Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

spalanie


maro1970

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

z tego co pisałeś wcześniej to ST kupiłeś niedawno i szukałeś porady w sprawie przeglądu ?!

Czy zrobił Ci ktoś ostatecznie ten przegląd? Ile km zdążyłeś przejechać, że wątek o spalaniu się pojawił? No i jakie jest te "duże" spalanie ?

Dla mnie temat spalania jest zawsze dyskusyjny. Na pytanie "-ile pali?" zawsze odpowiadam - tyle ile wlejesz. Bardziej trafne pytanie powinno brzmieć "-od ilu pali" ? ;) Wszystko zależy czym wcześniej jeździłeś i jak jeździłeś a czym jeździsz obecnie i jak jeździsz. Krzywa spalania rośnie wraz ze wzrostem prędkości ale trzeba też brać pod uwagę obroty silnika. ST ma bardzo elastyczny silnik i raczej nie jest przeznaczone do jazdy na kolanko. Silnik na wtrysku więc sam reguluje ilość paliwa zimny/ciepły.

Sądzę, że w przypadku ST 1300 możesz założyć, że prawidłowo będzie Ci palić OD 5,5-6 l do 8,5-9 l wszystko zależy od dystansu (ciepły/zimny) i obrotów jeśli to miasto. Nie licz, że jeżdżąc po mieście będzie palić 5,5 litra bo to motocykl na trasę a 1,3 l trzeba czymś nakarmić.

Nie miałem ST ale na podstawie mojego spalania w GL 1800 mogę Ci powiedzieć, że ja się mieszczę właśnie w zakresie 5,5 - 8,5 l/100km. O dziwo Venture 1300 spala mi na poziomie 5-6,5 l; no ale tym się szybko nie śmiga.

Jest taka apka"Fuelio" na androida. Zacząłem korzystać w zeszłym roku i pokazuje średnie spalanie na podstawie tankowania ale wystarczy zbierać paragony/faktury i notować przebieg przy tankowaniu.

Jeszcze ponawiam pytanie: - ile to DUŻO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.