Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Zx6r 2003 Zmiana dzwięku motocykla prooblem


krzychu9412

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj po prostu chciałem się przejechać. Odpaliłem moto i już na samym początku zauważyłem że moje moto ma inny dźwięk niż zwykle. Po zrobieniu kilka km Kawasaki ma inny dźwięk nie jest to basowy tylko bardziej purt... zauważyłem pocenie się oleju spod komory zaworowej oraz spadek mocy. Przejrzałem na całej długości tłumik czy nie ma gdzieś rozszczelnienia ale po prostu niema. Po puszczeniu gazu jak motocykl schodzi z obrotów dzwięk jest ok. Co może być powodem czy szykuje się jakaś awaria w silniku?  Tłumik scorpion bez db killera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpal moto i ściągaj po kolei fajkę ze świecy.

Jak będzie różnica, to znaczy że cylinder pracuje, 

Jak ściągniesz z którejś świecy fajkę i praca silnika się nie zmieni, to już będziesz wiedział który cylinder nie chodzi.

Jeśli wszystkie cztery, będą reagowały tak samo, to problem będzie leżał gdzie indziej.

Mogło również dojść do uszkodzenia wydechu wewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, krzychu9412 napisał:

A czy przez uszkodzenie tlumika wewnątrz może być odczuwalny spadek mocy?

Teoretycznie nie; chyba, że coś go przytyka.

Napluj na palec i sprawdź kolektor czy któryś gar nie pali - takie podstawowe sprawdzenie. Jeśli wszystkie gorące to szukamy gdzie indziej, jeśli któryś zimny to wiesz na którą świecę nie pali. Wówczas może być jakieś zawilgocenie?! Zdjąć fajki, prysnąć WD-40. Nie pomoże to później świece i przewody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.04.2020 o 18:56, MikiZ75 napisał:

Teoretycznie nie; chyba, że coś go przytyka.

Teoretycznie i praktycznie jest to możliwe (w prawdzie mało prawdopodobne, ale możliwe)

Jeśli bebechy się rozpadną, to może się wydech przytkać.

Wtedy mamy spadek mocy i zmianę dźwięku.

No chyba, że ten tłumik, to kawałek pustej rurki przelotowej, to wtedy, jest to nie możliwe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dlatego napisałem teoretycznie, bo z rozpadającym się tłumikiem to przypomina mi się Jawa 350 TS. Poza tym miałby wyraźny "koncert" czegoś dzwoniącego w tłumiku, chyba, że wszedł tam np. kot ;)

Podejrzewam raczej problem z którymś z cylindrów, tak jak pisał Wicher.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.