Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Czujnik ciśnienia w oponach


Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się od jakiegoś czasu nad zakupem czujników ciśnienia w oponach dedykowany do motocykli.

Mam na myśli sprzęty oferowane na znanym chińskim portalu. Czy ktoś z Was używa albo używał tego typu rozwiązań ?

Występują w dwóch wersjach; wew. i zew. .Można zamontować je jako wentyle ale do tego trzeba zdjąć i ponownie założyć oponę albo jako zewnętrzny czyli w miejscu kapturka zaworka. Tu łatwiej zamontować ale łatwiej też stracić; zgubić lub zmienić właściciela.

Jeśli ktoś miał z tym do czynienia to chętnie wysłucham opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale po co ?od któregoś tam roku są obowiązkowe w samochodach w UE i tyle, nie wiem jak w motocyklach .Mam to w aucie i pierwsze co bym z tym zrobił to wy...… w piz du ,ale to moje zdanie .Wew. czy zew. wiąże się z montażem jakiegoś wyświetlacza i po co jedziesz zatankować sprawdzasz oponki no chyba że tak ci szybko powietrze uchodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w samochodzie i faktycznie potrafi irytować szczególnie gdy przy kompresorze nie widzisz różnicy. Największe przerażenie w oczach miałem jak mi w wynajętym Tipo na izraelskiej autostradzie "zapikało" a menu po hebrajsku ? - na szczęście odkryłem, że w Tipo do resetu jest osobny przycisk ;)

Ale w zeszłym sezonie w GL-u pojawiły mi się rozstępy na tylnej oponie i powietrze powoli ale schodziło. Osobiście wolał bym wiedzieć wówczas jakie mam ciśnienie bo na każdej stacji paliw kłaść się aby dopompować tylne koło... Zresztą sam masz z tego co widzę Electrę więc pewnie dojście do tylnego wentyla masz podobne.

Zwyczajnie dla własnego komfortu wolał bym aby "zapikało" a na plastikowym GL-u mam trochę miejsca aby zamontować wyświetlacz więc to akurat problemem dla mnie nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, palnik napisał:

Mam i używam . Jest OK. Mierzy nie tylko ciśnienie ale też i temperaturę. Mogę śmiało stwierdzić , że podczas jazdy ciśnienie w oponie potrafi się zwiększyć o 0,2 - 0,4 bar.

Masz ten z AliEx... czy jakiś bardziej profesjonalny ?

Bo upatrzyłem sobie trzy i zastanawiam się tylko czy brać zewnętrzny czy wew.:

1. https://pl.aliexpress.com/item/4000478747164.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.86622e0edhZAjS - z solarem

2. https://pl.aliexpress.com/item/32825469920.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.86622e0edhZAjS - ten ma zaworki wewnętrzne no i ewentualnie chromowane zewnętrzne.

3. No i ten ma zaledwie dwie opinie a w tytule "bubel" - to chyba zły znak ;): https://pl.aliexpress.com/item/33046507190.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.86622e0edhZAjS

Jeśli możesz dać link do tego, którego Ty używasz to będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja  to jestem pełen  podziwu dla was.

Ja cale życie (ponad 40 lat)nie miałem czujnikow.

Przed jazda czasem spojrzałem na kola i jechałem.

teraz mam w toyocie takie czujniki w kolach letnich a w zimowych nie mam i cały czas świeci lampka.

Nie wiem czym wy sie tak jaracie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o jaranie się. Pamiętam jak kiedyś się mówiło, że pralka automatyczna niszczy pranie a frania jest najlepsza. Jest coś nowego, praktycznego; czemu to odrzucać? Założyłem ten temat bo mnie to interesuje; być może kogoś też. Do tego to forum służy.

Też nie miałem czujników, mam od dwóch lat w samochodzie. Są zawodne, czasem irytujące ale skoro są to czemu tego nie wypróbować. Ktoś montuje wyświetlacz biegów inni LED-y a jeszcze inni czujnik ciśnienia ;)

Poza tym nie piję, nie palę i nie wydaję na sprzęt audio i video to sobie chociaż czujnik kupię ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, victoryMP napisał:

Ja  to jestem pełen  podziwu dla was.

