Jump to content
Forum Śląskich Motocyklistów

Recommended Posts

Cześć,

z tego co pisałeś wcześniej to ST kupiłeś niedawno i szukałeś porady w sprawie przeglądu ?!

Czy zrobił Ci ktoś ostatecznie ten przegląd? Ile km zdążyłeś przejechać, że wątek o spalaniu się pojawił? No i jakie jest te "duże" spalanie ?

Dla mnie temat spalania jest zawsze dyskusyjny. Na pytanie "-ile pali?" zawsze odpowiadam - tyle ile wlejesz. Bardziej trafne pytanie powinno brzmieć "-od ilu pali" ? ;) Wszystko zależy czym wcześniej jeździłeś i jak jeździłeś a czym jeździsz obecnie i jak jeździsz. Krzywa spalania rośnie wraz ze wzrostem prędkości ale trzeba też brać pod uwagę obroty silnika. ST ma bardzo elastyczny silnik i raczej nie jest przeznaczone do jazdy na kolanko. Silnik na wtrysku więc sam reguluje ilość paliwa zimny/ciepły.

Sądzę, że w przypadku ST 1300 możesz założyć, że prawidłowo będzie Ci palić OD 5,5-6 l do 8,5-9 l wszystko zależy od dystansu (ciepły/zimny) i obrotów jeśli to miasto. Nie licz, że jeżdżąc po mieście będzie palić 5,5 litra bo to motocykl na trasę a 1,3 l trzeba czymś nakarmić.

Nie miałem ST ale na podstawie mojego spalania w GL 1800 mogę Ci powiedzieć, że ja się mieszczę właśnie w zakresie 5,5 - 8,5 l/100km. O dziwo Venture 1300 spala mi na poziomie 5-6,5 l; no ale tym się szybko nie śmiga.

Jest taka apka"Fuelio" na androida. Zacząłem korzystać w zeszłym roku i pokazuje średnie spalanie na podstawie tankowania ale wystarczy zbierać paragony/faktury i notować przebieg przy tankowaniu.

Jeszcze ponawiam pytanie: - ile to DUŻO?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.