zaprądkował i JA przekazałem to dalej i teraz już cały szpital trzeba zamknąć ??? Sory ,że tak może protekcjonalnie to opisuję ,ale kto z nas nie chciał by żeby znormalniało ,a przez tysiące (w skali kraju ) takich małych ,niewinnych wyjazdów może się kilka skończyć jak opisałem ,a każdy dzień ,to okazja do nowej pokusy .Dosyć trucia  :) ,przyłączam się do Życzeń Świątecznych i do szybkiego ...LWG .

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

moim zdaniem jest to forum motocyklowe więc proszę o uszanowanie tego i nie prezentować swoich upodobań politycznych

natomiast jeżeli chodzi o wycieczki motocyklowe proponuję powstrzymać się tylko dla tego żeby się niepotrzebnie nie narażać na niebezpieczeństwo  w myśl zasady

strzeżonego Pan Bóg strzeże

Pozdrawiam i życzę zdrówka

miłośnik jednośladów

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Miłośnik jednośladów napisał:

Witam

moim zdaniem jest to forum motocyklowe więc proszę o uszanowanie tego i nie prezentować swoich upodobań politycznych

natomiast jeżeli chodzi o wycieczki motocyklowe proponuję powstrzymać się tylko dla tego żeby się niepotrzebnie nie narażać na niebezpieczeństwo  w myśl zasady

strzeżonego Pan Bóg strzeże

Pozdrawiam i życzę zdrówka

miłośnik jednośladów

tylko milosnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.04.2020 o 10:22, powolny napisał:

Ta cisza ,która towarzyszy nam w miastach przez ostatnie tygodnie i co jakiś czas słychać wyjący od zmiany ,do zmiany biegu silnik jednośladu . W jednych budzi zazdrość ,w innych złość . Jeszcze inni widząc pędzącego motocyklistę mogą zapytać mamy dlaczego muszą siedzieć ,któryś tam tydzień w domu jak inni sobie jeżdżą ??? Będzie to to samo pytanie ,które zadaje sobie mnóstwo Polaków ,widząc wizyty pryncypałów ,bardzo potrzebne , w różnych miejscach , "dlaczego ONI mogą ,a ja ??? NIE . Wszystkie dyktatury miały i mają podobnie . Można jednak postąpić odpowiedzialnie ,właściwie (w tych czasach ) . Jak zawsze wybór należy do NAS . Też myślałem ,żeby wziąć ADVa i pobrusić po górkach za domem ,ale gdyby przytrafił się zonk i wzięli by mnie do szpitala ,a po kilku dniach okazało by się ,że w pracy tydzień temu ktoś mnie zaprądkował i JA przekazałem to dalej i teraz już cały szpital trzeba zamknąć ??? Sory ,że tak może protekcjonalnie to opisuję ,ale kto z nas nie chciał by żeby znormalniało ,a przez tysiące (w skali kraju ) takich małych ,niewinnych wyjazdów może się kilka skończyć jak opisałem ,a każdy dzień ,to okazja do nowej pokusy .Dosyć trucia  :) ,przyłączam się do Życzeń Świątecznych i do szybkiego ...LWG .

 Ja w wielka sobotę wyprowadziłem, na podwórko i czyściłem dość długo ,patrzyłem sobie ,wzdychałem,

a potem schowałem do garażu.   ?

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.