Ja cale życie (ponad 40 lat)nie miałem czujnikow.

Przed jazda czasem spojrzałem na kola i jechałem.

teraz mam w toyocie takie czujniki w kolach letnich a w zimowych nie mam i cały czas świeci lampka.

Nie wiem czym wy sie tak jaracie.

wiesz ... kiedyś ludzie mieszkali w jaskiniach i też było OK . A teraz nie obejdą się bez internetu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, MikiZ75 napisał:

Masz ten z AliEx... czy jakiś bardziej profesjonalny ?

Bo upatrzyłem sobie trzy i zastanawiam się tylko czy brać zewnętrzny czy wew.:

1. https://pl.aliexpress.com/item/4000478747164.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.86622e0edhZAjS - z solarem

2. https://pl.aliexpress.com/item/32825469920.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.86622e0edhZAjS - ten ma zaworki wewnętrzne no i ewentualnie chromowane zewnętrzne.

3. No i ten ma zaledwie dwie opinie a w tytule "bubel" - to chyba zły znak ;): https://pl.aliexpress.com/item/33046507190.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.86622e0edhZAjS

Jeśli możesz dać link do tego, którego Ty używasz to będę wdzięczny.

Ja mamy chyba ten typ 2. Piszę '' chyba'' bo kupywałem to ze ...2 lata temu ..?? Porównywałem kiedyś wskazania TPMS z manmetrem na kompresorze i... mniej więcej jest to samo. Ja traktuję to jako pewnego rodzaju wskazanie . Możesz ustawić sobie na nich poziom alarmu i gdy ciśnienie spadnie TPMS będzie ''wył''

IMG_20200407_191708[1].jpg

IMG_20200407_191725[1].jpg

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, palnik napisał:

Ja mamy chyba ten typ 2. Piszę '' chyba'' bo kupowałem to ze ...2 lata temu ..?? Porównywałem kiedyś wskazania TPMS z manometrem na kompresorze i... mniej więcej jest to samo. Ja traktuję to jako pewnego rodzaju wskazanie . Możesz ustawić sobie na nich poziom alarmu i gdy ciśnienie spadnie TPMS będzie ''wył''

Dziękuje Ci bardzo. Zastanawiałem się nad tym zakupem już w zeszłym roku ale jak to z Ali.. 50 na 50 (bubel/coś działającego). Wygląda to dobrze, zamówiłem te z drugiego linku bo to chyba faktycznie takie same. Ostatecznie z zewnętrznymi czujnikami; zawsze łatwiej wymienić czy czujnik, czy też baterie.

Będę mógł już wyrazić swoją opinię; chociaż nie wiem czy jeszcze w tym sezonie. Pozdrawiam.

 

9 godzin temu, victoryMP napisał:

Chociaż w tych czasach warto się zdezynfekować (od środka) czasem.   ;)

Ale to min. 70% ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MikiZ75 napisał:

Dziękuje Ci bardzo. Zastanawiałem się nad tym zakupem już w zeszłym roku ale jak to z Ali.. 50 na 50 (bubel/coś działającego). Wygląda to dobrze, zamówiłem te z drugiego linku bo to chyba faktycznie takie same. Ostatecznie z zewnętrznymi czujnikami; zawsze łatwiej wymienić czy czujnik, czy też baterie.

Będę mógł już wyrazić swoją opinię; chociaż nie wiem czy jeszcze w tym sezonie. Pozdrawiam.

 

Ale to min. 70% ? ;)

specjalisci mowia ze 65 wystarczy  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, palnik napisał:

wiesz ... kiedyś ludzie mieszkali w jaskiniach i też było OK . A teraz nie obejdą się bez internetu ...

wtedy jeszcze nie wiedzieli ze mozna uprawiac sex grupowy,

a terz jest to bardzo popularne.

WIESZ DLACZEGO?

Bo czasami mozna odpoczac.?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, victoryMP napisał:

wtedy jeszcze nie wiedzieli ze mozna uprawiac sex grupowy,

Chopie... Ale żeś jest we błyndzie

Przeca to łoni wymyślyly we tych jaskiniach

Cimno tam było i ino wszyskich zady scypiały

Ni mieli interneta, to co inkszego miely robić?

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.