Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Klocki hamulcowe - jakie polecacie (do ciężkich motocykli) GL1800 i Venture.


MikiZ75

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że klocki do motocykla ostatnio kupowałem i wymieniałem naście lat temu to pewnie wiele się zmieniło. Stąd moje pytanie o doświadczenia w sprawie klocków. Zawsze preferowałem miękkie klocki, które szybciej się wycierały niż tarcze ale jeździłem albo autem w automacie (tego forum nie dotyczy) albo ogólnie zwanymi ścigaczami. Mankamentem były brudzące się felgi i szybciej wycierające się klocki ale za to nic nie piszczało i hamowało czy mokro czy sucho a także przy mocno nagrzanych tarczach.

Muszę na dzień dzisiejszy wymienić klocki w moim GL1800 a być może w przyszłym sezonie w Venture. Są to 400-kilogramowe kredensy, z którymi w tym aspekcie nie mam doświadczenia. Zawsze kupowałem (jeśli pamięć mnie nie myli) EBC ale do w/w "ścigaczy" (200-250 kg). Jako, że było to prawie w poprzednim stuleciu to wiele mogło się pozmieniać w jakości klocków danej marki stąd proszę o poradę. Co polecacie ze swojego doświadczenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Taurus, no i za linka ale zapewne kupię je na All.., bo różnica kliku złotych a jeszcze po niemiecku z Włochem na ebay - nie dam rady ;)

Zdecydowałem się na zakup poleconych przez Ciebie na przód, dam znać jaki będzie efekt w przypadku GL-a (w sezonie albo po) ale rzekomo Brembo na tył nikt nie ma; "są nie dostępne". Dostałem na tył propozycję dwóch marek klocków: FERODO lub TWR ale nic mi to nie mówi.

Wyjaśniam jeszcze tylko jedną kwestię, bo mam ABS, a przy jednych z poleconych FERODO było zastrzeżenie "Klocki pasują do: HONDA XL 1000 V VARADERO (bez ABS)". Pomijam fakt, że do Wiadra, bo zapewne ten model klocków pasuje do wielu moto ale zdziwiło mnie zastrzeżenie "bez ABS" - czy ABS ma znaczenie przy wyborze klocków ?

p.s. Przeglądałem te EBC i być może kupowałem je wcześniej bo były ogólnie dostępne i przystępne cenowo bo widzę, że to połowa ceny Brembo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak klocki brzęczą, lub piszczą, to warto kupić za 15-20 zł podkładki antywibracyjne TRW.

Naprawdę dobre są klocki Vesrah(japońskie) i chyba cena jest korzystniejsza niż sinterowych Nissinów czy EBC. 

Z żadnych Ferodo nie byłem zadowolony, ale z TRW owszem. 

Abs czy nie klocek nie ma znaczenia. 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TRW + podkładki antywibracyjne TRW zamówione, Brembo już w drodze. Powinno być ok.

Przy okazji mogę pochwalić sklep z Łodzi (WOLF MOTO), bo miła Pani o fachowej wiedzy; normalnie gdyby nie żona to bym się zakochał ;)

Przy okazji zdradzę co mi odpowiedziała więc może się komuś przydać:

"Witam,

 

Często te same zaciski jak i klocki montowane są do różnych modeli motocykli.

Wysłałam Panu link z dostępną naszą aukcją. W aukcji jest zapis, że są do Varadero, bo do tego modelu również pasują. Klocki które Panu przesłałam są zgodne z katalogiem Ferodo dla GL1800. Wszystkie GL 1800 miały ABS (nie wszystkie - ale to można pominąć), także te klocki są przystosowane do tego układu.

Katalog FERODO pokazuje te same klocki na przód co na tył (grubość 8mm), ale na tył istnieje również możliwość zamiany na grubsze, pozostałe parametry bez zmian, kształt jest taki sam różnią się tylko grubością. Pierwsze 8 mm, drugie 10 mm. Grubszych nie mamy na miejscu, jednakże możemy zamówić.

Co do drugiego maila (wysłałem dwa) GL1800 2004, to układ hamulcowy pozostaje taki sam jak w 2001, jeżeli chodzi o TRW  to katalog zaleca na tył MCB840SH (załącznik) (nie mamy na miejscu, na zamówienie) metaliczne(10 mm) cena: 149 zł (zamówienie mailowe). Jeżeli zależy Panu na TRW, i chce Pan klocki na tył to ja bym te wybrała.

 

A na przód MCB704SV, jednakże można je tez założyć jako cieńsza wersje na tył, odpowiednik przesłanych przeze mnie klocków marki FERODO, bo tak jak wspominałam parametry poza grubością są takie same.

https://allegro.pl/oferta/klocki-hamulcowe-trw-honda-goldwing-01-06-sh4-8936522485

 

Jeżeli chodzi o podkładki antypoślizgowe (MCB100) to cena za komplet (4 szt.) to 17,90 zł również na zamówienie.

pozdrawiam  

Marta"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Wicher napisał:

Naprawdę dobre są klocki Vesrah(japońskie) i chyba cena jest korzystniejsza niż sinterowych Nissinów czy EBC. 

O w mordę! Dotknął mnie zespół S.K.S.

Ja nie zmieniłem na Nissiny, tylko na Vesrahy!

I to jest właśnie argument, aby nie wierzyć w to co ludziska wypisują w internecie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.